Güncel:
'Gölge etmeyin başka ihsan istemez'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaklaşık 600 milyon lira değerindeki 81 projenin Düzce Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasının satırbaşları;

1 Kasım'da bu meydanlarda bizi başbakan ilan ettiniz. Bize yüzde 70 destek veren Düzce ile gurur duyuyoruz.

Eski Türkiye'nin ne demek olduğunu sizler bilirsiniz. Düzce depreminde bunun canlı tanığı oldunuz. O günlerde vatandaşın yanında olamayan devleti siz gördünüz. Koalisyon hükümetlerinin ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz.

Üniversiteyi bitiren gençlerimiz başka ülkelere gitmek istiyordu. Bu günler geride kaldı. 7 Haziran'da kaos isteyenlere en güzel cevabı sizler verdiniz.

TÜRKİYE'YE KİMSE HASTA ADAM MUAMELESİ YAPAMAYACAK

Artık milleti ile kucaklaşan, darda olan vatandaşına elini uzatan bir hükümet var. 14 yıldır devam ediyoruz. Daha nice 14 yıllarda yeni Türkiye'yi inşa etmeye devam edeceğiz.

Demokrasisi ile ekonomisi ile istikrarı ile Türkiye'yi bu günlere getirdik. Türkiye'ye asla artık kimse hasta adam muamelesi yapamayacak.

BİRLİĞİMİZE KASTEDENLERE RAĞMEN BÜYÜDÜK

Küresel ekonominin toparlanamadığı bir süreçte biz iki seçime rağmen yüzde 4 büyüdük. Çin ve Hindistan'dan sonra en hızlı büyüyen ülkeyiz. 4 seçime, etrafımızdaki ateş çevremize rağmen yüzde 4 büyüdük. Birliğimize kastedenlere rağmen büyüdük.

2008'den buyana krizden beri 6,5 milyon insana istihdam sağladık. Kadınların işgücüne katılımını artırdık.

Ak Parti'nin mali disipline verdiği önemi herkes biliyor. 2016'nın ilk üç ayında bütçemiz fazla verdi. Ekonomimizin can damarı bankacılık sistemini sağlam temellere oturttuk.

Acaba şu an AK Parti değil de herhangi bir muhalefet partisi iktidarda olsaydı bu pozitif tablo ortaya çıkabilir miydi, mümkün müydü? Kendi partisini yönetmekten aciz olanlar, partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler Türkiye'yi yönetebilir mi Allah aşkına? Kendi partilerini yönetemeyenlerden, proje üretemeyenlerden, siyaset geliştiremeyenlerden bu millete hayır gelir mi? Her biri kendi içinde mücadeleye düştü. Kurultay kavgalarına girdiler, kongre kavgalarına girdiler. Siyasi nezakete sahip olmayanlardan bu millete hayır gelir mi? Sizler bize güveniyorsunuz. Bizde buna layık olacağız. Asla durmayacağız. Durmak yok yola devam...

Biz 3 ayda verdiğimiz vaatlerin yüzde yüzünü yerine getirdik. 1 Kasım seçimlerine giderken verdiğimiz sözlerin hepsini yaptık.

SON SİLAH MAĞMAYA GÖMÜLENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Bugün birileri kardeş kavgası içine girsin, etraftaki mühendisliklere müdahil olmasın istiyor. Biz bu hain odaklarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu aziz ülkenin her bir şehri, her bir ilçesi, her bir kasabası, dağları, ovaları teröristlerden temizlenene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bu oyunları bozacağız.

Kürt kardeşlerimiz gerçek yüzlerini gördü. Son silah mağmaya gömülene kadar bu mücadele bitmeyecek. Biz bunlara sessiz kalmadık, kalmayacağız.

Hiç kimse siyasetin koruması altında teröristlere destek veremez. Dokunulmazlıklarla ilgili adımı 316 milletvekilimizle attık. Bizi blöf yapıyoruz zannettiler. CHP hemen çark etti. Birlikte teklif verelim deyince kabul etmediler. Onlar bizim ayak izimizi takip ederler. Onlarda öne çıkacak yiğitlik yok. Onlarda milletin karşısına çıkacak ak bir alın yok.

BAŞARISIZLIKLARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR

Son zamanlarda iyice gemi azıya aldı. Kendi uydurduğu bir iftira üzerinden bize hakarete başladı. Yaşanan kötü, iğrenç, alçak bir suç ki hepimiz lanetledik Karaman'daki olayı. Lanetlediğimiz halde, en ağır cezanın verilmesi için hukuki süreçler başladığı halde o sapıkla uğraşacaklarına bizimle uğraşmaya kalktılar. Çünkü çaresiz, yapacak bir şey yok. Elinden başka bir şey gelmiyor. Bildiği tek şey hakaret etmek, iftira atmak. Partisine hakim değil, bütün seçimleri kaybediyor. Başarısızlıklarını örtmek için iftira atıyorlar.

Teröre destek veren milletvekillerine siper olanların oyunlarını boşuna çıkarmak için bütün fezlekeleri meclise getirmeye karar verdik. Muhalefet milletvekillerinden aynı hassasiyeti bekliyoruz. Bütün milletvekillerine çağrı yapıyorum. Dokunulmazlıkların kaldırılması için oy versinler...

Bize hakaret edenlere sadece 'Gölge etmeyin başka ihsan istemez' diyoruz.

BİR KAÇ AYA YENİ ANAYASA İLE HUZURUNUZA ÇIKACAĞIZ

Aynı tavrı yeni anayasada gösterdiler. Biz sivil özgürlükçü bir anayasa yapmak istedik. Bunlar millete söz verdiler sonra masadan kaçtılar. Onlar hayırlı bir işi hiçbir adıma destek vermediler. Onların derdi ne yeni Türkiye ne de yeni anayasa.

Bizim tek derdimiz yeni Türkiye'yi inşa etmektir. Kendi kendine yeten, mazlumlara kucak açan yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz.

Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde yeni anayasa ile milletin huzuruna çıkacağız.

DÜZCE'YE OYUNCAK OSB GELİYOR


Daha fikir aşamasında ama onunda müjdesini vereyim. Sanayi Bakanlığımızla konuştuk. Düzcede oyuncak ihtisas sanayi bölgesini kuracağız. Türkiye'nin oyuncakları burada yapılacak.

Başbakan Davutoğlu, hastane, okul, spor salonu, yol, kentsel dönüşüm, Kur'an kursu gibi 591 milyon 371 milyon değerindeki 81 tesisin Düzce'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.  Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Kızılcahamam Sanat ve Su Festivali başlıyor
Kızılcahamam Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında 07-08 Eylül 2018 Tarihlerinde Kültür,...

Haberi Oku