SEÇİM 2015:
Genç Aday Adayı İddialı
Merve Alankus,
Adalet ve Kalkinma Partisi Ankara 1. Bölge aday adayi..  29.08.1984 Ankara dogumlu olan Merve Alankus, benimsedigi ideoloji dogrultusun da Ak parti´yi meclis catisi altinda temsil etme konusunda oldukca istekli  genc Millet Vekili aday adayidir. .  Gurur verici bu yolda yürümek icin icin kendisi , Ak Parti bildirgelerinde belirtildigi gibi genclestirme ve kadinlarin mecliste daha fazla sayi ile temsil edilme konusundan da cesaret alarak, inandigi davayi , Türk milletini ve kadinlari meclis catisi altinda en iyi sekilde temsil edecegine, yürekten inanmaktadir. Bu nedenledir ki;  Milletin Vebal´ini omuzlarina almanin ne kadar zor bir karar oldugunu bile bile,  tasin altina elini degil adeta tasin altina yüregini koymak icin gözü kara, korkusuz ve kararlidir.. 
Merve Alankus , bu inancini yerine getire bilecek bilgi ve deneyime fazlasiyla sahip genc bir aday adayidir. Metal Endüstrisi ve Dis ticaret sirketinde yillarca yönetim kurulu baskanligi yapmistir. Liderlik ve yöneticilik tecrübesi ve  bilinci ile muhafazakar, emekci ve ülkemiz kadinlarini mecliste en iyi sekilde temsil edebilecegine de  fazlasiyla inanmaktadir. Onun icin asil liderlik ; sorumlulugunu üstlendigi toplumun adeta sesi, kulagi, gözü olabilmek ve toplumun refah düzenini en üst seviyeye tasiya bilecek projeler üretip aktif hale getirmektir. Bu dogrultu da 1071 yapim prodüksiyon isimli firmayi kurarak, toplumsal konular basta olmak üzere , dünyada müslümanlara yasatilan zulümler ile alakali projelerin üretimi ve hayata gecirilmesi konusunda calismalarina zaten baslamistir.
 Aldigi her nefeste toplumun kanayan yaralarina derman olabilcek projeler üretme cabasinda olan genc nesil millet vekili aday adayi Merve Alankus, ayrica  Kars, Adahan, Igdir illerini kapsayan derneklerin bagli bulundugu KAI Federasyon´unda Yönetim Kurulu Üyesi ve Kars Selim Basköy Dernegin´de yönetim üyesi olmaktan ,  son derece gurur duymaktadir.
Ak Parti kurulus sürecinden bu yana partinin ideolojisini benimsemis , bu ideoloji ile atilan temelleri yeni nesillere aktarmak adina , toplumun bakis acisini esnek olarak algilayip yapici bir yaklasim ve diyalektik degerlendirmelerle , karsitlik olusturmadan insan kazanma politikasini kendisine hedef edinmistir.  Sayisiz bir cok güzel cümle icin de "Insanlarin serefi akliyla, asaleti diniyle; sahsiyeti ahlakiyladir " (Hz. Ömer - Ömer bin el Hattab ) benimsemistir. 
 Yaslilara , cocuklara , onkoloji hastalarina ve dezavantajli bireylere yönelik gönüllü calismalari  , manevi huzur buldugu ve asla vaz gecmeyecegi , hayatin en büyük ilkelerindendir.. 
Ne kadar yogun bir tempo olursa olsun Merve Alankus,  kendini hic bir zaman diger insanlardan farkli görmemistir. Ulasilmasi zor biri degildir ve aslada olmayacaktir.  Tebessüm etmenin, insan üzerinde ki etkisine inanarak daima güler yüzlü olmaya özen göstermis ve insanlarin yüzünde hüznün yerine kalici  tebessüm olusturmaya gayret etmistir. Bir cok insan gibi anne ve babasi ; Merve Alankus´un kahramanlari olmuslardir. Kardesleri ; sahip olabildigi en degerli varliklari ve milleti ise vazgecilmez Ask´idir. 
Ingilizce bilen Merve Alankus simdi milletinin yüregine Mutluluk dagitmak icin bu zorlu ve zorluklarina ragmen neferi olmaktan gurur duydugu davada " Yüregimi Tasin Altina Koymak Icin " yola ciktim diyor..  " Kardeslik icin, Hak icin, Adalet icin bende bu mücadelede olmaktan gurur duyuyorum " diyor.. 
Ben Merve Alankus;

Anahtar Kelimeler
AdaySeçim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ahmet Davutoğlu ilk olarak CHP ile görüşeceğini...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesinde havalimanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu,...

Haberi Oku