Güncel:
KPSS tercih sonuçları açıklandı 2012/2 tıkla öğren KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI

2012 /2 KPSS tercih sonuçları açıklandı. KPSS tercihlerini iki gün önce yapan adaylar ÖSYM Başkanı Ali Demir'in KPSS tercih sonuçlarının açıklandığını duyurmasıyla şaşkınlık yaşadı. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların, kamu kurum ve kuruluşları kadro ve pozisyonlarına yerleşme sonuçları "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden yayımlandı.

KPSS 2012/2 Yerleştirme Sonuçları açıklandı.KPSS-2012/2 Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sitesinde duyuruldu. KPSS tercihleri 2 gün önce yapılmıştı. KPSS tercihlerinin bu kadar erken açıklanması adaylarda şok etkisi yarattı. ÖSYM ilk defa bir sınav sonucunu bu kadar erken açıkladı. KPSS-2012/2 yerleştirme işlemi için toplam 1 milyon 406 bin 182 adayın tercih yaptığı belirtildi. 

 

KPSS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!

 

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların,kamu kurum ve kuruluşları kadro ve pozisyonlarına yerleşme sonuçları ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden yayımlandı.
 
Açıklama TRT Haber'e konuk olan ÖSYM Başkanı Ali Demir'den geldi. 
 
ÖSYM Başkanı Ali Demir bu haberi ilk olarak TRT Haber ekranlarından duyurdu.
 
İşte ÖSYM'den yapılan açıklama...
 
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.
 
Yerleştirme sonuçları 30 Kasım 2012 günü saat 16.10'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.
 
Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
 
Adaylara duyurulur.
 
7 BİN KİŞİ PAZARTESİDEN İTİBAREN MEMUR
TRT Haber canlı yayınında ÖSYM'deki son gelişmeleri değerlendiren Ali Demir, yüz binlerce kişinin merakla beklediği yerleştirme sonuçlarını açıkladı. KPSS'ye giren 1 milyon 400 bin adayın tercih alımı dün tamamlanmıştı.
 
Yüzbinlerce aday atanıp atanmadığını merak ederken, ÖSYM Başkanı Demir, canlı yayında tercih sonuçlarını açıkladı.
 
Buna göre pazartesiden itibaren 7 bin aday kamuda memur olarak göreve başlayacak.
 
BAZI ADAYLAR TERCİH YAPAMADI
ÖSYM'nin İnternet sitesi 2012 KPSS tercih işlemlerinde son gün sunucuları aşırı yüklenmeden dolayı uzun süre iletişim sağlanamadı.  VE pek çok memur adayı tercih yapamadı.
 
ÖSYM konu ile ilgili bir açıklama yaptı. ÖSYM’den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında "sistemin çalışmadığına, bu nedenle adayların tercihlerini yapamadıklarına" ilişkin yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. 
 
Tercihlerin son günü olan 28 Kasım'da 418 bin 902 aday, 27 Kasım'da ise sadece 150 bin 394 adayın tercih işlemi yaptığının kaydedildiği açıklamaya şöyle devam edildi: 
 
"Sistemde bir sorun oluşmamıştır. 10 gün süren tercih işleminde ilk 9 günde ortalama 100 bin aday tercihini yaparken, toplam tercih yapan adayların yaklaşık yüzde 30'u, son günde tercihlerinin sisteme girişini yapmıştır. 
 
Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin iş takvimine bağlı yoğunluğu göz önünde bulundurularak en kısa sürede adayların ve ilgili kurumların bilgisine sunulacaktır."
 
2014 yılına kadar diğer memur alımları ne zaman yapılacak ?
Memur alımları Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenir.
 
Bu yıl için ilk memur alımları Haziran'da yapıldı, ikincisi yukarıda belirttiğimiz gibi KASIM'da yapılacak. 2013 yılı için memur alımları OCAK 2013'te açıklanacaktır.
 
KPSS Memur alımında nasıl bir süreç izleniyor ?
 
Yukarıda belirttiğimiz tarihlerde ihtiyaçlar belirleniyor ve KPSS puanınızla tercihinizi yaptıktan sonra sonuçları bekliyorsunuz, yüksek puanların her zaman önceliği vardır. Sonuç açıklandığında ek bir sözlü mülakat olmadan çalışmaya başlıyorsunuz. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmaz.
 
Kasım ayında yapılacak memur atamalarında KPSS Önlisans, Ortaöğretim ve Lisans mezunlarına yönelik kadrolar yer alacaktır.
 
Tercihler ÖSYM başkanlığınca 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında alınacak ve tercih kılavuzu 19 Kasımda yayınlanacaktır. Atanacak memur sayısıhakkında kesin bir açıklama yok ancak geçmiş yılların ortalaması ve bu yılki yoğunluk göz önüne alınırsa 17-20 bin arası memur atanabilir
 
Atanacak memur sayısı Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenecektir. Muhtemelen kasım ayı başında kesin rakamlar kamuoyuna duyurulacaktır.
 
KPSS 2010/2'de 6 bin 560, KPSS 2011/1'de 17 Bin 91, KPSS 2011/2'de 8 Bin 234, KPSS 2012/1′de ise 17 bin 482 kişilik memur alımı yapılmıştı.
 
Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların, kamu kurum ve kuruluşları kadro ve pozisyonlarına yerleşme sonuçları açıklandı. 2012 KPSS yerleştirme sonucu öğren. 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Sınav değerlendirme süreci tamamlanmıştır.
 
'''' Http :/ / sonuc.osym.gov.tr ​​ÖSYM sınav sonuçlarını internet ulaşılabilir.
 
Aşağıdaki internet Adaylar sınav sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri öğrenir. Test sonucu basılmayacak adaylara gönderilen olmayacaktır.
 
 
 
 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku