Güncel:
Rıza Zarrab'ın telefon konuşması

İşadamı Reza Zarrab’ın “Arayıp haber yazmama karşılığı 1 milyon TL rüşvet istediler” iddiası üzerine Yeni Şafak gazetesi, internet sitesinde dün Reza Zarrab’la yapılan bir telefon görüşmesinin ses kaydı yayınlandı.

Kayıtta gazeteden Yakup Kocaman, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) olduğu öne sürülen bir kişiyle görüşüyor. Yakup Kocaman’ın sesi net olarak duyulurken, karşısındaki kişinin sesi çok kısık geldiği için anlaşılmıyor.
Muhabir:  Merhaba. Rıza Bey’le mi görüştüm.Ben Yakup Kocaman. Yenişafak gazetesinden. Sizi şunun için rahatsız ettim. Bize bir, bazı dokümanlar geldi. Orda işte sizi Maliye’ye şikâyette bulunmuşlar. Sizin talimatınızla işte ya da çalıştığınız şirketler üzerinden, yurtdışından Türkiye’ye para geldiği işte, vergi ödenmediği şeklinde. Sizin hakkınızda şikâyette bulunulmuş Maliye’ye. Adem Gelgeç, Badalov ve sizin adınıza Maliye’ye bir şikâyette bulunulmuş. Deniliyor ki,

Reza Zarrab: (anlaşılmıyor)
Muhabir: Bu konuyu size sormadan herhangi bir şey yapmak istemedik açıkçası. Lütfen. Maliye’den size bu şikayetle ilgili herhangi bir talep ya da herhangi bir inceleme gelmedi.
Reza Zarrab: (anlaşılmıyor)
Muhabir: Bugün’den acaba kim ile görüştünüz. Ben başka bir konuyu teyit etmek adına onlarla da görüşsem iyi olacak gibi çünkü.
Reza Zarrab: (başı anlaşılmıyor) Kamil Bey diye birisi.
Muhabir: Kamil Bey. Tamam. Onlar tabi tanıdığımız. Bildiğimiz arkadaşlarımız.
Reza Zarrab: (anlaşılmıyor)

Yeni Şafak’ın yayınladığı telefon görüşmesinin ses kaydında Yakup Kocaman, Reza Zarrab olduğu öne sürülen bir kişiyle görüşüyor. Gazete haberin 13 Ekim 2013 günü, ‘Türkleaks’ başlığı ile manşet haber olarak yayınlandığını duyurdu. Söz konusu haberde kayıt dışı para transferinden bahsediliyor ancak Zarrab’ın ismi geçmiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku