Kültür - Sanat:
Vizyondaki filmlerden tavsiyeler...

Bayramda vizyon filmleri, diğer haftalardaki fimlere göre biraz daha ehemmiyet kazanıyor. Hele de çalışan insanlar için, yılın sadece belli dönemlerinde tatil yapınca, ağız tadıyla gidilebilecek tek dönem tatiller oluyor. Bugün bir sinema filmi izlemenin tam sırası. Yalnız hangi filmi izlemeliyiz? Vizyon filmleri arasında en çok dikkat çekenler, son 20 yılın trendi dinazorların yer aldığı film: Jurassic Park 3D. Görkemi dinazorları 3 boyutlu izleyebileceğiniz bu filmde, tam bir görsel şölen yaşayacak, adeta o dönemlere adım atacaksınız.  

 

VİZYON FİLMLERİ

 

Ateşli Aynasızlar

The Heat

Yönetmen: Paul Feig Oyn: Sandra Bullock, Melissa McCarthy Tür: Komedi

FBI Ajanı Sarah ve Boston polisi Shannon asla bir araya gelmemesi gereken insanlardır. Ama uyuşturucu baronunu yakalamak için aynı göreve verilirler. Ve olayların çözülmesi hiç de kolay olmaz.

 

Hayallerin Ötesinde

Imagine

Yönetmen: Andrzej Jakimowski Oyn: Edward Hogg, Alexandra Maria, Melchior Derouet Tür: Dram

Lizbon’da görme engelliler için hizmet veren bir okula İngiltere’den bir eğitmen getirtiliyor. Sıra dışı yöntemleriyle meşhur olan Ian, tüm öğrencilerin hayatını değiştiriyor.

 

Elysium: Yeni Cennet

 

Yönetmen: Neill Blomkamp 

Oyn: Matt Damon, Jodie Foster Tür: Aksiyon

Yıl 2154. İnsanlar iki sınıfa ayrılıyor. Çok varlıklılar Elysium adlı uzay istasyonunda, geriye kalanlarsa yıkılmış dünyada. Tüm bu adaletsiz düzeni bozansa Matt Damon’ın canlandırdığı, yaşam savaşı veren Max oluyor.

 

Jurassic Park 3D

Yönetmen: Steven Spielberg 

Oyn: Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum Tür: Macera

1993 yapımı, çığır açan Jurassic Park üç boyutlu olarak yeniden beyazperdede. Konusu Michael Crichton’un romanına dayanan filmde hatırlarsanız, fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkânı veriyordu.

 

Evdeki Yabancılar

Yönetmen: Dilek Keser&Ulaş Güneş Kacargil Oyn: Fatih Al, Melpo Zarokosta Tür: Dram

Ege sahillerinde büyümüş, mübadelede Yunanistan’a göç etmiş bir Rum kadın var filmin ön planında. Kadın, 80’lerine geldiğinde evini bulmak için geri geliyor. Ancak yeni sahibiyle pek de anlaşamıyor...

 

Anahtar Kelimeler
Bakan ElvanDev Dalga

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Görmezden gelmeyelim
Abdi İbrahim Otsuka’nın katkılarıyla hazırlanan, Türkiye’de bir ilk olan ve şizofreni konusunda toplumsal...

Haberi Oku