SEÇİM 2015:
Yalçın Akdoğan: HDP çözüm sürecinin ancak filmini yapar


 Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kabine üyeleri, AK Parti Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarını değerlendirmek için bir araya geliyor.
Toplantıya girişte kabine üyelerinden açıklamalar geldi. Gazetecilere konuşanlardan biri de, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dı.
"Olan da hayır vardır. Açık ara AK Parti 'yi birinci parti yaptığı için milletimize şükranlarımı sunuyorum. Önceliğimiz Türkiye 'dir" diyen Akdoğan, "HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar. Yani 'bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK 'ya silah bıraktırsınlar" şeklinde konuştu.
"MESAJI ALACAĞIZ"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın değerlendirmesi:
"Biz elbette seçimi bütün sonuçlarıyla ilgili kurumlarımızda, değerlendireceğiz. Seçmenin verdiği mesajı en doğru şekilde algılayacağız. Bir kez daha milletimize AK Parti'yi birinci parti yaptığı için teşekkür ediyorum.
Seçim sürecinde, 'vatandaşın sandıktaki tercihleri başımız üstünde' dedik ve bunu şimdi tekrar ediyoruz. Demokrasiye saygı sadece sözde değil icraatla da olmalı. Seçimin sonuçlarını tüm partiler değerlendirecek ve mesajı alacaktır, biz de bu mesajı alacağız..."
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ahmet Davutoğlu ilk olarak CHP ile görüşeceğini...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesinde havalimanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu,...

Haberi Oku