Magazin:
Nejat İşler kimdir? Nejat İşler'in son sağlık durumu. Septik şok nedir?

Türkiye'nin ünlü oyuncularından olan Nejat İşler'in sağlık sorunu nedeniyle bir kez daha hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Nejat İşler öldü mü,Nejat İşler hasta mı, Nejat İşler'in hastalığı nedir,Nejat İşler kimdir,Nejat İşler'in son sağlık durumu nasıl tüm ayrıntı ve detaylar spothaber.com.

90'lı yıllarda Şevval Sam ile başrol oynadığı Gülbeyaz dizisi ile tüm Türkiye tarafından sevilen ve tanınan Nejat İşler uzun zamandır mücadele ettiği siroz hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 42 yaşında olan Nejat İşler Bodrum Gümüşlük'te evinde gece yarısı fenalaşarak hastaneye yatırıldı. Akciğerinde gelişen septik şok sonucu yoğun bakıma alınan ünlü oyuncunun durumu hala ciddiyetini koruyor.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde yatan ve sağlık durumu kritik olan oyuncu Nejat İşler, tedaviye cevap vermeye başladı. İşler'in yakın arkadaşları, grip sebebiyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Geçen günlerde solunum yetmezliği şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Nejat İşler'in sağlık durumu hakkında doktorunun yaptığı yeni açıklamanın ardından yakın arkadaşı Dost Elver, gazetecilerin sorularını cevapladı. Elver, ünlü oyuncunun siroz ya da akciğer enfeksiyonundan değil, gripten dolayı hastaneye kaldırıldığını belirtti:

"Nejat İşler'in hayranları, lütfen internet üzerinden çıkan asılsız haberlere inanmasın. Çok abartılı, kötü şeyler de yazılıyor, öyle bir şey yok. İnternet üzerinden yazdığım gibi kan değerleri yükseldi ve gayet iyiye giden bir durumu var. Bugün inşallah daha güzel haberler alacağız. Şu an taşınması riskli bir durum, sevk söz konusu değil. Burada kalmasına karar verildi. Burada gerekli her bakımı yapılıyor. Nejat İşler'in rahatsızlığı tamamen griptir. İstanbul'da da herkesin etkilendiği rahatsızlıktır. Bağışıklık sistemi zayıf olduğu için virüs vücuda hakim olmuş. Rahatsızlığının karaciğer ve sirozla bir alakası yok. Lütfen bunlara inanmayın.'

Oyuncu Berkan Şal da İşler'in durumunun iyiye gittiğini belirterek, "Yanında olmayı tercih ettik. Olumlu yanıtlar vermeye başladı İşler'in vücudu. Biz de iyi haberleri bekliyoruz." dedi. Yönetmen Murat Şeker, "İşler'in vücudu, tedaviye tepki veriyor. İyiye gidiyor. Doktorlar da bu yönde açıklama yaptı zaten. Heyecanla bekliyoruz." şeklinde konuştu. Gürkan Uygun ise, "Dua ediyoruz ve hep birlikte Nejat'ın iyi olmasını bekliyoruz. Olumlu gelişmeler kaydediyor." dedi.

İŞLER'İN DOKTORUNDAN GELEN SON AÇIKLAMA

Nejat İşler'in tedavi süreciyle ilgili Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy, bugün (20.01.2014) yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

"17 Ocak 2014 tarihinde, hastanemizin acil servisine başvuran değerli sanatçımız Nejat İşler'in yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor. İlk açıklamamızda belirttiğimiz gibi Nejat İşler'e ilk müdahale, acil servisimizde yapılmıştı. Şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptanmıştı. Gelişen septik şok sonucunda ayrıca akciğerlerinin çok ciddi şekilde etkilendiği; böbrekler, kalp ve kan hücreleri ile karaciğerinin de bu durumdan olumsuz etkilendiği tespit edilmişti.

Hastanemizin yoğun bakım servisinde tedavisi devam etmekte olan sanatçı Nejat İşler'in sağlık durumu halen kritik süreçtedir. Bununla birlikte, uygulanan yoğun bakım bölümüne özgün destek tedavilere ve planlanan diğer tedavilere adım adım olumlu yanıt vermeye başlamıştır.

Son 12 saat içerisinde gerek organ fonksiyonlarında gerekse laboratuvar testlerinde görülen olumlu gelişmelere rağmen hayati tehlikesi azalmakla birlikte devam etmektedir. Hastamıza verilen solunum ve dolaşım desteği halen devam etmektedir. Ayrıca böbrek destek tedavisine başlanmıştır. Nejat İşler'in tedavisi; yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, hematoloji, göğüs hastalıları, genel cerrahi, kardiyoloji, gastroentroloji hekimlerimizin çok disiplinli kontrolünde devam etmektedir."

SANATÇI DOSTLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

İşler'in durumu ile ilgili bilgi almak için sanatçı dostlarından Ceyda Düvenci, Yönetmen Murat Şeker ve Şevval Sam da hastaneye geldi. Yönetmen Murat Şeker, "Elimizden gelen bir şey yok dua edeceğiz ama yine de duramadık, buraya gelip arkadaşımız hakkında bilgi almak istedik, inşallah iyi olacak" diye konuştu. Ceyda Düvenci ise, "Nejat için dualarımızı eksik etmeyelim" diye konuşurken, bu sabah İstanbul'dan gelen İşler'in sanatçı arkadaşlarından Dost Elver de "Nejat hayata tutunmak için tüm mücadelesini ve inatçı tavrını sergiliyor. Kan değerleri normale dönmeye başladı. Dualarımız Nejat ile" dedi. Dost Elver de, ünlü oyuncunun sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaştı.

Yılın büyük bölümünü Gümüşlük'te geçiren İşler'in kötü haberini alan İstanbul'daki dostlarından; Fikret Kuşkan, Meltem Cumbul, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Metin Zakoğlu, Aşkın Şenol ile Gümüşlük'te yaşayan dostları hastaneye gelerek sağlık durumu hakkında bilgi almaya çalıştı. Kuşkan, "Son durumu ile ilgili bilgi almak için geldik, dualarımız onunla" dedi.

ESKİ SEVGİLİSİ HASTANEDEN AYRILMIYOR

Bu arada oyuncunun eski kız arkadaşı Berrak Tüzünataç'ın hastaneden bir an olsun ayrılmadığı, İşler'in ailesine destek olduğu öğrenildi. İşler'in yazın adının birlikte anıldığı Belit Özükan da hastaneden ayrılmıyor.

"ERKEN ÖLMEYE NİYETİM YOK"

Ünlü oyuncu Nejat İşler, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına daha önce şöyle yazmıştı:

"Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani. Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde, `gitme' diyen birini değil, ben de geliyorum, yalnız gidemezsin diyen birini istiyorum."

Bu arada İşler'in sanatçı arkadaşı Fikret Kuşkan hastaneye gelerek sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı.

NEJAT İŞLER'İN HASTANEYE KALDIRILMASININ ARDINDAN TWİTTER YORUMLARI
 

Yağmur Erday ‏@Eysaann  Genc oleyim, cesedim yakisikli olsun." demis Nejat Isler. Sen cennete degil, bize lazimsin. #Nejatİsler

...AyriS... ‏@ayris_GS  Oglum millet dünyanin haramini yiyor öküz gibi geziyor ortada..Çabuk kalk meydani bunlara birakma!Dualarimiz seninle güzel insan #Nejatİşler

LACİYE SARI DEDİK ∞ ‏@haticee19o7  #Nejatİsler daha erken gitmek olur mu hiç? Bizimle kal.

angry man ‏@eyup_deniz Daha 41inde pes etti gitti mi dedirteceksin kendine? Olmaz. Bu sana yakışmaz! #DirenNejatİşler #Nejatİsler


Emre Yayla ‏@Eburakyayla34 #Nejatİsler sende gidersen biz naparız kalk ayağa ve bize yine hancıyı söyle üstad!

Karışık kulaklık ‏@Karisikkulaklik "İzindeyiz Atam ikimizde sirozdan öleceğiz " demişti." Umarım ki şimdi değildir. #Nejatİsler

Abdullah Büdüş ‏@zazavun #Nejatİsler bir an önce sağlığına kavuşur umarım severdim iyi adamdı.

 Neşe ‏@Nese_ce "Herkesin sürdürdüğü türden bir yaşam bizi öldürüyor.." ama uyan sen , uyan viskiler benden! valla bak #Nejatİsler.


BAYAN FARANJİT ‏@cikolatadyrki o iplemez gülüşünle dön be adam, ölmek için daha çok erken #Nejatİsler

Nagihan Ç. ‏@MiSsNostradamus Seni bırakacağımızı mı sandın , aferim sanma. Biz de bırakacağını sanmıyoruz çünkü #Nejatİşler

İmamınGülü✌ ‏@Ladyimam #Nejatİsler seni ilk ve son kez görduğum yer, bir gece faşizm bedenimize sıkarken mermilerini gulumsediğin bir barikatti şimdi diren kendine.

deniz kural ‏@dkural #TuncelKurtiz gitti ne büyük adamdı!ama sen #Nejatisler henüz o kadar,onun kadar üstad olamadn daha burda işin var:(


 alikamilG ‏@alikamilG Hastane dediklerinde senin için aklıma Johnny Cash - Hurt geldi. Hiç yüzyüze gelmedik ama acı var içimde #Nejatİsler


Teoman ‏@teomandiyorki "Hayatın kurallarını değiştirecek kadar güçlü değilim ama kurallara boyun eğmeyecek kadar güçlüyüm" #Nejatİsler
Mesut Yar ‏@mesutyar #Nejatİsler için sağlık diliyorum. Güçlü bir aktör, delikanlı bir tavır adamıdır..

Deniz G. ‏@dgkts Bence durum şimdi daha karışık ama gidersen söyleyecek hiçbirşey bulamayız,bencediren Kazım gitti sen kal #Nejatİsler

nejat işler


nejat işler 3
SEPTİK ŞOK NEDİR?

Bakterilerin endotoksin adındaki zehirli maddeyi üretmesi halidir. Bu zehir nedeni ile rahatsızlanan bireyim metabolizması direk antikorları bu alana yollar. Antikorlar etkisiz hale getirmek adına endotoksine bağlanırlar. Bu da anafilatoksin adında bir maddenin üretimini sağlar. Bu madde ile adrenalin, noradrenalin, histamin, serotonin ve kini gibi damarlarda söz sahibi maddelerin serbest kalması demektir. Sanki vücutta bir kanama varmış gibi damarlar kendilerini korumak adına küçülmeye başlar.
Septik Şok
Kanama halinde kalbe daha az kan gitmektedir. Sepsis iltihap yapıcı veya zehir salgılayan bakterilerin salgılarının kana karışması demektir. Sepsis nedeni ile kaynaklanan rahatsızlıklara septik şok adı verilmektedir.
 

NEJAT İŞLER KİMDİR?


Nejat İşler, 28 Şubat 1972 yılında İstanbul'un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı.Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan t-shirt alıp Teşvikiye'de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.

İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti.
On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim'de dolaştığı (27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedava gösterimde olan "Danton'un Ölümü" adlı eseri seyretti. "Ben niye bu işi yapmıyorum?" diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir'de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul'a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte "Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu"nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikâyeler yazmaya başladı. "Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum." dediği, "Tuhaf Şehir Hikayeleri", "Biz Zavallı Erkekler" ve "Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim" adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur'dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı.Asıl popülerliğini ise Gülbeyaz ve Aliye adlı dizilerde yakalamıştır. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası'nda rol aldı. Mustafa Hakkında Her şey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

2006 yılında "Çalıntı Gözler", "Yaşamın Kıyısında" ve "İki Süper Film Birden", 2007 yılında ise "Barda" ve "Yumurta" gibi filmlerde rol aldı. 2007 yılının en popüler dizilerinden biri olan "Bıçak Sırtı" adlı televizyon dizisinde rol almıştır. 2009 sonbahar yayın döneminde başlayan Kapalıçarşı isimli dizide oynadı.2011 yılında "Kaybedenler Kulübü" adlı filmde başrol oynamış ve yine 2011 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde oynadığı bütün rollerden farklı olarak sıradışı bir seri katil olan Ercüment Çözer rolünü canlandırmakta ve bu rolü Behzat Ç. izleyicileri tarafından büyük beğeniyle karşılanmaktadır.[kaynak belirtilmeli] Duman grubunun "Ah" parçasını coverlamıştır. Bunun yanında Suzan Kardeş'in Haluk Bilginer, Olgun Şimşek, Cem Yılmaz, Özgü Namal gibi isimlerin yer aldığı Suzan Kardeş & Makyaj Odası Şarkıları adlı albümünde yer almış ve Hancı adlı şarkıyı seslendirmiştir. [kaynak belirtilmeli]Başrol olarak Kanal D'de yayınlanan Keşanlı Ali Destanı dizisinde başrolde Keşanlı Ali'yi canlandırmıştır. [kaynak belirtilmeli]En son olarak da Kanal D'de İntikam adlı dizide Rüzgar rolünü canlandırmaktadır.

Sinema filmleri

Sene Film Karakter Notlar
1999 Eylül Fırtınası
2004 Mustafa Hakkında Herşey Fikret
2004 Anlat İstanbul Ramazan
2005 Çalıntı Gözler Halil
2006 2 Süper Film Birden Refik Bey
2007 Barda Selim
2007 Yumurta Yusuf
2007 Yaşamın Kıyısında Komiser Konuk oyuncu
2009 11'e 10 kala Ali
2010 Kaybedenler Kulübü Kaan Çaydamlı
2010 Ejder Kapanı Ensar
2010 Siyah Beyaz Doktor
2011 Çınar Ağacı Yağız
2013 Behzat Ç. Ankara Yanıyor (film) Ercüment Çözer
TV dizileri[kaynağı düzenle]
Sene Film Karakter Notlar
2012 İntikam Rüzgâr Denizci 1. Sezon
2011 Keşanlı Ali Destanı Keşanlı Ali
2009 Parmaklıklar Ardında Ahmet
2010-2012 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Ercüment Çözer
2009 Kapalıçarşı Cemal
2007-2008 Bıçak Sırtı Ali Sinan
2005 Beyaz Gelincik Seyis
2004 Çemberimde Gül Oya Küçük Kara Balık
2004 Aliye Deniz Erbil
2004 Şeytan Ayrıntıda Gizlidir Ali
2003 Sultan Makamı
2002 Gülbeyaz Kadir Demiroğlu
2002 Aşk ve Gurur İlhan Timur
2001 Dedem, Gofret ve Ben Murat
2001 Nasıl Evde Kaldım Metin
1999 Deli Yürek Oktay
Dertler Bizim Olsun
1994 Şehnaz Tango Ergün
1994 Gurur

Ödülleri

2008 - 13. Türkiye/Almanya Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu (Yumurta)
2008 - 40. SİYAD Türk Sineması Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Performansı (Yumurta)
2007 - 44. Altın Portakal Film Festivali(aday)
2005 - 1. Beyaz İnci Ödülleri "En İyi Erkek Oyuncu - Macera" (kazandı), "En İyi Erkek Oyuncu - Dram" (aday)
2005 - 12. ÇASOD En İyi Oyuncu Ödülleri "En İyi Erkek Oyuncu" (kazandı)
2004 - 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali "En İyi Erkek Oyuncu" (aday)

Rol aldığı tiyatro oyunları

Atlarıda Vururlar : Horace McCoy - İstanbul Gösteri Merkezi - 1997
Yeşil Papağan Limitet : Memet Baydur - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 1994
Ferhatın Yeni Acıları : Yüksel Pazarkaya - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 1992

SİROZ HASTALIĞI NEDİR?

araciğer vücudun kimya fabrikası gibi çalışan bir organdır. Kan şekerinin düzenlenmesinden, yağ, şeker ve proteinlerin birbirine dönüşmesine kadar bir çok görevi vardır. Hücreleri düzenli bir şekilde dizilmiştir. Başta alkol kullanımı olmak üzere hepatit türü hastalıklar sonucunda karaciğerin yapısı düzensizleşir ve hücreler hasara uğrar. Hücrelerin yok olmasıyla karaciğer küçülür ve görevini yerine getiremeyecek hale gelir. Şüphesiz vücudun kimya fabrikası dediğimiz organın bozulması hayati tehlikeye yol açan bir sorundur. Bu sebeplerden dolayı iyileşmesi imkansız olan siroz hastalığı ortaya çıkar. Sirozlu bir karaciğer küçülmüştür ve pürtüklü bir yapıya sahiptir. Yok olan karaciğer hücrelerinin yerine yeni hücre üretimi gerçekleşir fakat bu dağınık ve aşırı miktardadır. Bu yüzden bağ dokusu bütün karaciğere dağınık bir şekilde yerleşmiştir.

SİROZ HASTALIĞININ SEBEPLERİ

Siroz, batı ülkelerinde ölüm nedenleri arasında ilk 10′da yer alır. Nedeni büyük ölçüde alkol kullanımıdır. Alkol nedeniyle oluşan sirozun tedavisi yoktur. Mutlaka alkolü bırakmak gerekir. Günde 60 gr. dan fazla uzun süre alkol alan bir erkek karaciğer sirozuna yakalanır. Kadında ise bu miktarın 20 gr olması yeterlidir. Bir diğer nedeni hepatit virüslerinin yol açtığı hepatit B, C ve D hastalıklarıdır. Bu mikroorganizmalar karaciğerde iltihaplanmaya yol açar. Özellikle hepatit B kronikleşen bir hastalıktır ve karaciğerde bu iltihaplanma kalıcıdır. Özellikle geri kalmış ülkelerde bu yüzden siroza yakalanma bir hayli fazladır. Karaciğerde demirin aşırı birikmesi, safra kesesi hastalıkları, kronikleşmiş kalp yetmezliği sirozun diğer nedenlerindendir.

 

SİROZ TEDAVİSİ

Alkole bağlı sirozun tedavisi yoktur. Yine de hastalığın erken tanısı sonucu alınan bazı önlemlerle hastalığın şiddeti azaltılabilir ve bazı belirtiler hafifletilerek hastayı rahatlatmak amaçlanır. Hepatit sonucu siroz olanlarda ise interferon tedavisiyle virüslerin çoğalması engellenir.

Bunlar dışında şunların mutlaka yapılması gerekir ki hastalık kısmen de olsa kontrol altına alınabilsin:

İlk başta kesinlikle alkolü bırakmak gerekir,
Vücuttaki eksikliklerin giderilmesi için vitamin alımı gerekebilir,
Sirozlu hastaların tansiyonu yüksek olur. Bunu kontrol etmek için tansiyon ilaçları önerilir,
İdrar söktürücü ilaçlarla karında biriken su miktarı azaltılmaya çalışılır,
Doktorun önermediği takdirde ilaç alınmamalı,
Aşırı yağlı yemekler yenmemeli.
Bunların dışında en son yapılacak tedavi organ naklidir. Hastalığın iyileşmesi mümkün olabilir fakat bu nakil sonucu karaciğerin vücuda uyumu gerekir. Kullanılan bazı ilaçlar da bu yönde etkili olmaktadır.

SİROZA KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER

Alkolü bırakmak,
Hepatit hastalığına yakalanmamak için aşı yaptırmak,
Bazı karaciğer hastalıkları siroza yol açar. Bu yüzden mutlaka tedavisi yapılmalıdır,
Beslenmeye dikkat edilmeli, yağlı ve hayvansal kaynaklı besinlerden uzak durmak gerekir,
Erken teşhis önemli olduğundan kontrol amaçlı muayene yaptırılabilir.


 


NEJAT İŞLER SON YAZISINDA İLK AŞKINI ANLATTI
 

Nejat İşler, Ot Dergisi'nin ocak sayısı için 'Bazı Erkekleri Anlama Kılavuzu' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Amerikan Hastanesi'nde tedavi için geldiği İstanbul'dan ayrılarak Gümüşlük'e geri dönen Nejat İşler, ilk aşkını anlattığı yazıda, "İnsan olmak erkek olmaktan daha kolay" diyor.

Çocukken yaşadıklarını tüm samimiyetiyle anlatan İşler, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Komşular Kurban Bayramı'nda koyunun t....ını bizim eve getiriyorlar altına işeyene iyi gelir diye. Allah'tan mahallede bu konuda sabıkası olan bir tek ben değilim. Sidikliler Kurtuluş Örgütü olarak gerçekleştirdiğimiz psikolojik harp neticesine hiçbirimiz sidikli lakabıyla anılmıyoruz.

PİPİMİZ VAR  İŞTE YETMİYOR MU ERKEK OLMAYA

Sünnet çağı geliyor sonra. Erkek olacakmışız, öyle diyorlar. Anlamıyorum vaziyeti, "Ulan pipimiz var işte yetmiyor mu erkek olmaya diye düşünüyorum". Yok yetmezmiş ucundan azıcık kestirmek lazımmış. "Nihayetinde bir gece rüyalandım hemen banyoya gidip toparlandım. Babamın tıraş bıçağıyla suratımdaki tüyleri kestim."

Yazısında ilk aşkından da söz eden İşler, şunları kaleme aldı: "Gözlerimi yavaşça açıp cehenneme ilk adımımı attım. "Senden bi şey istemiyorum artık biliyorsun işte". Bana sarıldı defterimi geri verdi ve unutamadığım cümleyi söyledi: "Gurur duydum Nejat arkadaş kalalım n'olur"... Ve kalktı, uzaklaştı...Geçen sene Cihangir'de bir kafede dostlarla otururken arkamdan seslendi.
''SENİNLE GURUR DUYUYORUM NEJAT"
 

''Ooo Nejat Bey buradaymış bizi tanımaz şimdi". Kocasıyla tanıştırdı. Çocukları varmış. Üst kata çıkmak için merdivenlere doğru hamle yaptığında bir an durdu ve dönüp şöyle dedi. "Senin başarılarını duyunca gurur duyuyorum arkadaşım". Gülümsedim belli belirsiz "Hala mı?" diye sordum. Ye anlamadı ya da anlamazlıktan geldi. 26 yıl evvel O'na aşıkken boyum 1.80 , kilom 70'ti. Hala öyle..."

"İNSAN OLMAK ERKEK OLMAKTAN DAHA KOLAY"

İşler yazısını şu sözlerle tamamladı: "Tıp, gece işemelerinin çaresini buldu. Erkek çocukları doğumhanede sünnet ediliyor. Kızlı-erkekli eğitim yanlış uygulanan bir sistemmiş, büyüklerimiz öyle diyor. 3'üncü sayfa haberleri aşıkların kendilerini, birbirlerini öldürme haberleriyle dolu. Okul hayatımın bende en çok iz bırakan öğretmeni, bana 'insan' olmanın 'erkek' olmaktan daha zor ama daha kıyak olduğunu söyledi. Kabul ettim ben de, ki bu da yeni öğrendiğim bir şey..."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku