Magazin:
Düğün Dernek, Entaresi Dım Dım Yar dinle, fragman izle

Düğün Dernek filmi beklenenin daha da yükseğini getirdi. Ahmet Kural ile Murat Cemcir'in başrollerini paylaştığı filmin ses getireceği biliniyordu ancak bu kadar büyük ses getireceği tahmin edilemiyordu. Filmin şarkısı Entaresi Dım Dım Yar adıl şarkının ise filmin önüne geçeceği hiç akıllarından geçmemişti. 

Sivas Yöresine ait Entaresi Dım Dım Yar tıklanma rekorları kırıyor. Bugüne kadar izlemeyenler  ya da tekrar izlemek isteyenler buyrun size çok güzel bir fırsat spothaber.com ayrıcalığıyla Entaresi Dım Dım Yar.....

İşler Güçler dizisinin yönetmeni Selçuk Aydemir'in yazıp yönettiği, başrollerde ise Çalgı Çengi ile isimlerini duyuran hatta Behzat Ç.’de bile bir bölüm oynayan daha sonrasında İşler Güçler dizisinin başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir Düğün Dernek filmininde yine başrol oyuncuları. Filmin çekimleri Erzincan ve Sivas illerinde tamamlandı. 
Filmin çekimleri oldukça eğlenceli geçti. Özellikle halay sahnesi gündeme oturdu. Filmde yer alan Dım Dım Yar adlı şarkıda dillerden düşmüyor. Filmin konusunda geçtiği Sivas yöresine ait bir türkü. Türküyü bugüne kadar çok kişi seslendirdi. Hatta ünlü sanatçı Onur Şan’da seslendirdi. 
Düğün Dernek özet:
Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in oğlu Tarık bir gün yurt dışından çıkagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altındaki esas neden çabuk ortaya çıkar: Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya'da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir! Kendisinin olurunu almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlı olan İsmail, Tüpçü Fikreti, Çetin'i ve köyün öğretmeni Saffet’i seferber ederek elde avuçta para yokken 10 gün içerisinde sazlı-sözlü bir düğün hazırlığı içerisine girer! 
Düğün Dernek başrol oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız yer alıyor.

Entaresi Dım Dım Yar sözleri

Entaresi dım dım yar
Gelir diye umdum yar
Yatsıya kadar bekledim
Gözlerimi yumdum yar

Hımıhımıhımda
Hımhım yar
Vıyvıyvıyda
Vıyvıy yar

Entaresi tireden
Su doldurur dereden
Tek canımız sağolsun
Malı veren yaradan

Entaresin ben biçtim
Ateşine ben düştüm
Ne talihsiz başım var
Hayırsız yare düştüm

Kaynak Kişi: Osman Şan
Derleyen: Ömer Şan
Düzenleme: Ömer Avcı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku