Magazin:
Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne tam not

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi ziyareti sonrası  Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’i makamında ziyaret eden Say, Türkiye’nin en büyük opera salonlarından birini İstanbul’a kazandırdığı için Erzen’e teşekkür etti ve kendisinin de burada bir  konser vermek istediğini belirtti.

Erzen de  Fazıl Say'a şu bilgileri verdi: Türk operasının belki de en önemli sanatçısı olan Leyla Gencer’in adını verdiğimiz Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde 1.060 kişilik ana salonumuzun yanı sıra Leyla Gencer Müzesi, 120 çocuk kapasiteli Adile Naşit Çocuk Evi ,yazlık sinema bahçemiz de bulunuyor. Ana salonda opera, tiyatro, müzik dinletileri gibi etkinliklerin dışında uluslararası konferansları da düzenleyeceğiz. Bunun için salonumuzda simultane çeviri odaları da mevcut. Ana salonumuz 391 metrekarelik döner bir sahneye sahip. Ayrıca orkestra çukuru da bulunmaktadır. 

Belediye Başkanı'nı ziyareti sırasında ünlü piyanist ve besteci Say da yaptığı konuşmada,” Bakırköy Belediyesi bırakın İstanbul’u belki Türkiye’nin  en güzel opera ve sanat merkezini ülkemize kazandırmış. Ben gerçekten özellikle akustik sisteme bayıldım. Koltukların bile akustiğe uygun yapılması çok güzel. Bu kadar büyük bir salonda akustik sistem mükemmel. Ben emeği geçen başta Siz belediye başkanımıza ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederim. Burada bir konser vermek ben de istiyorum ve buna da sabırsızlanıyorum” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku