Magazin:
Cemal Soysal Dilmaç Artvinli ikizler O Ses Türkiye Karşıya Çifte Çamlar video

O Ses Türkiye'nin bu akşam ki bölümüne katılan Cemal- Soysal Dilmaç kardeşler Karşıya Çifte çamlar şarkısını seslendirdi.. Şarkıya başladıkları ilk anda Murat Boz hemen döndü..

Murat Boz'un dönmesinin ardından bütün jüri üyeleri saniye farkıyla ikiz kardeşler Cemal ve Soysal'a döndüler.. Karadeniz türküsü ile O Ses Türkiye sahnesini inleten yarışmacılar salonu kendine hayran bıraktı..

Murat Boz yıllardır aradığım ikizler geldi.. Bende sizin üçüzünüzüm dedi.. Aslen Artvinli olan ikizler Kazım Koyuncu'nun yeniden varolmuş hali gibiydiler... Gökhan kendi ikizinin olduğunu söyleyerek kendisinin kardeşine çok benzemediğini fakat eksik kalan her yerde birbirlerini çok güzel tamamladıklarını söyledi..

Gökhan ikiz kardeşleri gördükten sonra lazca şarkı söylemeye başlayınca Hadise sahneye atlayıp Oy Nurcanım Nurcanım şarkısını söyleyip horon tepmeye başladı.. Kendisinin Çerkes olduğunu söyleyen Hadise kardeşliğiniz beni çok etkiledi dedi.

Ebru Gündeş yarışmacıların sesini olağanüstü olarak tanımladı. Karadenizlileri çok sevdiğini ve en yakın arkadaşlarınında karadenizli oludğunu söyleyen Ebru Gündeş kendi takımında bulunan Azerbaycanlı ikizlerin onları etkilemeyeceğini söyledi..

Cemal ve Soysal jüriyi epey beklettikten sonra Gökhan'ı seçerek takımına katıldı..


Cemal Soysal Dilmaç, ikizler sırt sırta. O Ses Türkiye'de ikizler performansı. Elvan Özyurtlu İstanbul İstanbul Olalı adlı şarkıyla güzel bir performans sergiledi. Elvan Özyurtlu tercihini Ebru Gündeş'ten yana kullandı. O Ses Türkiye adlı ses yetenek yarışmasında Pazartesi akşamı heyecanı Sıla Işık'la devam etti. Yemen Türküsünü güzel söyledi Sıla Işık ama kimse dönmedi.

O Ses Türkiye'de Cemal Dilmaç ve Soysal Dilmaç, Artvinli ikizlerden güzel performans. Karşıya çifte çamlar. Millet hemen döndü. Cemal Soysal Dilmaç ikizler bu işi götürür. Önleri açık. Müthiş söylediler Karşıya çifte çamlar. Karadeniz'den müthiş esinti. Artvin'den ikiz rüzgar.

Gitar ile Karadeniz'den esinti sundular. İkizlerden iyi performans. Cemal Dilmaç ile Soysal Dilmaç iyi bir ikili ve şöhret yolları açık gibi.

MURAT BOZ: KARDEŞLERİM BENİM

"Ne zaman aradığım ikizler geldi. Ben sizin üçüzünümüm" dedi Murat Boz. Salon Cemal Soysal Dilmaz Soysal ikizler performansına bayıldı, herkes ayakta alkışladı.

Acun Ilıcalı'nın STAR TV ekranları için hazırlayıp sunduğu O Ses Türkiye adlı şarkı yarışmasında Sıla Işık Yemen Türküsü ile dikkat çekti. Gökhan, "Keşke dönseydim." dedi. "Şu an o kadar üzülüyorum ki, sesinizin tonu çok güzeldi çok da hoşsunuz. Çok üzgünüm, bir dahaki sene ben de bu programda olursam fırıldak gibi dönmek isterim." diye konuştu Gökhan.

Diğer jüri Üyesi Murat Boz da Sıla'ya bir dahaki sene mutlaka gelmesini tavsiye etti.

ANKARA'DAN ELVAN ÖZYURTLU 

Ankara'dan katılan Elvan Özyurtlu konservatuar bitirmiş. Ekonomik zorluklar içinde yaşamış. Dört buçuk yaşından bu yana hep şarkıcı olmak istediğini söylemiş. İstanbul İstanbul olalı şarkısı ile güzel sayılabilecek bir performans sergiledi. Bir kürek, bir kayık...Ebru Gündeş hemen söndü. İstanbul İstanbul olalı, hiç görmedi böyle keder. Geberiyorum aşkından, kalmadı bende gururdan eser... Ah İstanbul İstanbul olalı. Gayet duygusal bir şarkı. Gökhan da döndü. 

EBRU GÜNDEŞ: KENDİM DAHİL OLMAK ÜZERE BÖYLE BİR PERFORMANSLA KARŞI KARŞIYA KALMADIM!..

Ebru Gündeş, Elvan Özyurtlu'yu çok beğendi. Gökhan da çok istedi. Ebru Gündeş, kendisi dahil bu şarkıyı bu kadar iyi söyleyen birine rastlamadığını söyledi. Elvan Ebru Gündeş'i tercih etti.

ONUR: AŞIĞINIM YANINDA OLAMASAM DA

Onur, aşıgınım şarkısı ile parlak bir giriş yaptı, fakat devamda yeterli değil gibiydi. Şarkının ilerleyen bölümlerinde fark ortaya koyamadı. Ailesi beklenti içindeydi ama olmadı. Onur, sempatik çocuk. O Ses Türkiye adlı yarışma programında renk olarak kaldı. Murat Boz ve Gökhan, "Çok yaklaştın, kısmetse bir daha ki sefere bu iş olur." dediler.

MÜRÜVVET BOZACI ŞÖYLE BÖYLE

Mürüvvet Bozacı kalabalık aile desteği ile gelmişti yarışmaya. Beyaz Sevda adlı şarkıyı seslendirdi. Girişi pek iyi değildi. Şarkı güzel, ses güzeldi ama galiba biraz heyecan vardı. Gayet durgunlaştı bir ara. Dönen olmadı. 

MELİS KÖKSAL: BİRİNCİLİKLE KONSERVATUAR

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı'ndan bir genç kız. Henüz 24 yaşında. Babası büyük destek vermiş. Babasının, "Konservatuvara birincilikle girersen gitmene izin veririm." sözü üzerine çalışmış ve birinci olmuş. O gün bugün konservatuarlı ve hayli iddialı. Melis Köksal "Aslolan Aşktır" adlı şarkı ile ortalama bir performans sergiledi. Sadece Gökhan döndü. Gökhan, "Sevtap Erener bunu zaten muhteşem söylüyor. Siz aryalarla coşturdunuz. Zor şarkı ve güçlü bir sesiniz var." dedi.

TÜRKAN; GEL YANIMA

Birden bire çıktı, ön tanıtım filan yoktu. Türkan Gel yanıma geli gel, gel gel, gel yanıma gel, böyle bir mevzu. Kimse dönmedi. İyiydi seneye olur ömür olursa.

CEMAL SOYSAL DİLMAÇ

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku