Güncel:
Filistin'de Erdoğan sevgisi

RAMALLAH (AA) - Filistinliler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin meselesine verdiği destek nedeniyle kendisine olan hayranlık ve sevgilerini yeni doğan çocuklarına "Erdoğan" ismini vererek gösteriyor.

Filistinli El-Hac ailesi önceki gün dünyaya gelen çocuklarına "Erdoğan" ismini verdi. Batı Şeria'nın Cenin kentinde bulunan Calkamus Köyü'nde yaşayan  Rıfat el-Hac, Başbakan Erdoğan'ın Gazze başta olmak üzere Filistin'e yönelik tutumu ve izlediği onurlu politika sebebiyle önceki gün dünyaya gelen oğluna"Erdoğan" ismini verdiğini söyledi.

AA muhabirine konuşan el-Hac, "Oğlum için Müslümanların lideri ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ismini seçtim. Çünkü Erdoğan, Filistin meselesinde ve özellikle Gazze'deki İsrail ablukasına karşı daima bizim yanımızda oldu" dedi.

Filistin halkına verdiği destek dolayısıyla Erdoğan'a büyük bir sevgi duyduklarını ifade eden El-Hac, "Bir Müslüman olarak, hepimiz Erdoğan ile gurur duyuyoruz. O, gerçek anlamda saygıyı hak eden bir adam" diye konuştu.

El-Hac, oğlunun Erdoğan'ın şahsiyetinden ve kişiliğinden bir parça almasını umduğunu belirterek, başka bir çocuğu olursa O'na da "Erbakan" ismini vermek istediğini ifade etti.

Filistin'e verdiği destek sebebiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, başta Filistin olmak üzere Arap dünyasında büyük sevgi duyuluyor. Bu sevgi sık sık Filistinlilerin çocuklarına Erdoğan ismini vermesiyle gösteriliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu taktiği
MHP’de önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçim öncesi sürpriz bir karar alındı.

Haberi Oku