Güncel:
Kpss Önlisans Kasım Atamaları 2013 ne zaman? Kpss Kasım Ataması

KPSS Kasım ayında hangi kadrodan, KPSS Kasım ayında kaç memur alınacak? KPSS Kasım Ayı atamaları kadro açıklaması? KPSS Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS kamu personeli yerleştirme, kamu adayları yerleştirme tarihi açıklandı. İşte KPSS yerleştirme tarihi...

Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur alımları 1. yerleştirme 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılmıştı. Bu alımda kamu kurum ve kuruluşlarına 18 bin kadro alınmış olup, toplam kadronun 6627 si sağlık personeli alımı oluşturmaktaydı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına bazı Bakanlıklar sayılarını açıkladı.

Kamu kurum ve kuruluşlara 2. yerleştirme KPSS 2. Yerleştirme (2013/2 KPSS) 18 Kasım – 27 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
Sağlık Bakanlığı kadrolu sağlık personeli alımında 7911 sağlık personeli alımı yapılacaktır.

En fazla alımı hemşire, acil tıp teknisyeni ve ebe izlemektedir.

NOT: Bu sayılar kadrolu memur alımı içerisinde Sağlık Bakanlığı’na alınacak kadrolu sağlık personeli alımı sayılarıdır. 
 
Kadro sayılarını gösterir çizelge:

 

2013/2 KPSS Yerleştirmeleri Ne Zaman?

KPSS Merkezi Yerleştirme 17-18 Kasım tarihleri arasında tercihler alınacak.

KPSS Puanlarıyla kamuya atanmak için sabırsızlıkla bekleyen adaylar merkezi yerleştirmeleri bekliyor.Bu süreçte adayların öğrenim düzeylerinin yükselmesinin 2012 puanlarının geçerliliğini etkilemiyor.

Daha önce iki merkezi alım yapıldı

2012 puanıyla ilk merkezi yerleştirme (2012/2) 2012 Kasım’da gerçekleştirildi ve yerleştirme öncesi 7 bin civarı personel alındı.

İkinci yerleştirme (2013/1) ise Haziran 2013’te yapıldı ve bu alımda (adaylarımızla yerleştirme öncesi paylaştığımız üzere) 18 bin civarı alım yapıldı.

Kurumlar Kadro Talep Etmeye Devam Ediyor

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yer alan takvime göre, kamu kurumlarının 2013/2 yerleştirmesinde kullanılmak üzere kadro bildirim tarihi 12 Ağustos-4 Ekim olarak yer alıyor. Yani önümüzdeki hafta kadro talepleri sona erecek.

Bu alımda (bazı aksaklıkların oluşmaması durumunda) en az 8 bin civarı alım olacak. Adaylar gibi bizim de isteğimiz daha yüksek bir sayı olsa da maalesef edinebildiğimiz bilgiler bu yöndedir.

Üçüncü Alıma 2 Aydan Az Süre Kaldı

2012 puanıyla yapılacak olan 3. Merkezi yerleştirme (yani 2013/2) 17 -28 Kasım arasında yapılacak. Bu yerleştirmeler sonrasında memurlar.net olarak devamlı eleştirdiğimiz mülakat uygulaması bulunmuyor. Yani kısacası, merkezi alımlarda tek kriter puandır ve torpil dönmesi gibi bir durum yoktur.

Her Öğrenim Düzeyi Tercih Yapabilecek

2012/2 alımlarında 2012 puanı olan lise, önlisans(2 yıllık) ve lisans (4 yıllık) mezunu adaylar tercih yapabilecekler. Ancak unutulmamalı ki 2013 KPSS ile elde edilen P3 puanı b grubu nitelikte değildir ve merkezi yerleştirmelerde bu puan ile tercih yapılamaz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile personel alımı yapacak. İşte, alım yapılacak branşlar ve sayıları...

Bakanlık personel alımlarında en fazla kontenjanı çevre mühendislerine ayırdı. KPSS Kasım ayı atamalarında 79, Aralık ayı 4-B sözleşmeli personel alımlarında 48 olmak üzere toplamda 127 tane çevre mühendisi alınacak.

Yaşanılabilir bir çevre ve marka şehirler oluşturma yolunda yeni çalışma arkadaşları arayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, KPSS Kasım 2013 atamalarında 9 branştan toplam 360 tane personel alımı yapacak. Bakanlık Aralık ayında 4-B sözleşmeli olarak 9 branştan toplam 117 tane personel alımı yapacak. Böylece yılsonuna kadar toplamda 477 personel alımı yapılmış olacak.

KPSS 2013 / 2 Atamalarında Alım Yapılacak Branşlar ve Sayıları:

Çevre Mühendisi 79, Elektrik Elektronik Mühendisi 21, Harita Mühendisi 29, İnşaat Mühendisi 72, Makine Mühendisi 21, Jeofizik Mühendisi 8, Mimar 31, Şehir Plancısı 27, Memur 72 olmak üzere toplamda 9 branştan 360 tane personel alımı yapılacak.

4-B Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Branşlar ve Sayıları:

Çevre Mühendisi 48, Elektrik Mühendisi 7, Harita Mühendisi 11, İnşaat Mühendisi 18, Makine Mühendisi 8, Jeofizik Mühendisi 6, Jeoloji Mühendisi 3, Mimar 12, Şehir Plancısı 4 olmak üzere toplamda 9 branştan 117 tane personel alınacak.


ÖNLİSANS MEZUNLARI DÜŞÜK PUANLA HANGİ KURUMLARA ATANABİLİRLER

Başlayan kpss tercihleriyle birlikte adayların merak ettiği konuların başında, düşük puanla atanıp atanamayacakları gelmektedir. 

Düşük puan alıp da atanabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Sizler için bu kurumları, gerektirdiği şartlar ile birlikte araştırdık. Bu makalemizde sadece lisans mezunları için olan yerleri inceledik. 
İşte düşük puanla atanabileceğiniz kadrolar ve bölümler:
1- Sağlık sektörü
Hemşireler, sağlık memurları, ebeler, veteriner hekimler, çocuk gelişimcileri(lisans) düşük puanlarla memur olarak atanmaktadırlar. Bu bölümlerde atama puanları 60 altına düşmektedir. 
2- Kütüphanecilik
Mezunlarından “Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.” şartı aranır.
Bu bölümde atamalar 70’e kadar düşmektedir. Bazı şehirlere tercih bile yapılmadığından kadroları boş kalmıştır.
3-Diyetisyen:
Bu bölümde de açık bir hayli fazladır. 57 puan ile atamaların olduğu bu bölümde, boş kalan kadrolar da mevcuttur. Diyetisyen olarak atanmak için  “Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak” şartını sağlamanız gerekir.
4-Sosyal Çalışmacı:
Mezun sayısı az ama ihtiyacı fazla olan bölümlerden birisidir. 70 altı puanla gidilecek birçok kurum ve şehir bulunmaktadır.
Mezunlarından “Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler lisans programlarından birinden mezun olmak” şartı aranır.
5-Mühendis(Bitkisel Üretim)
Bazı mühendis kadrolarına farklı bölümlerden atamalar olmaktadır. Gıda ve Tarım Bakanlığının alımlarında puanlar 75 civarlarına düşmüştür. Mezunlarından “Bitkisel Üretim, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak, Bahçe ve Tarla Bitkileri lisans programlarından birinden mezun olmak” şartı aranır.
6-Psikolog
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı alımlarında 70’e kadar puanları düşmüştü psikolog puanları.  Tercih edeceklerin “Psikoloji lisans programından mezun olmak” şartını taşıması gerekmektedir.
7-Restoratör
Kpss’nin belki de en efsane atamalarından birine imza atmış bir bölümdür. 38 puanla ataması olmuştur. Tercih edeceklerden “Restorasyon lisans ya da Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım lisans programlarından birinden mezun olmak” şartı aranır.
8-Memur(Halkla ilişkiler)
“Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programlarının birinden mezun olmak.” şartını taşıyan adaylar da 80 altında puanlarla atanabilmektedirler.
Tercih dönemlerinde yeni kadrolar açıldıkça değişik bölümlere de şans doğmaktadır. İhtiyaca göre puanlar da doğal olarak değişmektedir. Puanı düşük adaylar, bunlar dışında açıktan atamalarla şansını deneyebilirler. Özellikle Adalet Bakanlığının açıktan alımlarında puandan çok mülakat performansı öne çıktığı için düşük puanla atanma şansınız daha fazladır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku