Güncel:
Herkes Onu Okuyor yarışmasına nasıl katılacağız? Efendimizin hayatı (S.A.V) Okunuyor

Son Peygamber (s.a.s)'i okumak, kazanmaktır

Allah’ın (C.C) Efendimiz’e (s.a.s) ilk emri ve aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti gösteriyor ki; İslam Medeniyeti’nin vazgeçilmez şartı okumaktır. Bizler de de Efendimiz’in hayatını okumak, O’na dair bilgilenmekle mükellefiz.

Herkes O'nu daha iyi tanımak için yarışıyor

Ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere;3 ayrı kategoride belirlenen kitapları okuyan herkes Peygamber Efendimiz (s.a.s) hakkında doğru, aydınlatıcı bilgi ediniyor. O’nu, en örnek insanı daha yakından tanıyor. Bunun yanında, belirlenen noktalarda test usulü bir sınava girerek kategori birincisi olanlar çeşitli ödüllerin sahibi oluyor.

Sınav seansımı yanlış girdim, değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Başvuru formunu hatalı doldurduğunu düşünen kişiler veya seans ve kategori bilgisi gibi bilgileri değiştirmek isteyen kişiler; https://form.herkesonuokuyor.com/duzeltme adresindeki formun açıklama kısmına, değiştirmek istedikleri bilgileri yazarak formu iletmelidirler.
23 Ocak 2013 tarihinden önce e-posta yoluyla yapılan değişiklikler geçerliliğini koruyacaktır. Düzeltme talebiniz sonrasında değişikliğin gerçekleştiğine dair ilgili kişilerden e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Hangi sınav seansını seçmem gerekiyor?

Sınava gireceğiniz kitabı (seviyeyi) seçtikten sonra, sınav takviminden sınava girebileceğiniz uygun gün ve saati seçerek, istediğiniz seansı seçebilirsiniz. Sınav takvimi için: http://herkesonuokuyor.com/files/sinav-saatleri.pdf
Başvuru formundaki "İl Referans" ve "İlçe Referans" nedir?

Başvuru formunda yer alan "İl Referans" ve "İlçe Referans" kutularını sadece ilgili kişiler dolduracaktır. Bireysel başvurularda bu alanların doldurulmaması gerekmektedir.
Nereden başvuru yapabilirim?

Başvurular sadece form.herkesonuokuyor.com adresindeki başvuru formundan alınmaktadır.
Ne zamana kadar başvuru yapabilirim?

Sınavlar için son başvuru tarihi 24 Mart 2014'tür.
İkinci Aşama Sınavı nedir?

İllerde yapılan sınavlarda dereceye giren öğrenciler, Türkiye derecesi için üst seviye sınava tabii tutulacaktır. Bu sınav ile ilgili duyurular www.herkesonuokuyor.com adresli internet sayfamızdan, facebook.com/herkesonuokuyor adresli resmi Facebook sayfamızdan ve twitter.com/herkesonuokuyor adresli resmi Twitter hesabımızdan duyrulacaktır.
Yabancı uyruklu kişiler sınava katılabilir mi?

Yabancı uyruklu kişiler de sınavımıza katılabilir. Ancak sınav merkezlerimiz yalnızca Türkiye’de olacağı için, sınavımıza kayıt yaptıran yabancı uyruklu kişiler Türkiye sınırları içinde sınava girecektir.

Sınav başvurularını nerelerden yapabiliriz?

Sınav başvurularımız yalnızca internet üzerinden yapılmaktadır. http://form.herkesonuokuyor.com/ adresinden sınavımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Başvurulara geri dönüş ne zaman yapılacak?

Sınavımıza son kayıt tarihi 24 Mart 2014’tür. Başvuru yapılan kişilere bu tarihten sonra SMS ile geri dönüş yapılacaktır.

 

Sınav için sunulan kitaplardan hangisini seçmem gerekiyor?

Sınava girmek isteyen ortaokul öğrencileri, sadece Rahime Kaya’nın, "Efendiler Efendisi Hz. Muhammed" kitabından sorumludurlar.
Sınava girmek isteyen lise öğrencileri, Reşit Haylamaz'ın, "Efendimiz" kitabından sorulumludurlar. Bunun yanı sıra bir üst seviyeden sınava girmek isteyen lise öğrencileri; M.Fethullah Gülen’in Sonsuz Nur kitaplarından da sınava girebilirler.
Yetişkin kategorisindeki kişiler (üniversite öğrencileri ve/veya 18 yaş ve üstü kişiler -eğitim veya diploma seviyesi gözetilmez-) isterlerse; M.Fethullah Gülen’in "Sonsuz Nur" kitaplarının her iki cildinden veya istekleri dahilinde bir alt seviyenin kitabı olan Reşit Haylamaz'ın "Efendimiz" kitabından sorumlu olabilirler.
Kitapları nereden temin edebilirim?

Kitaplarımızı bütün seçkin kitabevlerinden temin edebilirsiniz.
Kitaplar ücretsiz mi dağıtılıyor?

Hayır, kitaplar ücretsiz olarak sadece cezaevlerinde dağıtılmaktadır.
Projeye Avrupa ülkelerinden hazırlanacak adaylar kitapları nereden temin edebilir?

Herkes O’nu Okuyor projesi kapsamında, sınavlara Avrupa’dan hazırlanacak adaylar kitapları Avrupa Satış Sitesi olan www.ntkitap.eu adresinden temin edebilirler

Sınav nerelerde yapılacak?

Sınavımız Türkiye’deki 81 ilde olacaktır. Sınav giriş bilgileri (tarih ve mekan), katılım formuna yazdığınız cep telefonu numarasına önümüzdeki haftalarda SMS yolu ile iletilecektir.
Sınava giriş belgesi elimize ulaşacak mı?

Sınava girişlerde yalnızca nüfus kağıdı ile gelmeniz yeterli olacaktır. Gerekli bilgiler formu doldururken verdiğiniz SMS numarası yoluyla tarafınıza iletilecektir.
Sınava giriş ücretli mi?

Sınava giriş öncesinde, sınav sırasında ya da sınav sonrasında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir
Sınav türü test mi yoksa yazılı mı olacak?

Sınavımız çoktan seçmeli test şeklinde olacaktır. Orta okul kategorisinde 50 soru 60 dakika, lise kategorisinde 60 soru 60 dakika ve yetişkin kategorisinde 70 soru 70 dakika şeklinde olacaktır.

Sınav seansları nasıl seçilir?

Başvuru sırasında seçmiş olduğunuz kitapların sınav seansları otomatik olarak kayıt formunda çıkacaktır. Kişiler kendilerine uygun olan sınav tarihini seçerek kayıtlarını oluşturabilirler.

İlk sınavdan sonra ikinci sınava girmek zorunlu mudur?

İlk sınavda dereceye giren katılımcılar ikinci sınavda tüm il şampiyonları ile yarışacaklardır. İlk sınava giren kişiler ödüllere sahip olabilecekleri gibi, ikinci sınava girmek için herhangi bir zorunlulukları yoktur.

İkinci sınava girmeye hak kazanan kişilerin, sınavların yapılacağı illere ulaşımı sağlanacak mı?

Birinci sınavımızda başarılı olan ve ikinci sınava girmeye hak kazanan kişilerin ulaşımları Herkes O’nu Okuyor tarafından sağlanacak ve konaklamaları belirlenecek olan misafirhanelerde yapılacaktır.

Umre ziyaretini herkes kazanabilir mi?

Sınavlarımızda lise ve yetişkin kategorilerinden sınava giren ve derece alan katılımcılar Umre ziyaretini kazanacaktır. Kazanan kişiler, bu hakkı kendisi kullanabilir ya da bir yakınına devredebilir.

Umre ziyaretinin tarihi nedir?

Umre ziyareti Mayıs ayında yapılacaktır. Tarihlerini değiştirmek isteyen katılımcılara Umre çekleri verilecektir. Daha sonradan bu çekleri kullanmak isteyen kişiler arada oluşan fiyat farkını kendileri karşılama şartıyla istedikleri zaman bu ödüllerini kullanabilirler.

Kaç adet ödül dağıtılacak?

Ödüllerin sayısı ve tam listesi gelecek haftalarda www.herkesonuokuyor.com adresli internet sayfamızdan,facebook.com/herkesonuokuyor adresli resmi Facebook sayfamızdan ve twitter.com/herkesonuokuyor adresli resmi Twitter hesabımızdan duyurulacaktır.

İkinci sınavda başarılı olan kişilerin ödülleri nelerdir?

Ödüller her iki sınavda da aynı olmakla birlikte, Türkiye genelindeki sınava giren yarışmacılar Türkiye çapında derece sahibi olma fırsatı yakalayacaklardır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Wilson'dan ABD medyasına sert sözler
Ross Wilson, Türk-Amerikan ilişkileri hakkında çıkan haberlere ilişkin "ABD dış politikasını yapan Amerikan...

Haberi Oku