Magazin:
Huban Öztoprak kimdir? Huban Öztoprak hangi dizilerde oynadı biyografisi

Marmaris'te tiyatro oyuna giderken kaza geçiren ve ağır yaralanan genç oyuncu Huban Öztoprak bir haftadır yaşam savaşı veriyor. Pek dizide küçük roller oynayan 26 yaşındaki oyuncu Huban Öztoprak kaza geçirdiği Muğla'da yoğun bakıma alındı. Kaza haberi ile herkesi yasa boğan 26 yaşında ki genç oyuncu Huban Öztoprak'ın sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadı.

Muğla'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan oyuncu Huban Öztoprak'ın yaşam mücadelesi 7. gününde... Oyuncunun ailesinin ve olayı yaşayan arkadaşlarının umutlu bekleyişi sürüyor. Tiyatro oyunu sergilemek için 8 arkadaşı ile oyunun sergileneceği yere giderken içinde bulunduğu araç ile bir kamyonun çarpışması sonucu ağır yaralanan Huban Öztoprak'ın yaşam mücadelesi devam ederken milyonlar Huban için dua ediyor.

Huban Öztoprak 19 Ocak 1987 İstanbul doğumludur. İlköğrenimini Ataköy Mimar Sinan okulunda tamamlamış ve Ataköy Cumhuriyet liseside eğitim hayatına devam etmiştir. Lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmiştir. Huban Öztoprak Kimdir? Oyuncu Huban Öztoprak hakkında bilgi

Huban Öztoprak Biyografisi Huban Öztoprak Hayatı Huban Öztoprak Kimdir?

Huban Öztoprak 19 Ocak 1987 İstanbul doğumludur. İlköğrenimini Ataköy Mimar Sinan okulunda tamamlamış ve Ataköy Cumhuriyet liseside eğitim hayatına devam etmiştir. Lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmiştir.

Huban Öztoprak ailesininde desteği ve babasının sayesinde Tümay Özkur’a ardında da tiyatro eğitimi almak için Müjdat Gezen Sanat Merkezine kaydoldu.

2008 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezin mezun olduktan sonra hocası Uğur ULUDAĞ ın ekibi olan E.S.E.K. nin seçmelerine katıldı ve seçmelerde başarı elde etmesinden sonra onlarla lmaya hak kazandı.

Huban Öztoprak’ın Rol Aldığı Filmler

Huban Öztoprak’ın “Elde Var Hayat”, “Sınav”, “Son Ağa”, “Vision”, “Hava Limanı İyi Uçuşlar”, “Taksi” ve “Hayat Bilgisi” dizileri ile “Büyük Günah”, “The İmam”, “Adab-ı Muaşeret” ve “Memleket Hikayeleri-3 Kız 1 Ana” adlı sinema filmlerinde rol aldığı öğrenildi.

Huban Öztoprak Trafik Kazası geçirdi!
Marmaris’teki trafik kazasında ağır yaralanan 26 yaşındaki tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Huban Öztoprak, 5 gündür yaşam mücadelesi veriyor.

28 Aralık 2013 Cumartesi günü Datça’ya gösteriye giden 10 kişilik İstanbul Kumbara Görsel Tiyatrosu grubunu taşıyan minibüs, Marmaris’te hafriyat kamyonuyla çarpıştı. 8 kişinin yaralandığı kazada Huban Öztoprak, arka koltukta sıkışarak ağır yaralandı. Kazanın ardından kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan Öztoprak’ın sağlık durumunda bir iyileşme olmadığı öğrenildi.
 

HUBAN ÖZTOPRAK İÇİN HAYRANLARI VE ARKADAŞLARININ UMUTLU BEKLEYİŞİ
 

 Dr.Ülkümen Rodoplu ‏@ulkumenrodoplu Huban Öztoprak 7 gündür komada. Trafik kazası kader olamaz. Hiçbir insan metal parçaları ile yaşamını kaybetmeyi haketmiyor.

 Gani Müjde ‏@GaniMujde 2014 ün ilk kötü haberi oyuncu arkadaşımız Huban Öztoprak'tan geldi.Acil şifalar diliyoruz kendisine.

Seda Çakmaksoy ‏@sedacakmaksoy Oyuncu arkadaşımız Huban Öztoprak için kan aranmamaktadır. Şuan hastanedeyiz. Lütfen bu haberleri paylaşmayın. Kan aranırsa duyuracağız..

Ruhi Sarı ‏@ruhisar Turne'de talihsiz bir kaza geçiren canım arkadaşim Huban öztoprak'ın durumu kritik dualarımızı eksik etmeyelim

gamze topuz ‏@TopuzGamze Huban öztoprak arkadaşıma acil şifalar diliyorum.bir an önce iyileşsin.iyi haberlerini alalım.dualarımız onunla.

HUBAN

HUBAN'IN ARKADAŞLARI KAZA ANINI ANLATTI
 

Muğla'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan oyuncu Huban Öztoprak'ın yaşam mücadelesi 7. gününde... Oyuncunun ailesinin ve olayı yaşayan arkadaşlarının umutlu bekleyişi sürüyor.

Muğla Marmaris'te oyuncu Huban Öztoprak'ın ağır yaralandığı kazanın tanıkları, o anları anlattı.

Kaza sırasında araçta olan Vural Bingöl, "Birdenbire bir çarpma sesi duyduk ve hepimiz bir yerlere dağıldık zaten. Ortalık çok kartışıktı. Arkadaşlarımızın pek çoğunun yüzünde cam parçaları vardı. O sırada Huban'ı fark edemedik. Huban'ı aramaya başladım. Huban'ı, suratına büyük bir darbe almış olarak yaralı buldum"

HUBAN ÖZTOPRAK'TAN KÖTÜ HABER

Başhekim, Huban'ın durumuyla ilgili "Beyindeki ödem ve diğer bazı fonksiyon bozuklukları devam ediyor ama umutla tedaviyi sürdürüyoruz. Şu andaki bulgular ışığında ameliyattan daha ziyade klinik destek tedavisi ön planda. Bu yüzden hastamız ameliyat olmayacak" dedi. Huban Öztoprak'ın ailesi ve arkadaşlarının hastane önünde bekleyişi sürüyor. Ailesi "O kadar çok arayanı var ki, uyandığında hepsini anlatıcam ve eminim çok mutlu olacak" dedi. Sağlık Bakanlığı, gerekli görülmesi halinde ambulans helikopter gönderilebileceğini açıkladı. Aynı kazadan yaralı kurtulan 8 oyuncunu tedavilerinin ardından taburcu edildi.

HUBAN

Huban Öztoprak‘ın doktorundan açıklama geldi!

Marmaris'te geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Huban Öztoprak'ın yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü ancak henüz sağlığıyla ilgili olumlu bir gelişme kaydedilemediği bildirildi.

 

28 Aralık 2013 Cumartesi günü Datça'ya gösteriye giden İstanbul Kumbara Görsel Tiyatrosu grubunu taşıyan minibüse hafriyat kamyonunun çarpması sonucu ağır yaralanan 26 yaşındaki Öztoprak'ın, Marmaris Yücelen Hastanesinin yoğun bakım ünitesindeki tedavisi 5 gündür devam ediyor. Hastanede bekleyen ailesi ve oyuncu arkadaşları Öztoprak'tan iyi bir haber gelmesini bekliyor.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA GELDİ

Genç oyuncunun sağlık durumu hakkında gazetecilere bilgi veren Marmaris Yücelen Hastanesi Başhekimi Tolga Çakmak, Öztoprak'ın hastaneye geldiğinden beri yoğun bir tedavi gördüğünü söyledi.

Tedavide şu ana kadar istedikleri randımanı alamadıklarına dikkati çeken Çakmak, "Beyindeki ödem ve bazı fonksiyon bozuklukları devam ediyor. Umutla tedaviyi sürdürüyoruz. Şu andaki bulgular ışığında ameliyattan daha ziyade klinik destek tedavisi ön planda. Bundan dolayı hastamız ameliyat olmayacak" dedi.

"KAMYON, HUBAN'IN OTURDUĞU YERDEN ÇARPTI"

Öztoprak'ın arkadaşı ve aynı kazada hafif yaralanan oyuncu Vural Bingöl ise kaza günü havanın yağışlı olduğunu, Marmaris'ten yola çıktıktan 5 dakika kadar sonra bir çarpma sesi duyduklarının anlattı.

Virajı alamayan bir kamyonun, Huban Öztoprak'ın oturduğu yerden minibüslerine çarptığını dile getiren Bingöl, bundan dolayı kazada en ciddi yarayı genç oyuncunun aldığını kaydetti.

YÜZÜNDE CAM PARÇALARI VARDI

Çarpmanın etkisiyle etrafa dağıldıklarını ifade eden Bingöl, "Bir feryat figan koptu. Arkadaşlarımızın çoğunun yüzünde cam parçaları vardı. Huban'a baktığımızda, yüzüne büyük bir darbe aldığını gördük. Bir arkadaşımız sürekli başında bekledi, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı" diye konuştu.

Oyuncu Ceren Girgin de yakın arkadaşı Öztoprak'ın inanılmaz bir yaşama sevinci olduğunu ve inatçı bir insan olduğunu söyledi. Bu nedenle herkesin Öztoprak'ın uyanacağına ve ayağa kalkacağına inandığı ifade eden Girgin, şöyle konuştu:

"Human çok hareketli ve sürekli kafasının dikine giden birisiydi. 'Elvada Hayat' dizisinde birlikte oynadık. Herkese destek olan, kalbi güzel birisiydi. Çalıştığı bütün dizilerdeki arkadaşları arayıp, dua ediyor."

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Bu arada Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinin aile ve hastane yönetimini arayarak Öztoprak'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldıkları öğrenildi. İhtiyaç duyulması halinde Sağlık Bakanlığının ambulans uçak gönderebileceği kaydedildi.

Aynı kazada yaralanan 8 oyuncunun ise tedavilerinin tamamlandığı ve taburcu edildikleri belirtildi.

 

Oyuncu Huban Öztoprak'ın beyin ölümünün gerçekleştiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı, oyuncunun acı çekmemesi ve ödeminin daha hızlı iyileşmesi için doktorlar tarafından uyutulduğu bildirildi.

Kumbara Görsel Sanatlar Tiyatro Topluluğu adına oyuncu Vural Bingöl tarafından yapılan açıklamada, 28 Aralık 2013'te Marmaris'te geçirdiği trafik kazasına ilişkin basında ve sosyal medyada yanlış bilgilerin ve asılsız haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, olay günü havanın yağışlı olması nedeniyle, araçla yokuş yukarı çıkarken karşı yönden hızla gelen hafriyat kamyonunun virajda direksiyon hakimiyetini kaybederek servis aracına çarptığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Oyuncu Huban Öztoprak, tam ortada oturduğu için yarayı alın bölgesinden aldı ve kafatasının alın bölgesi kırıldı. Bu sebepten dolayı beyninin tüm çehresinde ödem oluştu ve bu ödem beyine baskı yaptığı için aynı zamanda kılcal damarlarda ufak kanamalar başladı. Gözünü kaybettiği söylentileri yayılmış ama bu doğru değildir. Şu an doktorumuz böyle bir olayın net olmadığını belirtmiştir. Sol bileğinde bir kırık vardır ve bu alçıya alınmıştır. Suratının sol tarafında tam bir doku kaybı yaşandığı söylenmiş ama bu da doğru değildir. Sadece burnunun hizasında ve sol gözünün altında az bir doku kaybı vardır."

Öztoprak'ın komaya (bitkisel hayata) girdiği, hatta beyin ölümünün gerçekleştiği yönünde söylentilerin tamamıyla yanlış ve yalan bilgi olduğu vurgulanan açıklamada, "Huban arkadaşımızı doktorumuz 'acı çekmesin ve ödemi daha çabuk geçsin' diye ilaçla uyutmuştur. Beyin uyutulma esnasında fonksiyonlarını yitirdiği için arkadaşımız solunum makinesine bağlı durumdadır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Öztoprak'ın gözünde herhangi bir refleks durumu veya ödemde bir azalma olduğu anda, solunumunu kendisi sağlar sağlamaz hemen ameliyata alınacağı ve tedavi sürecinin başlayacağı belirtilen açıklamada, kıpırdatılmasının hastaya zarar verebileceği kaygısıyla oyuncunun İstanbul'a nakledilemediği kaydedildi.

Oyuncunun kalbinin, böbreklerinin ve diğer iç organlarının çalıştığı aktarılan açıklamada, "Bu bizce olumlu bir durumdur ve Allah'ın izniyle en kısa zamanda iyileşip aramıza dönecektir" denildi.
 

Marmaris'te tiyatro oyuna giderken kaza geçiren ve ağır yaralanan genç oyuncu Huban Öztoprak bir haftadır yaşam savaşı veriyor. Pek dizide küçük roller oynayan 26 yaşındaki oyuncu Huban Öztoprak kaza geçirdiği Muğla'da yoğun bakıma alındı. Kaza haberi ile herkesi yasa boğan 26 yaşında ki genç oyuncu Huban Öztoprak'ın sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadı.

Muğla'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan oyuncu Huban Öztoprak'ın yaşam mücadelesi 7. gününde... Oyuncunun ailesinin ve olayı yaşayan arkadaşlarının umutlu bekleyişi sürüyor. Tiyatro oyunu sergilemek için 8 arkadaşı ile oyunun sergileneceği yere giderken içinde bulunduğu araç ile bir kamyonun çarpışması sonucu ağır yaralanan Huban Öztoprak'ın yaşam mücadelesi devam ederken milyonlar Huban için dua ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku