Kadın:
İşte trilyoner olan gazeteciler. 23 kişilik liste

 

 

Önkibar'ın 'Tamamına yakınını yakından tanıdığım dolar milyoner gazetecilerin tahmini servetleri' başlığı altında açıklamış olduğu listede ilk sırada 30 milyon dolarlık servetiyle Vatan gazetesinin kurucularından Zafer Mutlu yer alıyor.

 

EMİN ÇÖLAŞAN 15 MİLYON DOLARLA 2. SIRADA

Listede 2. sırada ise Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan var. Hükümete yönelik sert söylemleri ile tanınan Çölaşan'ın tahmini serveti 15 milyon dolar.

 

TUNCAY ÖZKAN İLK 5 İÇİNDE

10 milyon dolarlık servetleriyle Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas ve Tuncay Özkan'ın 3 ve 4. sırada yer aldığı listede Ali Kırca 9 milyon dolarlık servetiyle 5. sırada yer alıyor.

 

 

 

Barlas: Zafer Mutlu nasıl patronundan daha zengin oldu?

 
Mehmet Ali Birand, Fehmi Koru, Ertuğrul Özkök, Fatih Çekirge gibi bir çok ismin ifade verdiği 28 Şubat Alt Komisyonu bu kez Sabah yazarı Mehmet Barlas ve eşi Canan Barlas’ı dinledi.
 
Gazeteci yazar Mehmet Barlas, 28 Şubat Alt Komisyonu’ndaki ifadesinde “Patrondan daha zengin çalışan nasıl oluyor?” diye sordu.
 
BARLAS’TAN İLGİNÇ SORU: ZAFER MUTLU NASIL VATAN’IN PATRONU OLDU?
 
TBMM Darbeleri Araştırma 28 Şubat Alt Komisyonu, dönemin mağdur gazetecileri Mehmet Barlas ve Canan Barlas’ı dinledi. Mehmet Barlas komisyondaki konuşmasında, “Patrondan daha zengin çalışan nasıl oluyor?” dedi. Barlas, “Zafer Mutlu şu anda varlıklı bir insan. Dinç Bilgin, galiba yoksul, öyle görünüyor. Bu nasıl oluyor? Patrondan daha zengin çalışan nasıl oluyor? Dinç Bilgin, hapse girdi, malına el kondu. Ama Zafer Mutlu, Vatan gazetesinin patronu oldu. Bu nasıl oldu?” diye konuştu.
 
HALK DARBE İŞBİRLİKÇİLERİNİ BARAJIN ALTINDA BIRAKIYOR
 
Askeri darbelerin siyasi ayağının neresi olduğu sorusuna en sağlıklı cevabın sandıkta halk tarafından verildiğini kaydeden Barlas, “Askeri darbelerden sonra yapılan seçimlerde halk ’darbecilerle kim iş birliği’ yaptıysa onu barajın altında bırakıyor. Siz 1999 ve 2002 seçimlerine baktığınızda, aldığınız sonuçlardan kimlerin darbe ile işbirliği yaptığını halkın verdiği onay şeklinde görürsünüz.” dedi.
 
’DEMİREL, DEVRİLECEĞİME BEN DEVİREYİM DEDİ’
 
Bir komisyon üyesinin, ’Süleyman Demirel bu işin neresindeydi?’ şeklindeki sorusu üzerine Barlas, “Benim gördüğüm, 1965-1971 arasındaki Demirel çok farklı bir insandı. Türkiye’nin önünü açmaya çalışan bir insandı. Fakat o kadar büyük haksızlıklara uğradı ki… Öyle ayak oyunlarına maruz kaldı ki, daha sonra kendisini o dönem yıpratanlar gibi olmayı tercih etti. 28 Şubat’ta da, ‘Bu sefer devrileceğime, ben devireyim’ dedi. Darbeye göre göre bilendi.” şeklinde konuştu.
 
ERBAKAN, SUSURLUK’TAKİ TARİHİ HATASININ BEDELİNİ ÖDEDİ
 
Dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın Susurluk Soruşturması’nın üstüne gitmemesinin hata olduğunu söyleyen Barlas, “Susurluk soruşturmasının üstüne gitseydi, onu deviren 28 Şubat olmazdı. Tarihi hatasını çok ağır bir şekilde ödedi.” dedi.
 
Komisyon, Mehmet Barlas –Canan Barlas’tan sonra Bayram Meral’i dinledi. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Pilot uçağı terk edip aşağı indi
Türk Hava Yolları (THY) pilotu Beyrut'ta kaçırılan pilot arkadaşlarının kaçırılmasını protesto etti....

Haberi Oku