Güncel:
Emeklilikte yaşa takılanlar, erken emeklilik gelişme var mı? 2013 Yeni

Emeklilikte yaşa takılanların Ekim ayı performansı önemli

Emeklilikte yaşa takılanların bugüne kadar çok sayıda eylem yaptıklarını hatırlatan Kızgın Adam, emeklilikte yaşa takılanlar için önümüzdeki seçim sürecinin büyük bir şans olduğunu belirtti. Emeklilikte yaşa takılanların meselelerinin kamuoyuna mal olduğunu, hükümette bu konudaki farkındalığın oluşturulduğunu, bu meselenin halledilmesinin seçimlerde alınacak netice açısından önem taşıdığının anlatıldığını hatırlatan Kızgın Adam, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu öncülüğünde yürütülen sosyal medya çalışmalarını hatırlatarak, "Ak Parti özellikle sütü bozuk gezi kalkışmasından sonra sosyal medyaya daha fazla ilgi göstermeye başladı. Bu durumdan faydalanmak şart, sosyal medyada daha fazla görünmeli ve bütün platformları değerlendirmeli emeklilikte yaşa takılanlar" dedi.

KIZGIN ADAM EMEKLİ OLDU MU

Kızgın Adam "Siz yazılarınızda emekliliğinizin yanaştığını dolayısıyla bu meseleyle kendiniz için ilgilenmediğinizi belirtiyor dunuz, emekli oldunuz mu?" şeklindeki soruya "Evet, emekli oldum ama benim emekli olmam değil bütün mağdurların emekli olması önemli. Ben bu işten 4 yıl kadar zarar gördüm, başkaları daha fazla zarar görmesin" diye konuştu.

ERKEN EMEKLİLİK ÇIKACAK MI? EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN DURUMU NE OLACAK?

YAŞA TAKILANLARA FORMÜL

Prim günü ve yıl şartlarını tamamlamış ancak yaşı bekleyen emekli adaylarına yönelik de çalışma yürütülüyor. Çalışma Bakanlığı bürokratlarının hazırladığı çalışmaya göre; yaşının dolup emekli olmasına 2 yıl kalanlar üzerinde ağırlıkla duruluyor. Bu kişilere, alacakları maaşlardan belirlenecek bir yüzdede kesinti yapılarak, emeklilik hakkı verilecek. Yapılan çalışmalarla ilgili ayrıca Maliye Bakanlığı'nın da görüşleri alınacak.

Erken emeklilikte son durum ne ? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, erken emekliliğin, hükümet ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gündemlerinde bulunmadığını söyledi.

Türkiye'de bununla ilgili yapılan düzenlemeler nedeniyle çok acılar çekildiğini belirten Çelik, iktidar ile muhalefetin böyle bir düşünceyi projelerine koyarak ülkeyi yeniden o günlere döndürme hevesinde olmayacağına inandığını anlattı.

Ülkede zaten genç emeklilik olduğunu belirten Çelik, "Şu an 50 yaşında emeklilik var. Bunun daha ne gencini emekli edeceksiniz? Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey var mı? Konuştuğumuz konu bu değil, karıştırılıyor. Art niyetli bazı kesimler 'erken emeklilik' deyip insanlara gereksiz yere ümit veriyor. Böyle bir şey söz konusu değil. Bunu bütün vatandaşlarımızın bilmesinde yarar var" ifadesini kullandı.

Erken emeklilik konusundaki yanlışın daha önce bir kez yapıldığını vurgulayan Çelik, bununla ortaya çıkan olumsuzlukları gidermeye çalıştıklarını bildirdi.

"38-40 yaş emekliliğinin ne anlama geldiğini, bunun acılarını, sıkıntılarını, Mali yükünü anlatacak olan tek ve en deneyimli ülke Türkiye'dir" diyen Çelik, 50 yaşında emeklilik varken erken emeklilik gibi bir şeyin gündeme getirilmesinin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu
Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist teslim oldu.

Haberi Oku