Güncel:
Jandarma Uzman Erbaş alımı ilanı.. JATEK uzman erbaş alımı ne zaman? Başvurular ne zaman başlıyor?

andarma Genel Komutanlığının internet sitesinde yapılan açıklamada sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacı alımı yapacağını, Jandarma Genel Komutanlığı personel ihtiyacını karşılamak için personel alacağını duyurdu.

(Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı ve ilanı)

Jandarma Genel Komutanlığının internet sitesinde yapılan açıklamada sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacı alımı yapacağını, Jandarma Genel Komutanlığı personel ihtiyacını karşılamak için personel alacağını duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silah altında bulunan adaylar ile 24 Aralık 2013 tarihi itibarıyla terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olanlar arasından Jandarma Komando ile Jandarma Emniyet ve Âsâyiş birliklerinde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Uzman Erbaş statüsünde yapılacaktır.  
a. Ön başvurular, www.jandarma.tsk.tr genel ağ (İnternet) adresinden 24 Aralık 2013-31 Ocak 2014 (saat 17:00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır. 

b. Çağrı yapıldığı halde seçme aşaması sınavlarına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacaktır. 
c. Uzman Erbaş ön başvuruları, genel ağ üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

d. Ön başvuruları uygun olan adayların yazılı sınavı, kayıt kabul işlemleri, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testi (FKDT) ve mülâkat sınavları Jandarma Okullar Komutanlığı Beytepe/ANKARA adresinde icra edilecektir. Seçim aşaması işlemleri tamamlanarak, başarılı olan adaylar asker hastanelerine (sağlık raporu almak üzere) sevk edilecektir. 

 e. Yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, FKDT ve mülâkat sınavı tarihleri 
www.jandarma.tsk.tr genel ağ adresinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. 

 f. Kılavuzun tamamını okumadan çevrimiçi (Online)

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ GENEL KOŞULLAR 
a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, 
 
b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, 
 
 c. Askerlik hizmetini yapmış veya 01 Ağustos 2014 tarihine kadar teskeresini alabilecek durumda olmak, 
 
 ç. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar), 
 
 d. Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (24 Aralık 2010 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), 
 
 e. Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak, 
 
 f. En az 166 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy ve kilo oranları tablosunda (TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür. 

g. TSK’da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak. 
 
 ğ. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede en ufak bir kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçe’yi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak). 
 
 h. Güvenlik soruşturması olumlu olmak. 
 
 ı. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148’nci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.

 i. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.

 j. Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak, 
 
 k. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak, 
 
 l. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi (TABLO-2) almış olmak, 
 
 m. Atamanın yapılarak eğitime tâbi tutulacağı esnada, (01 Ağustos 2014) silah altında bulunmamak, 
 
 n. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. 
 
NOT-1: Ön başvuruda bulunan adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (Atamaları yapılmış olsa dahi) işlemleri iptal edilecektir. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Wilson'dan ABD medyasına sert sözler
Ross Wilson, Türk-Amerikan ilişkileri hakkında çıkan haberlere ilişkin "ABD dış politikasını yapan Amerikan...

Haberi Oku