Röportaj:
Başkan Veysel Tiryaki'nin namaz hassasiyeti!

Haberevet Özel / Berat Erkök


Ankara Hamamönü’nde bulunan Tacettin Dergahı’nda teravih namazı kılan vatandaşlar çevredeki müzik sesinden şikayetçi. Bazı sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar şikayetlerini Altındağ Belediye’sine iletmiş ve protesto düzenleyeceklerini belirtmişti. Namaz için Ramazan bereketi ile dolup taşan Altındağ Hamamönü’nü tercih edenler, BBP Lideri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrinin de bulunduğu Tacettin Dergahı’na teravih vaktinde Altındağ Belediyesi sahnesinden yüksek seviyeli müzik seslerinin geldiği söylediler. Konu ile ilgili Haberevet Yayın Koordinatörü Berat Erkök’e konuşan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Tacettin Dergahı’nada namaz kılan vatandaşların beklediği açılamayı yaptı.

Başkan Tiryaki: “Tacettin Dergahı’ndaki namaz kılan vatandaşlardan ve imamdan bu konu ile ilgili bazı şikayetler aldık. Hamamönü’nde incelemeleri yaptık. Namaz kılınan bölümün yanında bizim herhangi bir sahnemiz yok. Bu yıl Hamamönü'ndeki eğlencenin dozunu da düşürdük. 2013 Hamamönü Ramazan etkinlikleri için tek sahnemiz var o da saat kulesinin olduğu bölgede. Namaz kılan vatandaşlarımızı rahatsız eden müzik sesleri belediyemizin sahnesinden değil bölgedeki lokantalardan geliyor. Hamamönü’deki hemen hemen her lokanta akşamları canlı müzik yapıyor.”dedi.

Her lokantanın ayrı bir müzik yayını yaptığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki hemen o anda yardımcılarını arayarak bu konudaki hassasiyetini aktardı ve müzik seslerinin namaz kılanları rahatsız etmeyecek seviyeye çekilmesini söyledi. 


Ankara’nın çeşitli ilçerinden hatta çevre illerden binlerce kişinin geldiğini Hamanönü bölgesi ve Tacettin Dergahı’nda vatandaşlar her gün iftarlarını açıp, namazlarını kılıyorlarlar.
 

Anahtar Kelimeler
Bakan ElvanDev Dalga

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Güneşi Beklerken'in Barış'ı İsmail Ege...
O daha hayatının baharında bir genç... Erken yaşta oyunculuğa adım atan ve bu konuda büyük başarı sergileyen...

Haberi Oku