Magazin:
Fatih Harbiye'de Aslı'nın hikayesi olay oldu..

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül'ün başrollerini paylaştığı dizi de yaşananlar öyle havadan sudan şeyler değil.. Neriman ve Macit'in aşkından bahsetmiyorum yanlış anlamayın  bu aşkın türü çoktur ama Aslı'nın yaşadığ acının türü nadir bulunur..

 

Aslı sevdiği gence güvendi ve O'nunla birlikte oldu. Aslında kendi istemedi zorla oldu ama anlatamadı kimseye derdini. Bu olay duyuldu ve olan oldu. Babası yok Aslı'nın bir abisi bir abalası bir de kendini pamuklarda büyüten annesi.. Evin en küçüğü en nazlısı belkide en şımarığıydı o korkunç şey başına gelmeden önce. O sevdiğine güvendi inandı.

 

En büyük suçuydu Emre ile birlikte olması. Öyle bir mahallede yaşıyordu ki bunun duyulması imkansız değildi. Herkes öğrenecekti kısa bir süre sonra daha sonra neler olacaktı.

 

Annesi öğrendi eve bir ateş düşmüştü ki öyle böyle bir ateş değildi. Deliye döndü annesi kızının namusuna leke bulaşmıştı ki bir kere kolay olmayacak bunu temizlemek hadi bir de kızı ortalarda bırakırlarsa, almazlarsa neler olurdu ne derdi el aleme.. (Hep el alelem için yaşamadık mı? O el alemler değil miydi bizim hayatımızı yönlendirenler) Aslı içinde öyle oldu. El alem ne derdi sonra?

 

Geldiler istemeye burnu havada kayınvalide, dedikoducu kayınbaba ve Emre.. Kız mı istediler yoksa üç beş tane yumurta mı istediler komşudan belli değil.. Zoraki bir isteme.. Allahın emri denildi verildi Aslı hayallerini yıktı,geleceğini umutlarını.. Bu kadar ağır mı olmalıydı yaşananların bedeli.

Evet o kadar ağırdı.. Eğer yediyse bu naneyi bunları da yaşamak zorunda Aslı. Eşyasını topladı ablasıyla. Ablası kendi çapında öğütler veriyordu ki. Aslı 'Emre ile asla mutlu olamayacağım bitti herşey.. Abal son kez beni severek okşar mısın' dedi.

 

Aslı gidiyordu hayatının en kötü günlerini yaşamaya. En kötü,en zor, kabus dolu günlerini yaşamaya kendi ayaklarıyla..

 

Lütfen Aslı'ları kaderlerine mahkum etmeyelim...

 

 

 

D. Yorgun

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku