SEÇİM 2015:
Kemal Kılıçdaroğlu: Tek başına iktidar olacağız inşallah


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kral Radyo'da canlı yayımlanan "Mehmet'in Gezegeni" programına konuk oldu. Kılıçdaroğlu, iktidarın iyi yaptığı şeylere destek verdiklerini söyleyerek, üçüncü köprüye karşı olmadıklarını ancak doğanın tahrip edilmemesi gerektiğini vurguladı. İstikrardan yana olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Ama siz tek parti olsun derseniz, ülkeyi kaosa sürüklersiniz. Son koalisyon hükümeti anayasanın 65 maddesini değiştirdi, BDDK gibi kurumları kurdu, demokrasiyi güçlendirdi" diye konuştu.

"Barajı geçsin" diye CHP'li seçmenden HDP'ye oy gideceği yönünde bir algı olduğunun anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "HDP, oyunun çoğunun AKP'lilerden alıyor. O algıyı bir grup medya yaymak istiyor, 'CHP'liler gidecek oy verecek' diye. Barajı aşacak mı? Bütün anketler bunu gösteriyor, aşacak. Oyu ağırlıklı olarak kimden alacak, hep beraber göreceğiz" şeklinde konuştu.

"Durumumuz çok iyi"

"CHP'nin durumunun" sorulduğu Kılıçdaroğlu, "Durumumuz çok iyi, tek başına iktidar olacağız inşallah. Türkiye'nin CHP iktidarına ihtiyacı var, huzurun, barışın gelmesi, yoksulluğun bitmesi, kimsenin ötekileştirilmemesi, medya üzerindeki baskının kalkması için" dedi.

"Başkanlık sistemine mi Erdoğan'ın başkan olmasına mı karşısınız?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Bizim 200 yıllık bir parlamenter deneyimimiz var, eğridir, doğrudur tartışabiliriz. Erdoğan Batı'daki gibi bir başkanlık rejimi falan da istemiyor, kendisi için özel bir rejim istiyor" cevabını verdi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ahmet Davutoğlu ilk olarak CHP ile görüşeceğini...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesinde havalimanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu,...

Haberi Oku