Güncel:
Emeklilikte yaşa takılanlar son durum. İşte sizlerden gelen yorumlar... 2 Aralık 2013

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun bugüne kadar yapmadığı yorum, etmediği eylem kalmadı. Ancak umudun yitirilmemesi gerekir. Yorumlarınızı yayınlayacağımızı söylemiştik, işte o yorumlardan bazıları Spothaber.com'da. EYT 2013 emeklilikte yaşa takılanlar.

İşte bir okuyucumuzun yorumu:

"Yasa çıktığında 32 yaşındaydım,şimdi 46,işsiz. CV'im her şirket için bir nimet ama 46 yaş rakamı herşeyi alt üst ediyor. 46 yaş çalışmak için yaşlı, emeklilik için genç derler. Ben sadece EYT olarak hakımı geri istiyorum ve çocuklarımım geleceğini düşünüyorum..."

Sitemizde yoğun bir okuma oranına ulaşan emeklilikte yaşa takılanlar, nedense kullanıcı yorumları kısmına yorum yazmıyorlar. Yazacağınız yorumları yayınlayacağımızı taahhüt ediyoruz. Haydi emeklilikte yaşa takılanlar, sanal ortamda savaşa devam!

Elvan ismindeki okuyucumuz şöyle bir yorum yaptı:

"1991 senesinde işe başladığımda, 2011 benim için milat idi. Yaştaşlarım kafelerde iken ben, acil servislerde ölüm kalım savaşı verenlere müdahale çabasındaydım. Omzumuza hayat gailesi çok erken yaşlarda yüklenmişti. Yıllar birbirini kovaladı. Takvimler 2011'i gösterdiğinde anne baba yaşlanmış, hastalanmış ve bakıma muhtaç hale gelmişti. Ben ise şimdilerde emekliliğimi hak ettiğim halde birilerinin insafa gelmesini bekliyorum, pek çok arkadaşım gibi dua ediyor ve bizim haklı davamızı görmezden gelenlere hakkımı helal etmiyorum."


Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun bu sıralar umudu yavaş yavaş tükenmeye başlasa da, çıkmadık candan umut kesilmez. Erken emeklilik değil, haklı emeklilik isteyen emeklilikte yaşa takılanlar grubu, şayet haberimize yorum yazarlarsa, ileriki günlerde haberimizde onların fikirlerine yer vereceğiz.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun sözcüsü olan sitemiz, gün be gün eyt haberleri veriyor. Erken emeklilik değil, haklı emeklilik isteyen emeklilikte yaşa takılanlar grubunun sesini Bakan Faruk Çelik'in kulağına gidermeye çalışıyoruz.


Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun son durumu ne oldu? Bakan Faruk Çelik, taşeron işçiler ve emeklilikte yaşa takılanlar grubunun sorunlarını çözmeli. Her defasında aslında çözülecek gibi oluyor olmasına, ancak nedense son dakikada iş çığırından çıkıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar grubu da umutla bu konunun tatlıya bağlanmasını bekliyor....

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu tarafından gerçekleştirilen son İzmir eyleminde 'Yılların mağduru, IMF'nin yorgunu' pankartı açılmıştı. Bakan Faruk Çelik'ten bu şekilde son bir hamle bekleyen EYT grubu, özellikle taşeron işçiler mevzusunun da kendileri gibi sürekli sürdürüldüğünü düşünüyor.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu, son yapmış olduğu develi İzmir eyleminde pankartlara 'Umudumuz bitince inadımız başlar!' yazdılar. Umutları yavaş yavaş tükenen EYT grubuna Bakan Çelik şok bir açıklama yaptı. Erken emeklilik değil, haklı emeklilik isteyen emeklilikte yaşa takılanlar son durum Spothaber.com'da.

Emeklilikte yaşa takılanlar, son yaptıkları develi İzmir eyleminden sonra Bakan Faruk Çelik'e bir basın açıklaması esnasında emeklilikte yaşa takılanların durumu hatırlatıldı. Faruk Çelik ise sanki tüm emeklilere bir şey vermesi gerekiyormuş gibi, 'Erken emeklilik doğru değil' dedi. Halbuki, emeklilikte yaşa takılanlar grubuna bu emeklilik zaten vaad edilmişti.

Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda Bakan Faruk Çelik'in son yaptığı açıklama EYT grubunu şoke etti. Özellikle erken emeklilik doğru değil diyen Bakan Faruk Çelik, anlaşılan emeklilikte yaşa takılanların ne demek istediğini tam anlayamamış. Çünkü EYT grubu, kendilerine vaad edilen emeklilik istiyorlar, erken emeklilik değil.

Emeklilikte yaşa takılanlar mevzusunda Bakan Faruk Çelik'ten kızdıracak bir açıklama geldi. Bir toplantı öncesinde emeklilikte yaşa takılanlar konusuna değinmek için üzerlerinde yazılı tişörtlere Bakan'a gelen Süleyman Çelebi ve Musa Çam, konuya değindiler. Faruk Çelik ise, 'erken emeklilik doğru değil' diyerek umutları tüketen bir açıklama yaptı.

Yıllardır emekli olabilmek için mücadele eden emeklilikte yaşa takılanlar hükümetten çeşitli formüller beklerken hiç istemedikleri bir açıklama ile karşılaştılar. Çalışma Bakanı Faruk Çelik emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulundu.

Bugün TBMM'de yapılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Plan ve Bütçe Komisyonundaki bütçe görüşmelerine üzerinde emeklilikte yaşa takılanlar tişörtü ile giden CHP'li vekiller Musa Çam ve Süleyman Çelebi dikkat çekmişti.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'ten de emeklilikte yaşa takılanlar konusu ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Bakan Çelik açıklamaları ile yaşzedeleri yine üzdü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, dünyada fiili olarak emekliliğin 60-65 yaş olarak uygulandığını, bu nedenle Türkiye'de emeklilikte yaşa takılanlar için bir düzenlemenin gündemlerinde olmadığını belirterek, "Türkiye'de tekrar erken emeklilik diye bir şeyi konuşmamız doğru değil" dedi.


Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun son atağı olan İzmir eylemi, geçtiğimiz Pazar günü güzel İzmir'de gerçekleştirildi. Deve getirilen eylemde, Barış Manço'nun 'işte hendek işte deve' şarkısı çalınarak gönderme yapıldı. Erken emeklilik değil, haklı emeklilik isteyen EYT grubu yine damgasını vurmayı başardı.

Emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen EYT grubu, dün İzmir'i resmen inletti. Her daim olduğu gibi yine dikkatleri üzerine çekmeyi başaran erken emeklilik isteyen grup, özellikle deve getirmeleriyle ses getirdi. Hükümete 'İşte hendek işte deve' mesajı veren yaşa takılanların bu İzmir eylemi daha uzun bir süre konuşulacağa benziyor. İşte o eylemin ayrıntıları ve fotoğrafları Spothaber.com'da.

İZMİR’DE 'İŞTE HENDEK İŞTE DEVE' EYLEMİ 


İZMİR'de, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, emeklilik için gerekli prim günü ve hizmet yılını dolduranların, Kademeli Emeklilik Yasası sonrası yaş şartını beklemelerini develi yürüyüşle protesto etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 300 platform üyesi, Karabağlar'dan getirilen 'Ali Efe' ve 'Tamer' adlı develerle, Barış Manço'nun 'İşte Hendek İşte Deve' şarkısı eşliğinde Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüdü.

Konak Meydanı'ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyesi yaklaşık 300 kişiye, CHP İzmir milletvekilleri Musa Çam, Mehmet Ali Susam ve Hülya Güven destek verdi. 'Adaletli emeklilik istiyoruz', 'Emeklilik hakkımız söke söke alırız' ve 'Verilen sözleri unutmayız' sloganları atan topluluk adına basın açıklamasını okuyan İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Başkanı Mehdi Bıkmaz, prim günü ve hizmet yılı dolan kişilerin emeklilik için yaş haddini beklemesinin hak gaspı olduğunu söyledi. Yaşanan mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Bıkmaz, "Yaşları bizden büyük olup hizmet yılı dolanlar emekli edildi. Ama bizim hizmet yılımız ve prim günümüz dolmasına rağmen yaşa takıldık. 1999 yılında başlayan bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz" dedi. 


CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, vatandaşların yıllarca prim ödemelerine rağmen emekli aylık ve ikramiyelerini alamamalarını eleştirdi. Emeklilik, eğitim, sağlık ve istihdam gibi hakların vatandaşın elinden alındığını öne süren CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven de tüm hakları vatandaşlarla birlikte tekrar kazanacaklarını belirtti. Emeklilik primleri için kaynak olmadığı gerekçesini eleştiren CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ise "Kürsülerde konuşma yaparken Türkiye'nin dünyanın 16'ncı ekonomisi olduğu her fırsatta dile getiriliyor. Madem ekonomimiz öyle, emeklilik primlerini çok rahatlılıkla karşılayabilir. Yapılan haksızlık giderilmelidir" dedi. 

Topluluk, bazı platform üyelerine, eylemlerde gösterdikleri destek için madalya verilmesinin ardından, Karabağlar İlçesi'nden getirilen Ali Efe ve Tamer isimli develerle yürüşe geçti. İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Başkanı Mehdi Bıkmaz, deveye bir süre ters binerek eyleme destek verdi. Gündoğdu Meydanı'na kadar, Barış Manço'nun 'İşte Hendek İşte Deve' şarkısı eşliğinde develerle yürüyen topluluk, burada İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından olaysız dağıldı. 

ÖNCEKİ SÜREÇ

Yarın emeklilikte yaşa takılanlar grubu için bir hayli önemli bir gün olarak boy gösterecek. Özellikle erken emeklilik değil, haklı emeklilik istediklerini dile getirecek olan EYT grubu, 'Maç başladıktan sonra kural değiştirilmez' sloganı ile İzmir eylemine katılacaklar. İzmir eylemi 17 Kasım 2013 pazar günü Saat Kulesi Konak Meydanı, Büyükşehir Belediyesi önünde saat 13.00'de başlayacak.

Emeklilikte yaşa takılanlar eylemlerine tam hız devam ediyor. Bu hafta sonu Pazar günü İzmir'de eylem yapacak olan EYT 2013 grubu, özellikle İzmir eylemini çok ciddiye alıyorlar, zira ses getiren büyük bir eylem olacak. Emeklilikte yaşa takılanlar İzmir eylemi ne zaman? Erken emeklilik 2013.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunda yeni yeni gelişmeler vuku buluyor. Özellikle İzmir eyleminin büyük ses getirmesini bekleyen EYT 2013 grubu, erken emeklilik mevzusu hakkında sesli bir konuşma gerçekleştirecek ve seslerini Bakan Faruk Çelik'e duyurmaya çalışacak. İşte en yeni emeklilikte yaşa takılanlar haberi Spothaber.com'da. Bugün Bakan Çelik taşeron işçilerle ilgili gelişmelere imza atıyor.


Kendilerini 'Maç başladıktan sonra kural değiştirilmez' şeklinde tanımlayan emeklilikte yaşa takılanlar, erken emeklilik değil hakları olan emeklilik istediklerini hemen hemen her platformda dile getiriyor. Haftaya yarın 17 Kasım 2013 tarihinde İzmir eylemine de son sürat hazırlanılıyor. Bakalım Bakan Çelik ne diyecek...

Sürekli yaptıkları eylemlerle seslerini duyurmaya çabalayan ve her defasında ses getiren emeklilikte yaşa takılanlar grubu, bir süredir eylem sessizliği içerisinde 17 Kasım 2013 tarihinde İzmir'de eylem yapacak olan EYT 2013 grubu, yaptıkları eylemlerde erken emeklilik mevzusunu masaya yatıracak.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu için eylem çanları çalıyor. Son olarak Adana'da bir eylem gerçekleştiren EYT grubu, bu kez de İzmir'de verecekleri büyük eylemin hazırlıklarını yapıyor. Özellikle Twitter'da örgütlenen emeklilikte yaşa takılanlar grubu 17 Kasım'da büyük bir İzmir eylemine hazırlanıyor.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu yılmıyor, sürekli bir şekilde yaptığı eylemleri kendilerini tekrar etmeye devam ediyor. Özellikle Twitter eylemleri konusunda da ustalaşan EYT grubu, hem sanal dünyada hem de gerçek hayatta seslerini duyuruyorlar. İşte emeklilikte yaşa takılanlar grubunda son haberler Spothaber.com'da.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun haberleri arasında keşke bir adım, bir tasarı, bir çalışma görsek. Ancak halihazırda Bakan Faruk Çelik'ten böyle bir çalışma göremiyoruz. Ancak 2 yıl önce emekli olun ve emekli maaşlarınızdan bir kesinti ile erken emekliliğe kavuşun şeklindeki çözüm önerisi gelmişti. EYT grubu bu seçeneği değerlendirebilir. Şuanda sürekli eylem hazırlığında olan bir emeklilikte yaşa takılanlar grubu görüyoruz...

Emeklilikte yaşa takılanlar #EYTİzmirde etiketiyle hastag oldu

Emeklilikte yaşa takılanlar gurubu 17 Kasım'da İzmir'de seslerini duyurmak için eylem yapacak. EYT grubu üyeleri seslerini duyurabilmek için Twitter'dan #EYTİzmirde hastagı ile pirimlerini fazla fazla ödediği halde emekli olamayanları eyleme çağırıyor.

Emekilikte yaşa takılanlar grubu selerini 17 Kasım'da İzmir'de  duyurmaya hazırlanıyor. EYT üyeleri  İzmir'de eylem yapacak. Bugün Twitter'in gündeminde EYT üyeleri var. EYT üyeleri Twitter'dan seslerini duyuruyor.

EYT'de Son Durum


Son dönemlerin en güçlü eylemlerine imza atan emeklilikte yaşa takılanlar grubu, sürekli haklı seslerini duyurabilmenin peşinde. Adana eylemşnin geride bırakan EYT grubu, şimdi de 17 Kasım İzmir eylemine hazırlanıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar grubu erken emeklilik değil, haklı emeklilik istiyor.

Her fırsatta erken emeklilik değil haklı emeklilik istediklerini beyan eden emeklilikte yaşa takılanlar grubu, yepyeni eylemlerine hazırlık yapmaya devam ediyor. Son olarak Adana'da 27 Ekim tarihli bir protesto gösterisi düzenleyen inatçı grup, bu kez de İzmir'de 17 Kasım tarihli bir eyleme imza atacaklar. Emeklilikte yaşa takılanlar son durum Spothaber.com'da.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun son eylemi İzmir'de gerçekleştirilecek. 17 Kasım 2013 tarihinde İzmir'de haklı seslerini duyuracak olan ve erken emeklilik değil, hakkımız olan emekliliği istiyoruz diyen emeklilikte yaşa takılanlar grubu, yine büyük ses getirecek. EYT son durum haberleri Spothaber.com'da.

EYT Grubu İzmir eylemine hazırlanıyor!

Yaptıkları eylemlere Twitter'dan da devam eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar art arda faaliyet düzenliyor. Geçtiğimiz günlerda Ankara Sıhhıye'de eylem yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar platformu. 07 Ekim 2013 Pazartesi tarihinde Twttier'da da bir eylem yapacak. Twitter'da hahstag açarak seslerini duyuracak olan yaş mağdurları İzmir'de de eylem hazırlığındalar.

Yıllardır yapılan eylemler bu yılda da devam ediyor. emeklilikte yaşa takılanlar grubu geçtiğimiz aylarda Ankara'da Çalışma Bakanlığı önünde ve Sıhhıye Abdi İpekçi Parkı'nda dikkat çeken eylemler yapmışlardı. Emeklilikte yaşa takılanlar eylemlerinde "erken emeklilik değili haklı emeklilik istiyoruz" diye sloganlar attılar. "Maç devam ederken kural değişmez" diyen emeklilikte yaşa takılanlar 17 Kasım 2013 yılında eylem yapmaya hazırlanıyor.
 
Günler öncesinden duyrulan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Büyük İzmir eyleminde binlerce yaş mağdurunun toplanması bekleniyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir eylemi ile ilgli tüm Spothaber.com'dan takip edebilirsiniz.


Emeklilikte yaşa takılanlar adı altında kalıplaşan grup, artık emekliliklerinin sağlanması için her yolu deniyor. Sürekli bir şekilde eylemler yapan ve seslerini duyurmaya çalışan emeklilikte yaşa takılanlar grubu, erken emeklilik değil haklı emeklilik istiyorlar. Özellikle yurdun çeşitli yerlerinde eylemler gerçekleştiren EYT grubu, son olarak Adana eylemi ile ses getirdi. EYT 2013 son durum haberleri Spothaber.com'da.

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu hız kesmiyor. Pes etmeden seslerini duyurmayı ve haklarını geri almayı hedefleyen emeklilikte yaşa takılanlar grubu, her ortamda yaptıkları ses getiren eylemlerle dikkat çekiyor. Emeklilikte yaşa takılanlar son durum ne oldu? Henüz bu kadar eyleme devlet cephesinden br adım gelmese de, Bakan Faruk Çelik'in yakın bir zamanda EYT tasarısı yapması isteniyor.

Son olarak önceki gün Adana'da yaptıkları eylem ile büyük ses getiren emeklilikte yaşa takılanlar, yeni eylemlerle seslerini duyurmaya devam edecekler. Hem meydanlarda, hem de sosyal medyada yaptıkları eylemlerle emek vermeye devam eden EYT grubu, bir sonraki durağını belirleyecek.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın Adana Eylemi

EYT Adana grubu 27 Ekim 2013 Pazar günü saat: 13:00'da Adana'da İsmet İnönü Parkı'nda eyleme yaptı. Eylemde basın açıklaması yapan emeklilikte yaşa takılanlar Adana platformu üyeleri taleplerini yinelediler.

Emeklilik haklarını geri almak için mücadele eden emeklilikte yaşa takılanlar Adana eylemine Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep'deki  emeklilikte yaşa takılanları da katıldı. 

Zamanında hak kaybı yaşadıkları için sürekli bir şekilde haklarının iadesini bekleyen emklilikte yaşa takılanlar grubu eylemlerine tam gaz devam ediyor. 27 Ekim 2013 tarihinde Adana'da bir eylem yapacak olan erken emeklilik değil, haklı emeklilik isteyen emeklilikte yaşa takılanlar grubu, sosyal medyada da boy göstermeye devam ediyor. 28 Ekim 2013.


Haklı seslerini her fırsatta ve her çeşit ortamda duyurmayı başaran emeklilikte yaşa takılanlar grubu, yeni bir eylem hazırlığı içerisindeler. Özellikle yerel seçimler öncesinde seslerini duyurup haklarının iade edilmesini isteyen emeklilikte yaşa takılanlar grubu, erken emeklilik değil, hakları olan emekliliği istediklerini de dile getiriyorlar. Bu hafta sonu pazar günü Adana eylemine hazırlanan EYT grubu, sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanmaya başladı.

Önceki gün Twitter'da attıkları tweetlerle sosyal medyada da artık seslerini sık sık duyuran emklilikte yaşa takılanlar grubu, gerek sanal gerek reel dünyada haklarını aramaya devam ediyorlar. Özellikle bir süredir meydanlarda olduğu kadar, yeni bir kamusal alan olan sosyal medyada ve Twitter'da da boy gösteren emeklilikte yaşa takılanlar grubunun yeni eylemi 27 Ekim 2013'te Adana'da gerçekleştirilecek. Legal eylemlerinde gayet ilginç atraksiyonlar katan EYT 2013 grubunun en önemli özelliği yaptıkları eylemlerle kimseyi rahatsız etmemeleri ve haklarını en doğru şekilde aramaları.

faruk

Uzun süredir eylemler yapan ve ellerine geçen her fırsatta hak arayışlarını devam ettiren emeklilikte yaşa takılanlar grubu yeni bir aktivite hazırlığı içinde. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyanın gücünü kullanarak Twitter'da TT eylemi yapan yaş mağdurları emeklilikte yaşa takılanlar şimdi de Adana'da aksiyon hazırlığı içinde.

Yaş mağdurları erken emeklilik için değil hak ettikleri emeklilik için eylemler yaptıklarını söylüyorlar. Emeklilikte yaşa takılanlar grubu Twitter'da EYT'ninHakkını verin hastagı ve EYTemekliolmalı hastagı ile tt listesine girmeyi başardı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar grubu Adana'da da eylem yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin ekonomik kriz yaşadığı dönemde IMF'nin dayatması ile emeklilikleri ötelenen yaş mağduru emeklilikte yaşa takılanlar grubu üyeleri haklarının geri verilmesi için uzun süredir çaba gösteriyor. Çalışma Bakanı Faruk Çelişk ve Maliye Bakan Mehmet Şimşek'in yaptığı umut kıran açıklamalar emeklilikte yaşa takılanları daha da hareketlendirdi. Yaş Mağdurlarının yaşadığı zorlukları dile getiren platform "Yaşlısınız diyerek işe almıyorlar, gençsin diyerek emekli etmiyorlar mağdur durumdayız" diyor. Ankara, İstanbul, İzmir Bursa ve Adana gibi büyük şehirlerde eylemler yapan yaş mağdurları yeni bir eylem daha yapmak için hazırlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku