Güncel:
Suriyeli öğrencilere kırtasiye ve giysi yardımı

ŞANLIURFA (AA) - İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesince, Türkiye'de eğitim gören Suriyeli çocuklara kırtasiye ve giysi yardımı yapıldı.

Sancaktar Mahallesi'ndeki iki katlı binada eğitim gören çocuklara çanta, defter, kitap, atkı, bere ve eldiven dağıtıldı.

İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de 3 yılı aşkın süredir süren savaş nedeniyle insanların büyük sıkıntılar çektiklerini belirtti.

Suriyelilere bir nebze de olsa derman olabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Atila, Suriyeli aileler yaptıkları gıda ve giyim malzemesinin yanı sıra öğrencileri de unutmadıklarının kaydetti.

Bu kapsamda öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılamanın yanı sıra atkı, bere ve eldiven türü kışlık giysiler dağıttıklarını vurgulayan Atila, hayırseverlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Okulun müdürü Rami Abaza da kısa süre önce iki katlı binayı bir yıllığına kiralayarak eğitim alanına dönüştürdüklerini  anımsattı.

Burada gönüllü öğretmenlerin Suriye'deki iç savaş nedeniyle eğitimlerinden geri kalan öğrencilere ders verdiğini ifade eden Abaza, "Kırtasiye malzemeleriyle birlikte soğuk kış gününde öğrencileri unutmayarak, bere, şapka ve eldiven verilmesi bizi mutlu etti. yardımlarından dolayı İHH'ya teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 

Suriyeli öğrenciler ise verilen hediyeler için mutlu olduklarını dile getirdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Başbakan Davutoğlu'nun en mutlu anları
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün serbest kalan konsolosluk personeli ve çocuklarına gösterdiği yoğun...

Haberi Oku