Güncel:
Serdar Arseven ve Yaşar Okuyan'ın emeklilikte yaşa takılanlar kavgası

1999 ylından beri mağdur konumda olan emeklilikte yaşa takılanlar grubucanlı yayını tweet yağmuruna tuttu. Programın moderatörü Kadir Çelik ve konuklardan Serdar Arseven'e çok sayıda tweet atan Emeklilikte yaşa takılanlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan'a sitemlerini aktardı.
 

Beyaz TV'de saat 23:00'da başlayan Objektif programında ara ara gergin anlar yaşandı. Gazeteci Yazar Serdar Arseven ve eski Bakan Yaşar Okuyan "kızlı erkekli öğrenci evleri" konusunda da sert tartışmalara girdi. Programın sunucusu ve moderatörü Kadir Çelik ara ara konuklarını sakinleştirmekte zorluk çekti. Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evleri hakkında yaptığı açıklamanın tartışıldığı programın sonunda emeklilikte yaşa takılanlar konusu gündeme geldi.

Yaşar Okuyan'ın bakan olduğu dönemde IMF dayatması ile milyonlarca kişinin emeklilik hakkı ötelenmişti. Yeni Akit gazetesi yazarı Serdar Arseven bu konuyu canlı yayında Okuyan'a hatırlattı.

Arseven: " Beni takip edenlerin mesajını hak, hukuk gereği buradan aktarmak istiyorum. 1999 yılında bir düzenleme çıkartıldı. Vatandaşlar bu düzenlemenin müktesep hak kaybına yol açtığını, oyunun 87. dakikasında kuralın değiştiğini, Yaşar Okuyan döneminde haksızlık yapıldığını ve AK Parti döneminde de bu haksızlığın devam ettirildiğini söylüyorlar."

 

Yaşar Okuyan Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu hakkında: " 4447 sayılı yasa ile sosyal güvenlik ile ilgili bir düzenleme yapılmıştır. Dünyanın hiçbir yerinde 38 - 42 yarşında emekli olma diye birşey yoktur. Bizim yaptığımız 5 bin prim gün sayısını 7 bin prim gün sayısına çıkartmak olmuştur. Bu düzenlemenin yapıldığı tarihte dönenim Fazilet Partilileri şimdiki AK Partililer bunun vicdansızlık olduğunu söylediler. Şu an ki prim gün sayısı 9 bin 300 oldu. Hükümet istese bu yasayı hemen değiştirebilir." dedi.
 

TIKLA VİDEOYU İZLE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Veysel Tiryaki Karapürçek'te incelemelerde...
Altındağ'da birçok başarılı projenin altına imza atan başarılı belediye başkanı Veysel Tiryaki, Karapürçek...

Haberi Oku