Güncel:
Markar Esayan kimdir?

 

Taraf Gazetesi genel yayın yönetmenliğine getirilen isim belli oldu.

Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar’ın istifasıyla gündeme gelen Taraf Gazetesi’nde, genel yayın yönetmenliği görevine geçici olarak gazetenin yayın koordinatörü Markar Esayan getirildi.

İŞTE TARAF’TAN İMKB’YE YAPILAN O AÇIKLAMA

Taraf’ın İMKB’ye gönderdiği açıklamada Gazetemiz yönetimi, yazı işleri ve çalışanlarımızla yaptığı değerlendirmede, Yayın Koordinatörümüz Sayın Markar Esayan’ın yeni atamalar yapılıncaya kadar aynı zamanda fiilen Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmesine karar vermiştir. Gerek gazetemizin basın kanununa tabi personelinde gerekse idari kadrosunda işleyişi engelleyecek başkaca herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Yeni yayın yönetimi kadromuz ayrıca özel durum açıklaması ile önümüzdeki günlerde ortaklarımız ile paylaşılacaktır denildi.

MARKAR ESAYAN KİMDİR?

1969 İstanbul doğumlu Markar Esayan, ilkokulu Bomonti Mıhitaryan, liseyi ise Özel Getronagan Ermeni Erkek Lisesi’nde okudu. 1995 yılında İşletme lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Bölümü'nde yaptı. 1997 yılından beri aralıklarla yazdığı Agos Gazetesi'nde 2001 yılından itibaren “Dar Kapı” başlığı altında düzenli köşe yazıları kaleme almaya başladı. Yazarın ilk romanı, “Şimdinin Dar Odası”, 2004 İnkılâp Kitabevi Büyük Ödülü’nü aldı ve 2005 yılında okuyucuya ulaştı.İkinci romanı "Karşılaşma" ise Ekim 2007'de okuruyla buluştu. Markar Esayan halen Taraf gazetesi Yayın Koordinatörlüğü, Hertaraf yorum sayfası editörlüğü ve aynı gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yusuf İslam'dan 38 yıl aradan sonra bir ilk
Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Cat Stevens (Yusuf İslam) 38 yıl sonra ABD'de konser vermeye hazırlanıyor.

Haberi Oku