Bugün

16 °C

Yarın

16 °C
07.02.2014 22:52:22

Halkbank'a yeni genel müdür atandı! Ali Fuat Taşkesenoğlu kimdir?

17 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınmış olan Halkbank'ın genel müdürü yerine yeni bir genel müdür atandı. Halkbank'ın yeni genel müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir?
Halkbank'a yeni genel müdür atandı! Ali Fuat Taşkesenoğlu kimdir?

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank Genel Müdürü olarak atandı. Taşkesenlioğlu, Halkbank Genel Müdürü olmadan önce Vakıfbank’ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu. Bankanın önceki genel müdürü Süleyman Aslan, 17 Aralık operasyonu çerçevesinde tutuklanmıştı.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank Genel Müdürü olarak atandı. Taşkesenlioğlu, Halkbank Genel Müdürü olmadan önce Vakıfbank’ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu. Bankanın önceki genel müdürü Süleyman Aslan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu çerçevesinde tutuklanmıştı. 

Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başlayan Ali Fuat Taşkesenlioğlu,1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu’nda Baş Uzman olarak görev yaptı. Bank Asya’da sırasıyla Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Taşkesenlioğlu, evli ve üç çocuk babası.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum