Güncel:
Kurban Bayramı'nda hangi otoyollar ve hangi köprüler ücretsiz? Bedava geçiş başladı

Dün mesai bitimi itibariyle başlayan 9 günlük Kurban bayramı resmi tatili trafiği kilitledi. Özellikle köprü ve otoyolların bedava olmasıyla birlikte hücum yaşanan trafik çilesi bugün daha rahat görünüyor. Köprü ve otoyollar ne zaman ücretsiz - bedava olacak? Kurban bayramı 2013 Ekim ayında köprü ve otoyollar her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da körü ve otoyollar bedava. Peki bu ücretsiz durum ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek? İşte körü ve otoyolların bedava oluş tarihleri Spothaber.com'da.

Kurban bayramının artık resmi tatilinin de başlamasına ramak kaldı. Bu yüzden de bir yolculuk hazırlıkları baş gösteriyor. Uzun yola çıkacak olan vatandaşlar ise, köprü ve otoyolların ne zaman ücretsiz bedava olacağını merak ediyor. İşte Kurban bayramında köprü ve otoyolların bedava ücretsiz olma zaman dilimleri Spothaber.com'da.

Kurban bayramında her sene ritüelleştiği üzere köprü ve otoyollar bedava olacak mı? Bu bedavalık ne zaman başlayacak? Ulaştırma Bakanlığı'nın açıklamasına göre, köprü ve otoyollar 12 Ekim 2013 saat 01.00'den 21 Ekim 2013 saat 03.00'e değin ücretsiz olacak.

Kurban bayramı öncesinin fiks haberlerinden biri olan köprü ve otoyolların bedava olup olmayacağı şimdiden belli oldu. Kurban bayramında köprü ve otoyollar, özellikle İstanbul Boğaz köprüsü bedava olacak mı? İşte bu sorunun cevabını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı verdi.

Bu sene 15 Ekim 2013 salı gününe denk gelen Kurban bayramı öncesinde sık sık merak edilen bir konu olan köprü ve otoyolların bedava olup olmadığı sorusuna yanıt bakanlıktan geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberlerşme Bakanlığı tarafından alınan karar göre, 12 Ekim 2013 tarihinden itibaren resmi tatilin başlangıcıyla birlikte 21 Ekim'e kadar otoyollar ve köprüler bedava olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığın’nın talebi üzerine, 30 Eylül günü Bakanlar kurulunca alındı. Karara göre 12 Ekim 2013 günü saat 01.00’den başlıyarak 21 Ekim 2013 günü saat 03.00’e kadar otoyolları ve köprüleri kullanan sürücüler ücret ödemeyecek. 15 Ekim Salı günü ve 18 Ekim Cuma günü arasında ise belediyelerle , belediyelere bağlı olan toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku