Güncel:
Eskişehir'de kedi öldüren Mustafa Can Aksoy'a ne ceza verildi? İşte video

Eskişehir'de kan donduran bir olay yaşandı. Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi M. C. A. kedisine vahşice işkence yaparak öldürdü. Bunu bir de videoya çeken gence sosyal medyadan büyük tepki doğdu. İşte Eskişehir'deki kedi vahşetinin videosu Spothaber.com'da. Yatağını pislediği için kedisini öldüren C.A. bunu birde videoya çekti. Bu videoyu Facebook'ta paylaşan C.A hayvan severlerin tepkisinden kurtulamadı. Ölüm videosunu izleyen hayvan severler ayaklanınca C.A. ortadan kayboldu.

SADECE 300 TL CEZA

Mustafa Can Aksoy'a topu topu 300 TL ceza verildi. Hayvan öldürmek Kabahatler Kanunu kapsamına girdiği için, daha ser bir ceza ne yazık ki verilemedi.

Böylesine bir vahşeti yapan ve hatta bunu videoya çeken C.A. bu videoyu birde facebook sayfasında paylaştı. Videoyu izleyenler hayvan severlerin tepkisine neden oldu ve hayvan severler ayaklandı. Durumun bu noktaya geleceğini tahmin edemeyen C.A. ortadan kayboldu. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi C.A. kendi açıklamasına göre, 'yatağına pislediği' için kedisini 20 kiloluk damacanayla yaralayıp öldürdü. Bu olayı da videoya çekti ve sosyal medyadan yayınladı. Görüntülenen videoda can çekişen kedinin kendini koruyabilmek için dolabın altına saklandığı ve gencin ona yaklaşarak, ‘Sen daha ölmedin mi?’ demesi dikkat çekti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri bu görüntüler üzerine C.A.’nın okuldan atılması için imza kampanyası başlattı. 

Sosyal medyadan aldığı tepkiler üzerine C.A. Facebook hesabını kapatı. C.A. ile konuştuğunu söyleyen Twitter kullanıcısı ise, C.A.’nın kediyi evde o şekilde bulduğunu ve tıp okuyan bir arkadaşına göndermek için videoya çektiğini iddia etti. 

HAYTAP: ‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’ 

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Çıtırık konuyla ilgili gerekli kurumlara müracaat için hazırlandıklarını ve gerekli hazırlıklardan sonra suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Görüntüleri kınayan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü ise C.A. hakkında inceleme ve soruşturma açtıklarını duyurdu. Öte yandan görüntülere tepki gösteren hayvanseverler de sosyal medya üzerinden örgütlenerek, ‘sokak hayvanlarına zarar verenlere hapis cezası istiyoruz’ sloganıyla 16 Şubat’ta Nişantaşı Kedili Sanat Parkı'nda eylem yapacaklarını duyurdu.

Videonun altında şunlar yazıyor:

 

Videodaki yorumları kapattık çünkü; 300 TL ceza ile serbest kalan kedi katili M. C. A.'u yorumlarda yazacağınız hakaretler sayesinde size dava açıp zengin olmasını istemiyoruz.

Paylaşarak içten dileklerinizi iletebilir yada aşağıdaki linkten imza kampanyasına katılabilirsiniz.}

Öğrencilerinizden edebiyat bölümü öğrencisi M. C. A. kediyi bıçaklayarak kedinin kuyruğundan sürüyerek ölümüne sebebiyet vermiştir. C. A.'un okuldan atılmasını istiyoruz.. Bugün masum hayvanı öldüren yarın insan öldürür. Hayvanlara işkenceye bir nebze durdurabilmek için tepkimizi göstermeliyiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yusuf İslam'dan 38 yıl aradan sonra bir ilk
Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Cat Stevens (Yusuf İslam) 38 yıl sonra ABD'de konser vermeye hazırlanıyor.

Haberi Oku