SEÇİM 2015:
Davutoğlu: HDP CHP'ye pas atıyor, CHP HDP'yeBaşbakan Ahmet Davutoğlu Beyazıt gezisinin ardından Zeytinburnu'na girmek üzere yola çıktı. Başbakan güzergahı üzerinde bulunan Merkez Efendi Mezarlığı'nda bulunan merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın mezarını ziyaret etti. Davutoğlu ardından Zeytinburnu Meydanı'na geldi.
Buradaki konuşmasına alandakileri selamlayarak başlayan Davutoğlu şöyle konuştu:
“7 Haziran bir dönüm noktasıdır. Türkiye için bölge için bütün uluslararası sistem için dahi bir dönem noktasıdır. Şimdi bir mukayese edin. Bütün genel başkanlar Nisan ayının sonu itibariyle meydanlara çıktılar. Hepimiz dolaşmaya başladık; ama diğerleri Türkiye'nin belli bölgelerine gittiler, orada kaldılar, kendilerine yakın çevrelere hitap ettiler. CHP sahillerde ve belli bölgelerde. MHP İç Anadolu'da... HDP Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da büyük şehirlerde. Ben meydan okudum. Dedim ki 'Allah sağlık sıhhat verirse 81 vilayete gideceğim' 73'ünü tamamladık, inşallah 81'ini de tamamlarız. Ama diğerleri gidebildiler mi? Diğerleri milletle buluşabildiler mi? Diğerleri Edirne ile Hakkari'ye aynı anda gidebildi mi? İç Anadolu'ya, Karadeniz'e gittikleri gibi Doğu Anadolu'ya, Güneydoğu'ya gidebildiler mi? Bütün Türkiye'yi dolaşan tek parti AK Parti. Bütün Türkiye'de kardeşliğin garantisi AK Parti. İşte aramızdaki fark... Biz milletle birlikte büyük bir yürüyüşe çıktık. 2001'de Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın başlattığı bu yolculuk bugün yeni bir aşamada. Allah'ın izniyle 2023'e, 2053'e 2071'e yürüyecek inşallah."
‘TUZAKLARLA BİZİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR’
Davutoğlu daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi bir mukayese yapınız. Bizler halkla buluşurken, onlar perde gerisinden kumpaslarla, tuzaklarla bizi engellemeye çalışıyorlar. Bakıyorsunuz CHP, MHP, HDP perde gerisinden temaslar halinde. HDP diyor ki 'CHP ile koalisyon yapabilirim.' Yine 'MHP gelse de çözüm süreci devam eder' diyor. CHP, HDP'ye pas atıyor 'Diyanet'i kaldıracağım' diyor. HDP 'Biz de kaldıracağız' diyor. Siz bunlara izin verir misiniz? Bunların arkasında da paralel çete bunları organize ederek intikam peşinde. Öyle bir tablo var ki; artık hepsi beraber. Pensilvanya'ya vuruyorsun ses CHP'den çıkıyor. CHP'ye vuruyorsun HDP'den çıkıyor. HDP'ye vuruyorsun MHP'den çıkıyor. Hepsi bir cephe olmuş AK Parti'nin karşısında yürüyüşümüzü durdurmak istiyor. 3 legal parti bir yerde, onları destekleyen 3 tane de paralel yapı; Pensilvanya, Kandil ve DHKP-C... Bu altılı çeteye dur diyecek miyiz? 7 Haziran'da bunlara bir milli irade dersi verecek miyiz?
12 yıldır milletin hizmetindeyiz. Gece ve gündüz milletin hizmetindeyiz. Şimdi Kılıçdaroğlu , 2035 ile ilgili bir megaproje hazırladığını söylüyor. Ama bizim megaprojelerimiz, hele hele İstanbul ile ilgili projelerimiz 2019 tarihli..."
‘BİRİLERİ HDP ÜZERİNDEN OPERASYONA KALKIŞIYOR’
"Şimdi inşallah ikinci yarı başlıyor.12 yıllık birikim üzerinden 2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılına yürürken, inşallah hep beraber küresel bir güç olan Yeni Türkiye'yi inşa edeceğiz. Birileri bunu durdurmaya çalışıyor. Birileri HDP üzerinden bir takım operasyonlara kalkışıyor."
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ahmet Davutoğlu ilk olarak CHP ile görüşeceğini...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesinde havalimanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu,...

Haberi Oku