Kültür - Sanat:
Düğün Dernek dünya rekoru kırdı

Düğün Dernek filmi Entarisi Dım Dım Yar müziği ile güzel bir reklam yaptı kendisine.. İzlenme rekorları kıran DÜğün Dernek filmi dünya rekoru kırmayı başardı.. Gişede rekor kıran filmin Galasında Ahmet Kural'ın nazar boncuğu dağıtması işe yaradı aman bizde diyelim de sonra işler kötüye gitmesin.. Maşallahhh..

Düğün Dernek ekibinin başarısı gerçekten izlenmeye değer. Çalgı Çengi'den sonra bizim beklentilerimizi karşılamadı belki ama izlenmeye değer bir film olduğu kesin. Filmin sonunda verilen sinyaller ise Düğün Dernek filminin ikincisi gelecek konusunda.Umarız ikincisi bizi bizden alır daha bir kahkaha dolu olur..

Düğün Dernek'in 2.sini sabırsızlıkla bekliyoruz.
 

Sinema gişede dünya rekoru kırdı... Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Bakanlık ve özel teşebbüslerin işbirliğiyle büyümesi hız kesmeyen sektörde, son 30 yılın en yüksek bilet satış rakamlarına ulaşıldı. Beyazperdedeki 52 haftayı aşan vizyon yolculuğunda sinema gişelerinde, 49 milyon 580 bin bilet kesildi. Hem yerli hem de yabancı yapımların görücüye çıktığı bu sürede, bilet satışlarından 497 milyon lira hasılat elde edildi. Sinemaseverlerin özellikle geçmişe kıyasla yerli yapımlar daha çok ilgi çekerken, yine bu yıl bir günde ortalama 138 bin kişi, zamanını sinemaya giderek değerlendirdi. Yerli filmleri 28,5 milyon kişi izledi. Öte yandan geçen yıla oranla bilet satış sayısındaki artış ise yüzde 15 olarak gerçekleşti. Seyircinin büyük ilgisiyle karşılaşan yerli yapımlar için bu yıl 28,5 milyondan fazla bilet satıldı. Türk filmlerinin yıllık bilet satışındaki oran tüm bilet satış rakamlarının yüzde 58'ini buldu. Bu sayede yerli sinemaya olan ilgi son 10 yılın en yüksek ikinci satış rakamına ulaşmış oldu. 2013'te en çok izlenen yapım ise yüksek bütçeli filmlerin aksine Cem Yılmaz'ın sahne gösterilerinden derlenen "CM101MMXI Fundamentals" olurken, kısa süre önce gösterime giren "Düğün Dernek" gişede Cem Yılmaz'a yaklaştı. Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin gibi isimlerin başrolünü paylaştığı komedi türündeki yapım 24 günde, 3 milyon 700 bin seyirciyle buluştu. Ayrıca toplamda 12 filmin, 1 milyon izleyici sınırını aştığı 2013'te, beş film ise 2 milyondan fazla seyirci tarafından görüldü. Böylece 2013 yılının 4 Ocak-29 Aralık arasında toplam bilet satış rakamı 49 milyon 580 bine, elde edilen hasılat ise 497 milyon liraya ulaştı. Ayrıca Sinema Destekleme Kurulu çalışmaları çerçevesinde Bakanlıkça yıl boyunca 119 projeye, 2 milyon 620 bin 600 lira destek sağlandı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

"Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
ADANA (AA) - Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde 13 belgesel sanatseverlerle buluşacak.Festival...

Haberi Oku