Kültür - Sanat:
Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay Tiyatroda Rol Aldı

 

 

Türkiye'nin "en genç rektörü" unvanına sahip Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Üstün Dökmen'in yazdığı, Atilla Özgen'in yönettiği, Amasya Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin sahneye koyduğu "Komşu Köyün Delisi" adlı iki perdelik komedide rol aldı.

 

Eğitim Fakültesi Kongre Merkezinde perdenin açılmasının ardından Prof. Dr. Orbay'ı arzuhalci rolü ile sahnede gören öğrenciler ve üniversite personeli, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

 

Performansı ile beğeni toplayan rektör, seyircilerden bol alkış aldı.

 

Oyunun ardından açıklama yapan Rektör Orbay, "Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz bu oyunda benim de rol almamı istediler. Ben de kendilerini kırmadım. Büyük bir mutlulukla, birkaç denemeyle sahnede rol aldım. Oyuncuların duyduğu heyecan ve mutluluğu yaşamış oldum. Üniversitemizde bu tür faaliyetleri desteklemeyi, desteklemenin dışında da bizzat içinde olmayı arzu ediyoruz" dedi.

 

'OYUNCULUK DAHA ZOR'

Tiyatro oyunculuğunun rektörlükten daha zor olduğunu ifade eden Orbay şöyle konuştu:

 

"Sahne arkasında sıramı beklerken çok heyecanlandım. Oyunda bir ders anlatırken yaşadığım heyecandan daha farklı bir heyecan duydum. 'Rektör mü, oyuncu mu olmak zor' konusunda, her birinin kendisine yönelik zorlukları var diyebilirim ama oyunculukta ilk tecrübem olduğu için tiyatro sanatının daha zor olduğunu düşünüyorum."

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Görmezden gelmeyelim
Abdi İbrahim Otsuka’nın katkılarıyla hazırlanan, Türkiye’de bir ilk olan ve şizofreni konusunda toplumsal...

Haberi Oku