Güncel:
İzmir'de 2013 Yılbaşı Eğlenceleri

Otel, restoran ve eğlence merkezlerinde son hazırlıklar tamamlanırken, sevilen şarkıcı Kıraç, şarkılarını yeni yılı Gündoğdu Meydanı'nda karşılamak isteyen İzmirliler için söyleyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yıl coşkusunu kapalı mekanların dışında yaşamak isteyenler için Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda Kıraç konseri düzenleyecek. Soğuk havaya rağmen bir kez daha binlerce vatandaşı bir araya toplayacak olan halk konseri, o gün akşam 22.00'da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bin 500 kişi kapasiteli Bornova Aydemir Plaza'da DJ Ece Toprak, Number One Fm DJ'i Mert Hakan, DJ Gökhan Sarı ve DJ Deluxe performans sergilerken, oryantal gösterileriyle de eğlenceli dakikalar hız kesmeden devam edecek. Bu sezon kapılarını açan Alsancak Arabesque Plus, Serdar Mercan, Firuze ve Ezgi'nin yanı sıra Mix Of The Dance Grubu'nun renkli gösterilerine ev sahipliği yapacak. Bayraklı Turan'da faaliyet gösteren ve yaz-kış pek çok ünlü şarkıcıyı sahnesine taşıyan İzmir Arena'da yılbaşı akşamı Tan fırtınası esecek. Bu sezon isim değiştirerek kapılarını yeniden açan Alsancak Sahne 35'te ise Hande Yener ve Sinan Akçıl muhteşem bir geceye imza atacak.

SABAHA KADAR
İnciraltı Turkuaz City'de Mikrop Hikmet, Koray Güler ve Haluk Elvan ile dopdolu bir yılbaşı eğlencesi düzenlenecek. Üç usta ismin geç saatlere kadar sahne alacağı mekanın üst katındaki Cümbüşlü Restoran'da bistro düzeni, alt kattaki canlı müzik salonunda ise self servis sistemi uygulanacak.
Balçova Adda Live'nin sevilen solistleri Şenay Gökdemir, Esra Göndeş ve Baran Ateş ile birlikte Barbaros Zan ve orkestrası eğlence dozu yüksek bir yeni yıl gecesine imza atacak.
Yusuf'un Yeri İnciraltı Sahil Restoran'da Yavuz Akın, Duygu Sayan, Çetin Yaylar ve Fasıl Heyeti, Ayşen ve oryantal Sinem'in yer aldığı güçlü bir kadro sahneye çıkacak.
İnciraltı Körfez Restoran'da ise Ömer Faruk ve ekibi, fasıl müzikte Deniz Aygün ve Popstar Kemal mikrofon başında olacak.
La Sera'da Esra Göndeş, Şenay Gökdemir, Nezih Üçler ve Desen Yıldız'dan oluşan güçlü bir solist kadrosu sahne alacak.
Alsancak Limanı karşısındaki Canlı Canlı'da genç solist Arda Türegün, Karşıyaka Lion Bar'da pop solisti Firuze, Erman Susar ve Popstar Yarışması'nda dereceye giren Berzan görev alırken, Alsancak Alem Bar'da mekanın işletme sahibi ve aynı zamanda solisti Eylül Metin sahnede olacak.
Mavişehir Asmaaltı Restoran'da, leziz yemeklerin yanı sıra müzik ve eğlence de sabaha kadar sürecek.
İzmir'in en popüler konser merkezlerinden Bornova Ooze Venue'deki sabaha kadar sürecek yılbaşı eğlencesinde kendi grupları Çirkef, Çalar Saat, Yiğit ve Kirli sahnede olacak.
Bornova Dungeon Bar'ın programında ise pop şarkıcısı Melisa ve pop-rock grubu Ters Yön olacak.
Alsancak Gazi Kadınlar Sokağı'nın popüler mekanı Opus Live Bar'da A4 Band ve Opus Lounge'de Dj Gktg-G olacak.
Balçova Saklıbahçe'de İzmir'in genç pop şarkıcılarından Süha ve ablası Dila aynı sahnede olacak. İki kardeş ilk kez bir yılbaşı eğlencesinde birlikte sahneye çıkacak.
Buca Atlıspor Kulübü yılbaşı gecesi konuklarını 300 kişilik salonunda genç solistlerden Tolga ve fasıl ekibiyle eğlendirecek.
Bayraklı Aula Restoran'da Grup Moonlight eşliğinde solist Burcu, Gökhan Genç ve oryantal show yer alacak.
Balçova Ege Park AVM içerisindeki The Winston Brasserie'de DJ Cemal ve DJ Hakan ile sınırsız müzik coşkusu yaşanacak.
Deneyimli müzisyenlerden Bora Kavrulmuş ve Grup Voice Ata, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Loca Restoran'da program gerçekleştirecek.

FASIL SEVENLERE

Alsancak Endülüs Meyhane'de Türk Sanat Müziği'nde Hilal, fasıl müzikte Oğuz Özvardar ve pop-fantezide Sevil Sarıer sahne alırken oryantal Cansu ile renkli dakikalar yaşanacak.
Bornova Keyf-i Sefa'da sanat müziği solisti Süleyman İnceoğlu, Arif Saçlı ve oryantal Natali sahne alacak.
Buca Sini Köşk'de pop şarkıcısı Soner Dağıstan ve fasıl müzikte Didem Görmez sahne alırken hediye çekilişleri ve havai fişek gösterileri yer alacak.
İnciraltı Mercan Restoran'da fasıl grubunun yanı sıra başarılı solistlerden Derya, sanat müziği şarkıcılarından Okan Gürler ve oryantal gösterisi yer alacak.
Pasaport'taki Cazibe'yi tercih eden konuklar Okan Uslu ile birlikte Kent Orkestrası pop solistlerinden Esen Şeyda ve oryantal Cemre ile keyifli bir geceye ortak olacak.
Bostanlı Altınbalık Restoran'ın Yelken Salon bölümünde pop müzik solisti Cevher, Kamara Salon'da TSM solisti Züleyha ve oryantal Figen sahne alacak.
İnciraltı Lidaki Restoran'da Yavuz Akın ile sanat müziği yolculuğu yaşanırken hareketli şarkılarıyla Fuat dinleyicilerin karşısına çıkacak.
Mavi Liman Balık Restoran'da TSM ve fasıl taverna müzik solisti Derviş Güler, oryantal Melek ve Roman Ateşi Grubu yer alacak. Alsancak Barbeque'de fasıl müziğin yanı sıra solist Derya sahne alacak.

DJ'LER İŞ BAŞINDA
Alsancak Vertigo Club başarılı DJ'leriyle geç saatlere kadar müşterilerine hareketi yaşatırken, Alsancak Michelle Cabaret ve Barcelona 080 Club'da ise seksi dansçılarla birlikte tempolu bir yılbaşı gecesi yaşanacak.
1. Kordon'daki Nicci Launge'de Dj Ümit tempolu bir geceye imza atacak.
İnciraltı Delrey Club'da ise Dj Ilgaz Bulut ve Dj Cüneyt görev alacak.
Alsancak Club Mania'da düzenlenecek yeni yıl partisinde Dj Merve Yüce, Dj Fatih Gökçek ve Dj Deluxe ile hareketli saatler yaşatacak.
Alsancak Rox Club'da yeni yıla özgü Red Carpet gecesinde Dj Ferdi iş başında olacak.
Öküz Bar'ın İzmir'deki üç şubesi Alsancak Gazi Kadınlar Sokağı, Karşıyaka ve Bostanlı, farklı konseptlerde yılbaşı partileri gerçekleştirecek.
Halkapınar'daki Atatürk Stadyumu bahçesinde yer alan Flying Concert Center'de 5 dj aynı gecede performans sergileyecek. Gale ve Fame Organizasyon tarafından düzenlenen partide djler Ece Toprak, Gönül Tekin, Akşit Ersoy, Rasco ve Can Ateş görev alacak.

ÇEŞME VE BODRUM
Çeşme Altın Yunus Hotel, iki ayrı salonda iki ayrı müzik grubuyla yeni yıl eğlencesi düzenleyecek. Okyanus Salonu ve Balo Salonu'nda Moonlight Band ve İzmir Express grupları eğlence dolu dakikalara imza atacak.
Çeşme Pırıl Hotel'de ise Grup Pırıl ve Grup Allegro arka arkaya sahne alacak.
Tuval Restoran'ın İzmir Levent Marina şubesinde Grup Senkron, Çeşme Marina ve Alaçatı şubelerinde de Dj Ozan ve Grup Albatros görev alacak.
Alaçatı merkezde bulunan Avlu Rouge'de düzenlenecek sokak partisinde Dj Aslı Köse ve Cemal Elkaya'nın çaldığı şarkılarla hareketli saatler yaşanacak.
Bodrum Marina Yacht Club'te Funda Öncü, Zafer Çebi Orkestrası ile sahne alıyor. Vespa Restaurant'ta Yasemin & Çetin Duo featuring Yalçın Ateş, yeni yıl coşkusunu yaşatacak.

OTELLER
İnciraltı Crowne Plaza Hotel'in Konak Salonu'nda İzmir Show Band Orkestrası ve sonrasında Gülay Eralp sahne alırken, Punta Salonu'nda ise Grup Lotus ve ardından Tük Sanat Müziği'nin usta ismi Zekai Tunca şarkı söyleyecek.
Kaya İzmir Thermal & Convention'da iki şarkıcı ayrı salonlarda sevenleriyle buluşacak. Venüs Roof'ta Sedat Yüce ve İzmir'in en büyük balo salonu Kaya Convention'da ise Altay sevenlerinin karşısında olacak.
Balçova Termal Otel'de Burcu Güneş, 7 kişilik orkestrasıyla Ersin ve Ogün Yıldırım Dans Grubu görev alacak.
Swissotel Büyük Efes'in balo salonlarında Latin parçalarını yorumlayan Aegean Band Combo Orkestrası ve etnik müzik türünü popüler müzik ile harmanlayan Sefarad Grubu'nun solisti Sami yer alacak. Otelin Equinox Restoranı'nda gitar, keman ve vokal üçlüsü, Aquarium Restoran'da buzuki grubu Okeanus ve mezdeke dans grubunun özel şovları, Sky Bar'da ise DJ performansı sergilenecek.
İzmir Hilton Otel'in yılbaşı programında genç popçulardan Serhat Can, fasıl grubu ve Mix of The Dance ekibi yer alacak.
Kuşadası Sürmeli Otel'de ise Seda Üren sahneye çıkacak.
Kuşadası Malkoçlar Adakule'de ise Arda, Mezdeke Şov ve İzmir Gelişim Orkestrası sahnede olacak.
Alsancak Ege Palas'da her sene olduğu gibi bu yılbaşı da Aldo ve Buzuki Grubu sahne alacak.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki Mövenpick Hotel Şenay Gökdemir'in canlı müzik performansıyla renklenirken, otelin Margaux Restaurant ve Mistral Lounge Bar bölümlerinde de değişik yeni yıl eğlenceleri düzenlenecek.
Alsancak Karaca Hotel Mavi Salon'da İzmir'in sevilen isimlerinden Ersin ve oryantal gösterisi gerçekleştirilecek.
Kaya Prestige Hotel'in Artemis Salonu'nda da Avenue isimli 4 kişilik canlı müzik orkestrası ve oryantal gösterisi sunulacak.
Pasaport'taki Kordon Otel'de her sene olduğu gibi bu yılbaşında da usta topluluk Maça Beşlisi en sevilen şarkılara yer verecek.
Konak Best Western Hotel'in Roof Salonu'nda Çınar Saraçoğlu ve oryantal gösterisi olacak.
Kahramanlar'daki Sc Inn Boutique Hotel'de solistler Gülhan, Yeliz ve oryantal gösterileri yer alacak.
Ontur Hotel Çankaya'da Türkçe pop repertuarıyla Grup Gruppresto sahne alacak.
Buca Kaynaklar'daki Birlik Otel'de ise sanat müziği solisti Suat ile pop-alaturka tarzındaki şarkılarıyla Yiğit ve Özge sahne alacak.
Pasaport'taki Hotel Marla'da fasıl ekibi ve Roman Ekrem, piyanist-şantör Uğur ve vokalist Gülçi sahne alırken, Dj Hanry'nin şarkılarıyla coşan konuklar Natali ve Cris isimli iki oryantalin gösterileriyle de renkli bir geceye ortak olacak.

İzmir metrosunda yılbaşı sürprizi

Temeli 2005 yılında atılan ve o günden bu yana açıldı, açılacak diye beklenmesine rağmen açılış tarihi sürekli ertelenen Üçyol- Üçkuyular metro hattının Hatay-İzmirspor istasyonları açıldı. Yılan hikayesine dönen metro inşaatında mağdur olan İzmirlilerin gönlünü almak için ise ön işletme sürecinde bu iki istasyondan binen yolculardan ücret alınmayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geriye kalan üç istasyonun da 2013 yılında tamamlanacağını açıklayarak, "Biz metro açılışını yılbaşı armağanı olarak yapıyoruz. En kısa zamanda sinyalizasyonu da tamamlayıp hattın iki tarafını açacağız. Bu iki istasyon ile yolcu sayısında artış bekliyoruz. Tüm işler bittiğinde 300 bin yolcu hesaplıyoruz" dedi.

 

Yaklaşık 7 yıldır bitmesi beklenen ve hem siyasiler hem de vatandaşlar tarafından eleştirilen metro inşaatı ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmirlilere yeni yıl müjdesi verdi. Son zamanlarda metro inşaatının ne zaman biteceği ile ilgili sorulara 'Bir sabah kalkar yürürüz' diyerek cevap verdiğini anımsatan Başkan Kocaoğlu, "İşte o sabah bu sabah. Bugünden itibaren Hatay-İzmirspor İstasyonu'ndan vatandaşlarımızı taşıyacağız. Bütün testler yapıldı. Ön işletmeye başladık. Bu süreçte Hatay ve İzmirspor istasyonlarından binen vatandaşlardan ücret alınmayacak. Bu bir sıkıntı çeken insanların gönül alma kararıdır. Çok meşakkatli işin 5 istasyonun ikisi bitti. Geriye kalan üç istasyon da en kısa zamanda bitecek. Ardından önemli bir tören yapacağız" diye konuştu.

Metronun inşaat sürecindeki sorunlar arasında gösterilen makas sorununa da değinen Başkan Kocaoğlu, sorunun makastan ziyade sinyalizaşyon olduğuna dikkat çekerek, "Şimdilik tek çeker ile hareket edilecek. Gidiş dönüş peronları aynı anda çalışmayacak. Tek hattı dönüşümlü olarak çalıştıracağız. Dört dakika sekiz dakikaya çıkacak. Biz metro açılışını yılbaşı armağanı olarak yapıyoruz. En kısa zamanda sinyalizasyonu da tamamlayıp hattın iki tarafını açacağız" şeklinde konuştu.

BAŞKAN KOCAOĞLU, "SÜRE VEREREK HATA YAPTIK"


Ön işletme süresinin zamanı ile ilgili açıklama yapmayan Başkan Kocaoğlu, metronun süre verilecek bir imalat olmadığının altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir yerde aksilik çıkıyor. Biz süre vererek hata yaptık. İnsanlar metronun bitmesini istiyor ama ben de çok istiyor. Bitirmek istiyorum. Süre konusu hemen, şimdi ama çalışma kazasız, belasız bitmelidir. İzmirliye tüm kente gelecek ziyaretçilere hayırlı olsun."

YOLCU SAYISI 20 BİN ARTACAK


Yeni açılan istasyonlarla birlikte yolcu sayısında da artış yaşanmasını beklediklerini de anlatan Başkan Kocaoğlu, şuan 200 bin yolcunun taşındığı metroda tüm işler tamamlandığında 300 bin yolcu taşınmasının hedeflendiğini belirtti. İlk etapta 20 binlik bir artış olmasını beklediklerini söyleyen Kocaoğlu, "Devam eden hatların üzerindeki karayolu da en kısa zamanda trafiğe açılacak. Oradaki su sorunu da sürüyor. Henüz çözülmedi. Metro hatlarının açılışına göre bir otobüs güzergahı düzenlemesi yapılmadı" dedi.
 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sarkozy: Geçmişten ders aldım!
Nicolas Sarkozy, geçmişteki hatalarından ders aldığını belirterek, aradan geçen yılların kendisini daha...

Haberi Oku