Bugün

19 °C

Yarın

27 °C
20.12.2012 00:00:00

Şirince nerede?

Maya takvimine göre 21 Aralık (YARIN) kıyamet kopacak ve kıyametten etkilenmeyen tek yer şirince olacak. Peki Şirince nerede? Kıyamet'in uğramayacağı Şirince köyü nerede? 21 Aralık'ta Şirince'de neler olacak? Şirince nerede?
Şirince nerede?

 

NASA'nın açıklaması da kar etmedi, İzmir'in Şirince ilçesi akına uğradı. 


Bildiğiniz üzere Şirince bu aralar dillerde dolaşıyor. Peki nedir bu Şirince, nerededir?

Maya Takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına inan insanlar var. Yine Maya Takvimininkehanetlerine göre 21 Aralık‘ta Niburu isimli bir gezegen dünyaya çarpacak ve kıyamet kopacak.

Maya takvimi kıyametin etkilemeyeceği 2 yer de söylüyor. Bunlardan birisi Fransa’nın güneyindeki Bugarach Köyü diğeri ise İzmir’in Şirince Köyü. 

Şu sıralar Şirince‘de işler oldukça iyi. Otellerde yer yok, kalacak yer sıkıntısı var ve turizm tavan yapmış durumda. Kıyamet parfümü, kıyamet menüsü, kıyamet çadırı gibi yeni ürünler de de satışta.


 

DÜNYADA SADECE 2 YER KALACAK

Dünyada kendilerini ”Mavi Enerji Grubu” olarak nitelendiren bir grup, 21 Aralık 2012’de sonlanan Maya takvimine dayanan inanışları çerçevesinde, kıyametten yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa’nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceğini düşünüyor.

İşte bu olay sonrası yıkılmayacağı ön görülen İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü, tarihinin en haretketli günlerini yaşıyor. Öyle ki, 165 yatak kapasitesi olan köyde bu rakam 500'ü aştı.

GECELİK FİYATLAR 900 DOLARA ÇIKTI

21 Aralık gecesi fiyatların 900 dolara çıktığı bu güzel köyümüzdeki esnaf da çok mutlu. Kıyamet iddiaları nedeniyle hatırı sayılır cirolar yaptığını belirten esnaflar, Maya takvimine teşekkür etti. Esnafın cirosunun yüzde 500 arttığı ifade edildi.

21 ARALIK GÜNÜ NUFÜS 15 BİNİ BULACAK

21 Aralık günü köy nüfusunun 15 bini aşması bekleniyor. Çünkü ilçe dışından yüzlerce caravan bölgeye doğru yola çıktı. Hepsi de yurt dışından gelecek turistlere kiralandı.

KARAVANLAR BİLE DÜNYA PARA

Mehmet Koçak adlı bir karavan sahibi, internet üzerinden Fransız bir çifte 3 gecelik kiraladığı karavanı için nakit olarak 4 bin dolar aldığını söyledi. Son birkaç gündür 200'e yakın karavanın Şirince Köyü'ne doğru yola çıktı.

Şaraplarıyla da bir hayli ünlü olan köyün de kıyamet iddiaları nedeniyle iyi bir tanıtım yaptığına dikkat çekildi. 21 Aralık'ta köye gelecekler arasında serveti 1 milyar dolardan fazla olan zenginlerin de olduğu iddia edildi.

Çok zenginim ve ölmek istemiyorum

21 Aralık nedeniyle Şirince Köyü'ne gelecek olan turistlerin açıklamaları şöyle:
*Maya takvimine göre 21 Aralık'ta kıyamet yaşanacak. Eşimle Şirince'ye rezervasyon yaptırdık. Hayatta kalmalıyız. (Jerard Fransa)

*100 milyon dolar servetim var ve ölmek istemiyorum. O nedenle yüzde 1'lik riski bile görmezden gelemem. 17 Aralık'tan itibaren bir hafta Şirince'de kalacağım. (Frankie İngiliz)

*Tarih bilimci olarak araştırmalar yaptım ve 21 Aralık'ta Şirince'de olmaya karar verdim. Maya takviminin bazı iddiaları doğru çıktı. Kıyamet tahmini de oğru çıkabilir. (Edward İngiltere)

 

 Maya takvimi, 394 yıllık periyotlardan oluşuyor. Bu periyotların her birinin adı Baktun.

13. Baktun, 21 Aralık 2012′de bitiyor. 13 rakamı, Maya kültüründe kutsal bir rakam.
Bu nedenle, birçok kişi bunu kıyametin kopacağı tarih olarak kabul ediyor.
Takvimin bittiği 21 Aralık, Meksika’da renkli görüntülerle kutlanacak.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum