Kültür - Sanat:
Mardin'de Mevlit Kandili Coşkusu
Mardin İl Müftülüğü Hazreti Muhammed’in dünyaya gelişinin yıl dönümü nedeniyle kentteki camilerde programlar düzenlendi. Programa katılan vatandaşlar Kuran-ı Kerim ziyafetine eşlik edip namaz kıldılar. Gecede bol bol hayırlı dualar edildi. 
Mardin İl Müftü Vekili İsmail Ünal ise Fuat Yağcı Camisi’nde düzenlenen etkiliğe katıldı. Mevlit Kandilinin önemi hakkında vatandaşlara vaaz verdi.

Vaazına Müslümanların kardeş olduğunu belirterek başladı. Ünal, "Bir şekliyle kardeşiz. Ya yaratılıştan insanoğlu olarak kardeşiz, veyahut mümin olarak dini yönden kardeşiz. Onun için hassaten bölgemizdeki üzücü hadiseler, bölgemizdeki, maalesef insanımızın birbirine zulmetmesi, insanımızın birbirine kötü muamelede bulunması hiçbir zaman insan ahlakıyla bağdaşan bir durum değildir. Eğer biz müminiz diyorsak bu tür davranışlardan, bu tür tutumlardan her zaman için uzak durmamız lazım. Rab'bim bu geceyi en iyi şekilde değerlendirenlerden, Peygamber Efendimizi hayatımızda rehber kılan kullarından eylesin."  Dedi. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Görmezden gelmeyelim
Abdi İbrahim Otsuka’nın katkılarıyla hazırlanan, Türkiye’de bir ilk olan ve şizofreni konusunda toplumsal...

Haberi Oku