Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
18.06.2013 00:00:00

Gezi Parkı Tutukluları Belli Oldu!

Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılan Gezi Parkı eylemlerinde yüzlerce kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerden bazıları tutuklandı. Tutuklanan isimler kim? Gezi Parkı olaylarında kaç kişi tutuklandı? İşte Gezi Parkı eylemlerinde tuıtuklanan o isimler.
Gezi Parkı Tutukluları Belli Oldu!

 

Gezi protestoları kapsamında pazar günkü olaylarda gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 91 kişinin sorguları akşama doğru tamamlandı. Saat 17.00 sıralarında savcılıktan 13 kişinin tutuklamaya sevk edildiği belirtildi, ancak avukatlar bu isimler arasında hala emniyette gözaltında tutulan 5 kişinin ve önceki gün serbest bırakılan bir kişinin olduğunu fark edince yanlışlık olduğu anlaşıldı. Yanlışlık üzerine yaklaşık bir saat sonra 7 kişinin mahkemeye sevk edildiği bildirildi. 

 

"BARETLER VE KASKLAR YÜRÜYÜŞLERE DEVAMLI KATILDIKLARINI GÖSTERİYOR"

İstanbul Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ocak, Hüseyin Nazmi Okumuş ve İsa Dalgıç tarafından hazırlanan sevk tutanağında, şüphelilerin üzerlerinde ele geçen gaz maskeleri, deniz gözlükleri, yüz kapama bezleri, baretler, kasklar, eldivenler, sapan, puşi, patlamış fişek kapsulü, sargı bezleri, yara bantları, kompres bezlerinin bulunmasının yasadışı gösteri toplantı yürüyüşlerine devamlı ve düzenli bir şekilde katıldıklarını gösterdiği belirtildi. 

 

Tutanakta şüphelilerin eylemlerinin yasadışı toplantı ve gösterilerin kamu barışını bozar niteliğe ulaşması ve süreklilik arz etmesi dikkate alınarak kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut olgular bulunması nedeniyle şüpheliler Alper Merdoğlu, Emre Horasanlı, Emre Güzel, Gökbey Gül, İsmail Işık Sapmaz, Murat Tözen ve Özkan Ekinci'nin tutuklanması talep edildi. Şüpheliler, sorgulanmak üzere nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum