Güncel:
Hava durumu 2 Mart 2014. 15 günlük İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana haftasonu

Bugün kritik bir gün olarak resmen Kış ayı geride kalıyor ve İlkbahara adımımızı atıyoruz. 2 Mart 2014 itibariyle başlayan İlkbahar, bahar havasını aratacak cinsten bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Hava durumu 2 Mart 2014, haritalı 15 günlük hava durumu raporu Spothaber.com'da.

Meteorolojiden gelen son hava durumu tahminlerine göre, 2 Mart 2014 tarihinden itibaren 1 haftalık hava durumu Spothaber.com'da sizlerle. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana'da son hava durumu raporu sizler için haberimizde resimli ve haritalı...

Türkiye genelinde son hava durumu raporuna ulaşmak istiyorsanız, sizler için 1 Mart 2014 tarihinden itibaren 7 günlük, yani 1 haftalık haritalı hava durumu raporunu sunuyoruz. Bugün henüz 28 Şubat 2014 tarihi, ancak yarından itibaren hava durumu nasıl olacak diyorsanız, işte haberimiz.... Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzeybatı kesimler ile öğleden sonra iç ve batı bölgelerin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava durumu tüm detaylar için Spothaber.com'u takip ediniz.

 Türkiye Geneli Hava Durumu nasıl olacak? İstanbul hava durumu nasıl olacak? Ankara'da hava durumu nasıl olacak? İzmir'de havalar nasıl olacak?

 7 Günlük Tahmin
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yağış konusunda uyarı yapıldı. İşte 5 günlük hava durumu tahmini ve hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Konya, Kırşehir, Bolu ve Düzce çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının yurt genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bugün Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu yarın sabah saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı 14
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile yarın il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 11
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
Adana: Parçalı bulutlu 21
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde batı ilçeleri hafif sağanak yağışlı 16
Samsun: Parçalı bulutlu 14
Trabzon: Parçalı bulutlu 12
Erzurum: Parçalı bulutlu 5
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 16

Bu hafta havaların nasıl olacağını merak eden Türkiyeli vatandaşlar, 1 haftalık hava durumu raporu Spothaber.com'da. İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi illerde nerede ne zaman kar yağacak ve 25 Şubat 2014 tarihli Meteorolojiden son hava durumu raporu il il haberimizde.

Bu hafta havaların nasıl olcağını mı merak ediyosunuz? O halde sizler için hazırladığımız 1 haftalık hava durumu raporunu haritalı bir şekilde edinebilirsiniz. Özellikle İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Adana gibi büyük şehirlerde ikamet eden vatandaşlarımızın sık sık aradığı hava durumu raporu Spothaber.com'da.

METEOROLOJİ'DEN SAĞANAK UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzeybatı kesimler ile öğleden sonra iç ve batı bölgelerin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve gece saatlerinde Adana çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı, doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgar, genellikle güney ve doğu, Marmara, Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esecek.

YAĞIŞLAR NE KADAR SÜRECEK?

Yağışlı hava sadece 2-3 gün etkili olduktan sonra çarşamba günü yurdu terk edecek. Hava sıcaklıkları 3-6 derece artacak.

Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 16

İstanbul: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 10

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 22

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 15

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu 15

Erzurum: Parçalı bulutlu 6

Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu 18

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'dan 'geçmiş olsun' telefonu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve eşini aradı.

Haberi Oku