Kültür - Sanat:
TİMAV'dan 3. Geleneksel Hikaye Yarışması

KONYA (AA) - Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından, imam hatip lisesi öğrencilerinin katılımıyla 3. Geleneksel Hikaye Yarışması düzenlenecek. 

TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; vakfın, imam hatip camiasının mezun, mensup ve muhiplerine hizmet etmek için kurulduğunu, özelde imam hatip okulları ve öğrencileri, genelde ise din eğitimi adına çeşitli faaliyetler yürüttüğünü belirtti.

Geleneksel hale getirdikleri hikaye yarışmasına ilginin her geçen yıl arttığına dikkati çeken Öksüz, bu yılki yarışmayla ilgili başvuruların başladığını bildirdi.

İmam hatip lisesi öğrencilerinin, pek çok alanda olduğu gibi sosyal alanlarda ve özellikle edebiyatta başarılı işler çıkardığını vurgulayan Öksüz, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıllarda elimize ulaşan eserler gösterdi ki imam hatip lisesi öğrencileri, jürimizin derece alacak öğrencileri seçmekte zorlandığı hikayeler kaleme aldı. İmam hatip liselerinin bu noktada ciddi birikiminin olduğu aşikar. Bu birikimin genişlemesi, şekillenmesi, bu noktada yeteneği ve gayreti olan öğrencilerimizin yeteneklerinin öne çıkması için bu yarışmayı düzenliyoruz. İlk iki hikaye yarışmasını belirli tema etrafında düzenlemiştik. Bu yıl ise öğrencinin tercihiyle belirleyeceği bir konu çerçevesinde serbest olarak yapılacak. Türkiye genelinden yoğun katılım beklediğimiz yarışmamızla ilgili ayrıntılar, www.timav.org.tr internet adresinden öğrenilebilir. Başvurular 1 Mart'ta sona erecek. Değerlendirme sürecinin ardından mayıs ayı içinde sonuçlar açıklanacak. 7 Haziran'da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda düzenlenecek törenle ödüller sahiplerini bulacak."

Anahtar Kelimeler
TİMAVHikaye Yarışması

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

"Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
ADANA (AA) - Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde 13 belgesel sanatseverlerle buluşacak.Festival...

Haberi Oku