Güncel:
Son güncel yerel seçim anket sonuçları burada!

Türkiye'de yerel seçimler yaklaştı. Bazı istatistik kuruluşları, geleceği öngörmek için halkın nabzını tutuyor. ORC'nin anketine göre, AK Parti, CHP, MHP ve BDP'nin yerel seçim oy oranları spothaber.com'da...

Türkiye yerel seçimlerin havasına girmeye başladı. Seçim anketi yapan firmalar da çalışmalarını attırdı ve sonuçları kamuoyu iler paylaşıyor. ORC'nin yaptığı ankete göre AK Parti'nin yerel seçimlerde alacağı oy oranı yüzde 41.5, CHP'nin yüzde 33,0, MHP'nin ise yüzde 15.9.

 

Objective Research Center’ın (ORC) Temmuz 2013 yerel seçim anket sonuçları açıklandı. 

 

81 ilde yapılan ankette, 63750 denekle yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi. 81 ilde yapılan ankette AK Parti yüzde 41,5 oy oranı ile ilk sırada yer aldı.

 

İkinci sırada yüzde 33,0 oy oranıyla CHP var. CHP’yi yüzde 15,9 oy oranıyla MHP takip ediyor. BDP ise yüzde yüzde 5,6 oy oranıyla 4. sırada.

 

ORC’nin yaptığı anketin Kahramanmaraş’ta yapılan bölümünde AK Parti yüzde 51,5 oy oranı ile ilk sırada yer alırken ikinci sırada yüzde 25 oy oranıyla MHP var. Üçüncü sırada ise yüzde 10,3 oy oranıyla CHP takip ediyor. Yüzde 4,7 diğer partileri seçerken, yüzde 8,5 ise kararsız.Anahtar Kelimeler
HaberHaberiYerel Seçim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan'a açılan dava reddedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendilerine "haşhaşi" denildiği ileri sürülerek açılan bin lira manevi tazminat...

Haberi Oku