Güncel:
İstanbul 35. Avrasya Maratonu koşusunu kim kazandı? 2013 Avrasya Maratonu sonuçları

35 yıldır coşkuyla yapılan Avrasya Maratonu tamamlandı. 2013 Avrasya Maratonu koşusunu kazanan isimler kimler? Maratona çok satıda sporcu ve İstanbullu katıldı. Köprüden bu yıl yürüyerek geçildi. İşte 2013 Avrasya Maratonu koşusu sonuçları. 2013 İstanbul Avrasya maratonunun bu sene 35'ncisi düzenlendi. Maraton renkli mi renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Maratonu'nu Abraham Kiprotich kazandı. Kenya Asıllı Fransız atlet 42 km'lik mesafeyi 2.12.30 ile tamamladı.

Atletler, 3 ayrı kategoride madalya kovalayacak. Toplam, 1 milyon dolar para ödülünün dağıtılacağı 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda halk yürüyüşü de yapıldı. Bu yıl 35. kez gerçekleştirilen ve adı Kıtalararası Avrasya Maratonu'ndan Vodafone İstanbul Maratonu'na çevrilen organizasyon kapsamında halk yürüyüşüne yaklaşık 100 bin kişi katıldı. Vatandaşlar Boğaziçi Köprüsü'nden geçerek, Beşiktaş sapağından Barboros Bulvarı'na doğru yöneldi. Maraton koşusunda birinci olan kadın ve erkek atletlere 50'şer bin dolar para ödülü verilecek. İkinci atletlere 25'şer bin dolar, üçüncülere 15'er, dördüncülere 10'ar, beşincilere de 8'er bin dolar takdim edilecek.

Türk atletler birinci gelirse100 bin dolar para ödülü alacak. İstanbul Maraton Koşusu, Boğaziçi Köprüsü'nün gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın startı ile başladı. Köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılacak atletler, Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a inecekler ve sahil yolunu izleyerek Karaköy'e ulaşacak. Galata Köprüsü´nden sonra Eyüp'e yönelecek maratoncular, Feshane'den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı'ya geçecek. Bakırköy'den yapılan dönüşle sahilden Gülhane Parkı'na kadar uzanan parkurda maratoncular Gülhane'nin içinden geçerek Sultanahmet'e ulaşacak. Varış çizgisi, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının toplantı ve spor merkezi olan At Meydanı'nda, Sultanahmet Camisi'nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı'nın arasında son bulacak.

15 KİLOMETRE PARKURU

15 kilometre koşusu, Boğaziçi Köprüsü´nün gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden start aldı ve köprüyü geçtikten sonra sporcular Beşiktaş sapağından ayrılarak Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a inecek. Maratoncular buradan sahil yolunu izleyerek Karaköy'e ulaşacak. 
15 kilometre koşucuları Unkapanı Köprüsü´nün altından devam ederek Balat'ta bulunan Rum Kilisesi'nden sonra, Yusuf Şücaattin Anbari Camii önünden yapılacak dönüşle birlikte maraton güzergahından ayrılacak. Daha önce Sultanahmet Meydanı'nda son bulan koşu bu kez sahilden devam ederek Eminönü'nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde son bulacak.

10 KİLOMETRE PARKURU

10 kilometre koşusu, Maraton çıkışının yaklaşık 250 metre gerisinden başladı. Boğaiçi Köprüsü'nü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak, Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a inilecek ve Beşiktaş İnönü Stadı, Fındıklı, Tophane, Galata Köprüsü istikametini izleyerek Eminönü'nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde son bulacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku