Kültür - Sanat:
Güzel Ölüm'ün Yazar Miyasoğlu Güzel Ölümle Rabbine Vuslat etti!

Güzel  Ölüm’ün yazarı Mustafa Miyasoğlu bir ramazan günü güzelce Rabbi’ne vuslat etti. Cenazesi bugün Fatih Camii’nde Cuma nazamının ardından kılınacak cenze namazı sonrası Eyüp Sultan Kabristanı’na defnedilecek.

Tük İslam kültürünün edebiyat alanında en önemli sözcilerinden gazetemizin yazarı Mustafa Miyasoğlu hakk’a yürüdü. Bir ramazan gününde vefat eden Mustafa Miyasoğlu tıpkı yazdığı “Güzel Roman’daki gibi güzel bir ölümün sahibi oldu. Uzun süredir beynindeki tümör sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayat mücadelesi veren Miyasoğlu dün öğlen saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

CENEZA NAMAZI CUMA SONRASI FATİH’TE

Tedavi gördüğü bağcılar Medipol Hastanesi’nde vefat eden Miyasoğlu’nun cenaze namazı Fatih Camii’nde bugün Cuma Namazının ardından kılınacak.  Miyasoğlu’nun naaşı Eyüp Sultan Mezarlığına defnedilecek. Haziran ayının başından beri bağcılarda ki Medipol Hastanesi’nde beynindeki tümöre bağlı olarak tedavi gören edebiyatçı-yazar Mustafa Miyasoğlu , 10 Temmuz’da n beri gözetimli olarak uyutuluyordu. Temmuz ayında gerçekleştirilen ameliyatla Miyasoğlu’nun beynindeki 4 tümörden biri alınmış, ancak 3 tümör beynindeki hassas bölgede olduğu için alınamamıştı. Miyasoğlunu tedavi gördüğü sırada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de ziyaret etmişti.

BÜYÜK DOĞUNUN MÜDAFİİ OLDU!

Türlk-İslam kültürünün sözcülerinden gazeteci-yazar Mustafa Miyasoğlu yazarlık hayatı boyunca üstat Necip Fazıl Kısakürek’in inşa ettiği büyük doğu fikriyatının savunuculuğunu yaptı. Tiyatrodan Edebiyata Necip Fazıl ekolünün devam ettiricisi olan Miyasoğlu edebiyatta Türk-İslam sentezinin savunucusu olarak biliniyordu. Hastalığının ağırlaştığı güne kadar Akit’teki yazılarını sürdüren miyasoğlu İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden  bu yana binlerce öğrenci yetiştirdi.  Milleti ilgilendiren konularda sanat çevrelerine tavır almaktan çekinmeyen Miyasoğlu, son olarak İstanbul Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları gibi konularda da solcu-statükocu çevrelere karşı milletin değerlerini savunmuştu.

Yeni Akit

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Görmezden gelmeyelim
Abdi İbrahim Otsuka’nın katkılarıyla hazırlanan, Türkiye’de bir ilk olan ve şizofreni konusunda toplumsal...

Haberi Oku