Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
29.12.2013 17:16:47

Savcı Muammer Akkaş kimdir~Başbakan'ın söylediği savcı Muammer Akkaş

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren savcı Muammer Akkaş kimdir..Başbakan Erdoğan'ın miting alanından bahsettiği ve Savcılık önünde bildiri dağıttığını söylediği Muammer Akkaş çözülemeyen davalrında savcılığını yürütüyormuş işte o davalar..
Savcı Muammer Akkaş kimdir~Başbakan'ın söylediği savcı Muammer Akkaş

17 Aralık operasyonunda aylarca üstlerine bilgi vermeden soruşturma yürüten ve görevden alınan Savcı Muammer Akkaş'ın daha önceki davaları da Okay Gönensin'in deyimiyle "tam çorba".

Akkaş'a "Savcı, soruşturmada gözaltına alınacak isimlerin kamuoyunca tanınan kişiler olduğunu da söylüyor, ama neden "nöbetçi" mahkemeden karar aldığını söylemiyor." sorusunu yönelten Vatan yazarı Gönensin, daha önce baktığı ve hiçbiri sonuçlanmayan davaları sıralayarak Akkaş'ı kamuoyunun iyi tanıması gerektiğinin altını çizdi. 

İşte Okay Gönensin'in Savcı Akkaş'la ilgili yazdığı yazıdaki o bölüm;

SAVCININ ÇORBAYA DÖNEN 4 DAVASI
"Bu arada, ilk savcının künyesine bakıldığında da ilginç bilgiler görülüyor. Söz konusu savcı Hrant Dink cinayeti davasında vardır, bu dava baştan aşağı bir karartma operasyonudur. Sabancı cinayeti davası vardır, asla aydınlanmamış, başından karartılmıştır. Ergenekon davasının çorbaya çevrilmesindeki imzalar içinde aynı isim vardır. Yine aynı savcı 'darbe günlükleri' davasında vardır ve darbe davalarında bu günlükler ana kanıtlar arasına sokulmamıştır.",

 

haber.com/resimler/diger/savci_5398.jpg" />

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum