Bugün

14 °C

Yarın

18 °C
29.05.2013 00:00:00

Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Yeni Hürrem Sultan Kim Olacak Belli Oldu

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan krizi yaşanıyor. Meryem Uzerli'nin 3 sezondur başarılı bir şekilde yürüttüğü Hürrem Sultan karakteri taht değiştiriyor. Meryem Uze5rli'nin tükenmişlik sendromu yaşayarak Almanya'da bir kliniğe yatmasının ardından yeni Hürrem kim olacak sorusu herkesi aklındaydı. Çok çaba sarf edilen ve bir türlü geri dönmeye ikna edilemeyen Meryem Uzerli'nin son durumunu Cengiz Semercioğlu Can Ateş ile konuştu. Yeni Hürrem Sultan'ın Vahide Gördüm olacağını da söyleyen Semercioğlu, aldığı duyumun sağlam bir kaynaktan geldiğini söylüyor. Buna göre, Yeni Hürrem Sultan'ın Vahide Gördüm olacağı söyleniyor.
Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Yeni Hürrem Sultan Kim Olacak Belli Oldu

Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, Meryem Uzerli’nin sevgilisi Can Ateş’e ulaştı. Uzerli’nin tüm yaşadıklarını Ateş’ten öğrendiği kadarıyla aktaran Semercioğlu, “Hürrem Sultan” rolünü yeni sezonda Vahide Gördüm’ün canlandıracağını söyledi. Vahide Gördüm'ü en son adını Feriha Koydum dizisinden ve eşi Altan Gördüm ile olan sürpriz boşanma kararından tanıyoruz. Kanser hastalığına yakalanan Vahide Gördüm, hastalığı yendikten sonra ilginç genç sevgilileri ve söylemleri ile gündeme oturmuştu.

Vahide Gördüm Kimdir?

Vahide Gördüm İzmir'de, Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Gördüm, lisede grafik okudu, daha sonra İktisat Fakültesine girdi ama aklı oyunculuktaydı. Sınavlarına girdiği 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Okul birincisi olarak bitirdiği DEU GSF Tiyatro Bölümü'nde, en büyük desteği hocası Özdemir Nutku'dan gördü. Mahallenin en güzel kızı olan Vahide, "ben evlenmeyeceğim" dedikten 2 ay sonra AST oyuncusu Altan Gördüm ile evlenir. O artık Vahide Gördüm'dür. Okuldan mezun olunca eşiyle birlikte Ankara'ya yerleşir ve AST'a girer. 1994'te kızları Alize dünyaya gelir. Daha sonra Devlet Tiyatrosu'nun teklifini kabul edip Adana'ya gider. Vahide Gördüm 2003'de yayınlanan Bir İstanbul Masalı dizisindeki Suzan Kozan rolü ile televizyon dünyasına adım atar ve tanınır. Gördüm ailesi İstanbul'a yerleşir. Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rölüyle seyirci karşısına çıkar. 2006'da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor'la başrolü paylaşır. Vahide Gördüm, 2007 yılından 2010 yılına kadar Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırmıştır. Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu olarak başarıyla Zehra Yılmaz rolünü sürdürmekteydi fakat dizinin 3. sezonundan itibaren diğer başrol Hazal Kaya ve yardımcı oyuncular Barış Kılıç ve Ceyda Ateş gibi oyuncularla beraber dizinin kadrosundan ayrılmıştır.Private Practice adlı dizinin uyarlaması olan Merhaba Hayat adlı yeni bir medikal dizide Yetkin Dikinciler,Seda Güven,Nihan Büyükağaç,Yasemin Sanino, Melike Güner ve Keremcem ile doktor rolünde oynamıştır.13 Ocak 2013 tarihinde bu dizi yayından kaldırılmıştır.

 

Cengiz Semercioğlu’nun Can Ateş’le yaptığı konuşma:


Bugüne kadar medyaya konuşmayan, Meryem Uzerli’yle ilişkisi hakkında bile tek söz söylemeyen Can Ateş’le konuştum dün... En yakından tanıyan biri olarak Meryem’in son aylarda yaşadıklarını, ayrılıp ayrılmadıklarını sordum... Hem yapımcıya hem de medyada çıkan haberlere isyan ediyor Can Ateş... Buyrun Meryem’in yaşadıklarını bir de sevgilisinin ağzından dinleyin:

 

MERYEM’İN PARAYLA İŞİ OLMAZ

 

Can Bey son aylarda Meryem’in psikolojisi nasıldı?

 

- Ben ilişkimle ilgili hayatımda kimseye konuşmadım, hiçbir gazeteciye açıklama yapmadım. Ama son bir haftadır yazılanlar ve Meryem’e yapılanlar insanlık dışı şeyler. Sevgilisi değil bir insan olarak isyan ediyorum buna. Para için diziyi bıraktığını söylüyorlar. Bu kız üç aydır bas bas bağırıyor. Sette bayılıyor, “ruhen ve psikolojik olarak çöktüm” diyor kimsenin dinlediği yok.

 

Daha düşük ücret almasını sorun etmiyor muydu?

 

- Meryem’in önüne 1 milyon dolar koyun, diğer tarafa da güller ve güzel sözler koyun onu en yakından tanıyan biri olarak sizi temin ederim ki ikincisini seçecektir. Parayla pulla şanla şöhretle işi olan biri değil Meryem. Ama o sürekli “Benim bir tane hayatım var onu mahvedemem” deyip duruyordu. Biz Türkler’in anlamakta zorlanacağı şeyler bunlar. Bu yüzden yazıp duruyorlar, bu kadar para alıyorsun otur çalış işte diye...

 

DOKTORLAR SAVAŞTAN DÖNMÜŞ GİBİ DİYOR

 

Sağlık durumu nasıl peki?

 

- Bitmiş durumda, çöküntü içinde... Para yüzünden gittiğini ve kliniğe yattığını söylüyorlar. Cengiz Bey söyler misiniz bana, Almanya’dan herhangi bir doktordan hastalığınız olmasa rapor alabilir misiniz? Mümkün mü böyle bir şey? Meslek hayatını bitirirler. Hasta olduğu için doktorlar rapor veriyor.

 

Ne diyorlar hastalığı için doktorlar?

 

- 1 yıl, 1.5 yıl hapis yatmış insan psikolojisindesin diyorlar... Savaştan dönen biri gibi tanımlıyorlar Meryem’in ruh halini... Hastalığına yapımcı da dahil inanan yok ama... Hasta insana vurulur mu, insanlık mı bu yapılanlar...

 

AYRILMADIK, BERABERİZ

 

Ayrıldığınız haberleri çıktı, doğru mu?

 

- Hayır ayrıldığımız falan yok, birlikteyiz. Onu bu durumda bırakıp gidemem ben... Düşmüş bir insana vuramam... İnsan olarak çok üzülüyorum. Ben ona her zaman destek oldum, olmaya da devam edeceğim.

 

En son ne zaman görüştünüz?

 

- 10 gündür doktorlar, ben de dahil olmak üzere kimseyle görüştürmüyorlar.

 

Telefonlaşıyor musunuz?

 

- Konuşuyoruz telefonda, biraz daha iyi durumu. Bu hafta içinde yanına gideceğim.

 

Ne diyor hakkında çıkan haberlere?

 

- Bahsetmiyoruz, yansıtmamaya çalışıyoruz kendisine.

 

Dönmeyi düşünüyor mu Türkiye’ye?

 

- Bu yaşananlardan sonra sanmıyorum döneceğini. Berlin’de ayda 5-6 bin euro kazanıp normal hayatına dönebilecek biri Meryem... Bunu sık sık dile getiriyordu zaten...

 

YAPIMCI CUMAYA KADAR ODAYI BOŞALT DEDİ, İNSANLIK BU MU?

 

Bu süreçte en çok üzüldüğü şey ne oldu?

 

- Yapımcının cuma gününü kadar otel odasını boşaltmasını söylemesi...

 

Nasıl yani bu kadar çabuk mu, yapımcı ulaşamadığını söylüyor ama Meryem’e...

 

- Yapımcı ulaşmamış zaten... Yapımcı otele talimat veriyor cuma gününe kadar odayı boşaltsın diye... Otel de mail atıyor Meryem’e cumaya kadar odayı boşaltın diye... Onu görüyor Meryem... Bu kız ne kötülük yaptı size. Dizinize yıllardır bu kadar katkıda bulundu. Tam bir Alman disipliniyle çalıştı. Her gün saatinde sette hazır oldu. Bu muameleyi mi reva gördünüz ona? Meryem, Almanya’da canıyla uğraşırken cuma gününe kadar buradaki odayı nasıl boşaltsın? İnsanlık değil bu... Tüm bu süreçte dizi piyasasından nefret ettim...

 

Çok yoğun mu çalışıyordu Meryem?

 

- Her gün 7.45’te alıyorlar. Kaçta yatarsa yatsın 7.45’te hazırdır Meryem. Tek bir gün aksatmadı. En erken akşam 20.00’de döner eve, en geç 23.00’te... Yemek mi yesin, dışarı mı çıksın, dinlensin mi? Yarın sabah 07.45’e kadar 8 sayfa ezber yapmak zorunda bir de. Türkçe’yi iki yıl önce öğrenmiş biri. Bu yüzden her sayfayı yazarak çalışıyor, ezber yapıyor, inanılır bir tempo değildi...

 

Haftanın kaç günü böyleydi?

 

- 5 gün böyle çalışıyordu. İki gün izin günü vardı. Onda da reklam çekimleri, röportajlar. Pazar günü yeniden pazartesi rolüne çalışmak zorunda... Sonunda iflas etti. Şaka değil bu. Almanya’da doktorlar söylüyor, palavradan alınmış raporlar değil bunlar...

 

BİR SENE ÖNCE TANIDIĞIM MERYEM BU DEĞİL

 

Ne istiyor peki Meryem?

 

- Meryem’in istediği tek bir şey var: Para pul değil, hayatında denge istiyor. Normal saatlerde çalışsın, kendine ve hayatına zaman ayırabilsin. Mutlu olsun. Bunların hepsi hayatında bir denge içinde olsun. Meryem’in tek istediği bu. Bunu da burada bulamadı, bu yüzden döneceğini sanmıyorum zaten.

 

Bu yoğun iş temposu ilişkinizi olumsuz etkiledi mi?

 

- Hayatını altüst ediyor. Ama bundan dolayı ayrıldık, olumsuz etkilendik diye bir şey yok... Ama şöyle de bir durum var: Bir sene önce tanığım Meryem değil bugünkü Meryem... Daha yorgun, daha mutsuz, daha bitmiş durumda. Yapımcıların bunu görmeyip işi paraya bağlaması, insanların para yüzünden yaptı demesi Meryem’e büyük haksızlık.

 

Cengiz Semercioğlu – Kelebek

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum