Magazin:
Veliaht sunucusu Gözde Kansu kimdir? Öncesi, sonrası

Veliaht yarışmasının olaylı sunucusu Gözde Kansu bir eleştiri ile işinden oldu. İşte o Gözde Kansu'nun hayatı....

Gözde Kansu son dönemde Veliaht yarışmasıyla gündeme gelmiş olan oyuncu ve sunucudur. ATV ekranlarında önceki akşam başlayan Veliaht yarışmasında, sunucu Gözde Kansu'nun giydiği dekolte kıyafet yüzünden Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten bir eleştiri geldi. Bu eleştiri sonrasında ise Gözde Kansu'nun yarışmadan kovulduğu haberi geldi. Peki, kimdir bu Gözde Kansu? Sarhoş gibi konuşmasıyla da eleştirilmişti, halbuki Gözde Kansu'nun kendi konuşması o şekilde...

Gözde Kansu Kimdir?

Veliaht yarışmasının sunucusu Gözde Kansu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyuncu Dükkanı adlı kast ajansındadır.

Ekranların yeni yarışma programı Veliaht'ın güzel sunucusu Gözde Kansu giydiği elbise nedeniyle eleştirildi.

Oyunculuğa nasıl başladığımı anlatmak için çok geri gitmek gerekiyor çünkü her şey baleyle başladı. Doğduğumda çok esnek olduğum için ailem korkup beni doktora götürmüş (gülüyor). Doktor da "Bu kızı hemen baleye yazdırın" demiş. Yaşıtlarım anaokuluna giderken; ben kendimi bale resitallerinde buldum. Ben okul hayatımda sürekli okulu kırıp, okulun tiyatro ve müzik kolu faaliyetlerinde yer alan, sahneden inmeyen öğrencilerinden oldum. Tiyatrocular ne yapıyor, sınavlara nasıl giriliyor derken kendimi İstanbul'da buldum. İstanbul Şehir Tiyatroları'nın oyunlarını seyretmeye İstanbul'a geldim. Ekiple tanıştım ve sonra onların Antalya turnelerine davet edildim. Antalya'dan dönünce de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nün sınavlarına girdim ve kazandım" şeklinde belirtti. 

Hüseyin Çelik'ten konuya dair son açıklama


Dün damgasını vuran Gözde Kansu olayıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten şok bir açıklama geldi. Önceki akşam ilk bölümüyle izleyici ile tanışan Veliaht programında, sunucu Gözde Kansu'nun dekolte kıyafeti Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in eleştiri oklarına hedef olmuştu. Bugün ise ATV tarafından Veliaht yarışması sunucusu Gözde Kansu'nun kovulduğu açıklanmıştı.

Bu olay üzerine sosyal medyada kıyafet serbestliği üzerine eleştiri oklarına hedef olan Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Twitter adresinden bir açıklama yaptı.

Hüseyin Çelik Twitter adresinden şöyle dedi: "Pazar günü katıldığım bir TV programında Kamudaki kıyafet serbestliğinin aşırıya kaçabileceğine dair bana bir soru soruldu. Pazar günü katıldığım bir TV programında Kamudaki kıyafet serbestliğinin aşırıya kaçabileceğine dair bana bir soru soruldu. Cevabımda,kapalı olmak çarşaflı veya peçeli olmak anlamına gelmediği gibi; başı açık olmak da aşırı dekolte giyinmek anlamına gelmez,dedim. Mülakatta  dekolte giyinmiş bir sunucuyu uçlara örnek olarak verdim. Bu konuşmamda bir TV, bir program veya bir kişi adı asla vermedim. Sonrasında isimlendirmeler, yakıştırmalar medya tarafından yapıldı. Bir kez daha söylüyorum. Duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Seni Seviyorum Adamım için geri sayım!
Ekranların beğenilen iki ismi Gizem Karaca ve Barış Kılıç'ın başrollerinde oynadığı 'Seni Seviyorum...

Haberi Oku