SEÇİM 2015:
Erdoğan'dan Diyanet İşleri'ne özel uçak açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , televizyonda katıldığı programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 7 Haziran seçimlerinden Başkanlık sistemine değerlendirmelerde bulunan Erdoğan'ın NTV'de yaptığı açıklamalardan önemli satır başları şöyle: 
BAŞKANLIK SİSTEMİ

BU DÖNÜŞÜMÜ YAPACAK KADRO TARİH BOYUNCA UNUTULMAYACAK: Benim buradaki arzum, gayretim hep buna yöneliktir ve sürpriz olayı da buradaki oyda olacak bir patlama ve bu konuda da eğer bu işe kendini verecek bir siyasi kadro böyle bir adımı atmaya eğer karar verirse Türkiye bundan çok kazanacaktır. İnanıyorum ki bu değişim, dönüşümü yapacak siyasi kadro da tarih boyunca unutulmayacaktır.
Bizim derdimiz faniler değil. Biz en ideal sistem hangisidir, bunun üzerinde durmamız lazım. En ideal sistemi de belirleyebilmek için dünyada bunu kimler en iyi başarmış, bunlara bakmamız lazım.
KAYNAK TARTIŞMALARI

BU İŞ O KADAR BASİT DEĞİL: Ekonomide böyle 'kaynak benim' demekle havaalanı yapılmaz, köprü yapılmaz, yollar yapılmaz. Göstereceksin arkadaş, kaynağın ne? Gelir tablonda ne var, gider tablonda ne olacak? Bunu ortaya koyacaksın. Sen ortaya hiç bir şey koymuyorsun ve 'kaynak benim' diyorsun. Ondan sonra da bir kısım da kalkıyor, 'Yok bilmem Diyanet İşleri Başkanı'nın altındaki 320 bin liralık Mercedesmiş kaynak. Öbürü kalkıyor, 'Yok bilmem şuradaki evler kaynak'. Öyle bu iş bu kadar basit değil.

Bu milleti bu kadar hafife almamak gerekir. İşte bunları açıklamak, bunları yaşayan bir lider olarak benim görevimdi. Ben onun için şu anda meydanlarda milletime bunları anlatıyorum. Çünkü milletimin tarafıyım ben.
7 HAZİRAN SEÇİMLERİ
MÜSLÜMAN BİR SOKULDUĞU YERDEN BİR DAHA SOKULMAZ: Şu anda HDP'nin belediye başkanlarının beni karşıladığı bir il olmamıştır. Mardin'e, Diyarbakır'a gittim, gelemedi. Niye, dağdan talimat gelmiş. Bunlar kendi iradeleriyle belediyeyi yönetmiyor ki bunları dağ yönetiyor. Terör örgütünü arkasına almış oy toplamaya çalışıyor. 6-8 Ekim olaylarında kim sokağa davet etti herkesi, bu beyefendi değil mi. 50 kişi öldü. Yasin Börü'yü 5. kattan attılar. Bunun hesabını nasıl verecek? Yani milletimin bunları görmesi, bilmesi için meydanlardayım. Milletime bunları anlatmak durumundayım ki Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz, sokulmayalım istiyorum.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ahmet Davutoğlu ilk olarak CHP ile görüşeceğini...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesinde havalimanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu,...

Haberi Oku