Magazin:
Fatih 3. bölüm fragmanı izle (İnternete Özel) 14 Ekim 2013

Fatih dizisi 3. bölüm saat kaçta? Fatih dizisi 3. bölüm fragmanları? Fatih dizisi yeni bölüm canlı izle... Fatih’in, Rum Mehmet Paşa’dan boşalan sadaret makamına en güçlü aday Mahmud Paşa’yı değil, İshak Paşa getirmesi, yankılara neden olur.

Fatih’in, Rum Mehmet Paşa’dan boşalan sadaret makamına en güçlü aday Mahmud Paşa’yı değil, İshak Paşa getirmesi, yankılara neden olur. Bayezid gözlerinin önünde gerçekleşen olayın hala etkisindeyken, haseki sultanlar, kendi evlatları adına tahtı garantilemek için, yeni sadrazamla ayrı ayrı ittifak kurmayı denerler. İshak Paşa safını seçmiştir.

Bu sırada, Fatih’in sefer kararını öğrenen Papalık ve Venedik ise, bir yandan onu oyalayacak tehlikeli düşmanı Vlad’ı serbest bırakırken, diğer yandan yeni bir suikast planı uygularlar. Sarayın içinde zehirlenmekten kurtulan Fatih’i, dışarıda öldürmeyi denerler.

İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih Sultan Mehmet, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak istemektedir.


Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına İslam/Osmanlı sancağını diken Fatih, Papa’nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Evvela, Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi (Eğriboz) ele geçirir. 

Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih’i çeşitli suikastlerle ortadan kaldırmayı denerken, Vlad Tepeş’i (Kazıklı Voyvoda) Fatih’in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.


İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. 

Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan’dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde hayatta kalmaları mümkün olacaktır.

FATİH DİZİSİNİN YÖNETMENİ MERVE GİRGİN İSTİFA ETTİ
Kanal D'nin büyük bir bütçe harcanarak çektiği Fatih dizisinde şok bir ayrılık yaşandı. Dizinin yönetmeni Merve Girgin Mehmet Akif Alakurt'un saldırgan tavırlarından dolayı diziyi bıraktığını duyurdu.

Dün akşam Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan yönetmen Merve Girgin ' Medyapımla yollarımızı ayırdık. Sebebi M.A.Alakurt'dur. Şiddet uygulayan bi adamla kendimi yada ekibimi çalıştırmam. Kamuoyuna duyurulur.

Diğer bütün ekip ve oyuncu arkadaşlarımı muhteşem ötesi performanlatı ve emekleri için çok ama çooook teşekkür ederim.

Bu karar 1. Bölüm yayınlanmadan çok önce verilmişti. Sadece etik olarak bölümü bitirip öyle devir teslim yaptım. Yolları açık olsun' dedi.

SET ÇALIŞANINA KILIÇLA SALDIRDI
Kanal D'nin büyük projesi yeni sezonda bülük ses getirmesi beklenen Fatih dizisi başlamadan ses getirmeye başladı..
Dizinin başrol oyuncusu Mehmet Akif Alakurt, set ekibine kılıçla saldırdı. Mehmet Akif Alakurt dizi çekimlerinden öyle etkilenmiş olacak ki dizi setine arabasıyla geldi ve hiç bir açıklama yapmadan set arkadaşına saldırdı.

Sinirlerine hakim olamayan ünlü oyuncuyu sette kimse durduramadı..

Daha öncede oynadığı dizilerde de benzer olaylara karışan Alakurt  2006-2008 yılları arasında üç sezon devam eden Sıla dizisinde set arkadaşına saldırmıştı.

Sıla dizisinde Cansu Dere ile başrolü paylaşan Mehmet Akif Alakurt, bu sette de kostüm sorumlusu Özlem Çakır'ı darp etmiş ve bu yüzden ceza almıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku