Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
03.07.2013 00:00:00

Rockçı İmam Ahmet Muhsin, Tüzer Grubunu Kurdu ( Video )

Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, Rock grubu kurarak ilginç bir olaya adım attı.
Rockçı İmam Ahmet Muhsin, Tüzer Grubunu Kurdu ( Video )

 

Antalya'nın Kaş ilçesinde halihazırda imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, ilginç bir birleşime imza attı. Rock müzik ile tasavvuf müziği birleştirme arzusunda olan Ahmet Muhsin, Tüzer adında bir Rock grubu kurdu.

Antalyalı imam Ahmet Muhsin Tüzer, kurduğu müzik grubu ile tasavvuf ve rock müziği birleştirmek istediğini söyledi.

 

Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer'in iki arkadaşı ile kurduğu müzik grubu, rock ile tasavvuf müziğini birleştirerek albüm çıkarmanın hazırlıklarını yapıyor.

 

İstanbul'da Sultanahmet Camisi'nde müezzinlik yaparken Romanyalı bir Hristiyan olan Oana Mara ile tanışan, 1999 yılında da evlenen Tüzer, bir süre sonra memleketi Kaş'ta Nasrettin Camisi'ne imam olarak atandı.

 

Tüzer, 2000 yılında imamlıktan istifa edip ticaret yapmaya başladı. Evliliklerinin üçüncü yılında Müslüman olan eşi, adını değiştirmedi. 2010 yılında tekrar imamlık mesleğine dönen Tüzer, Kaş'ın Pınarbaşı Köyü Camisi'nde göreve başladı.

 

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmalarında dereceleri bulunan Tüzer, Kaş'ta tanıştığı Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden ve Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile ''FiRock'' adlı rock grubu kurdu.

 

Rock müziği ile tasavvuf müziğini birleştirmeyi amaçlayan grup, içinde 2'si ilahi olmak üzere 10 eserin yer alacağı bir albüm hazırlıyor. Grup, single olarak da ''Mevlaya Gel'' şarkısıyla önümüzdeki ay albüm çıkarmayı hedefliyor.

 

Tüzer, rock'ın evrensel bir müzik olduğunu, kitlelere daha fazla ulaşma imkanı bulduğunu belirterek, ''Bugün bir imamın sadece bulunduğu mahalleye, köye, ilçeye, şehre değil, dünyaya bir takım hizmetler götürmesi gerekiyor. Bu anlamda dünyadaki diğer insanlara nasıl farklı bir şekilde hitap edebilirim düşüncesiyle yola çıktık'' dedi.

 

''Tasavvufu rockla buluşturduk'' diyen Sakin, ülke ve dünya genelinde konser vermeyi hedeflediklerini belirtti.

 

Tüzer'in eşi Mara ise oluşumdan mutlu olduğunu dile getirerek, ''Müziğin dili yoktur, evrensel bir olaydır. İsminin rock, opera, pop, türkü olması önemli değil. İnsanlara faydalı olursa benim için en büyük mutluluktur'' diye konuştu.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum