Siyaset:
AK Parti seçim şarkısı Dombıra video izle. AKP Yerel seçim kampanyası müziği Uğur Işılak

30 Mart Yerel Seçimleri'i için hummalı bir çalışma içerisine giren AK Parti, seçim şarkılarını da belirledi. Şarkıcı Uğur Işılak tarafından seslendirilen Dombra isimli seçim şarkısı AK Parti tarafından seçim kampanyasında kullanılacak. İşte AK Parti seçim şarkısı videosu Spothaber.com'da.

Başbakan Erdoğan'a bizatihi şarkı yazan ve seslendiren şarkıcı Uğur Işılak, sosyal medyada şahsına yönelik yanlış bilgileri düzeltti. AK Parti seçim şarkısı için AK Parti'den para almadığını açıklayan Uğur Işılak, Dombra isimli şarkısıyı seslendirdi. AK Parti yerel seçim kampanyası şarkısı ve müziği videosu Spothaber.com'da.

Başbakan Erdoğan için yazdığı şarkıyla son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan Işılak, AK Parti'den herhangi bir ücret almadığını açıkladı.

Uğur Işılak AK Parti'den para aldı mı?

AK Parti'nin seçim şarkısını seslendiren Uğur Işılak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı şarkıya ilişkin, "Biz, O'nu Türkiye'nin lideri olarak kabul ettik. Yaptığı çalışmaları, bu millete vermiş olduğu hizmetleri hep takdir ettik. Bunu tescilleyelim dedik, ölümsüzleştirelim istedik. Yani O'nun yaptıklarını, O'na olan teveccühü, sevgiyi ancak bir müzik eseriyle ölümsüzleştirmek mümkündü" dedi.EKİP ÇALIŞMASIYLA ORTAYA ÇIKTI

Işılak, "Ak Parti Seçim Beyannamesi" ile belediye başkan adaylarının açıklanması dolayısıyla Ankara Arena'da düzenlenen toplantıda okuduğu şarkıya ilişkin yaptığı açıklamada, söz konusu parçanın bir ekip çalışmasıyla ortaya çıktığını söyledi.


TARİHİ 500 YILA KADAR DAYANIYOR

Şarkının ezgisinin Nogay Türklerine ait olduğunu, tarihinin kimilerine göre 500 yıla kadar dayandığını aktaran Işılak, daha sonra üzerine söz yazılan ezginin "Dombra" olarak ortaya çıktığını kaydetti.


"ONU ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİK"
 

Başbakan Erdoğan'ı 1994'ten beri 20 yıldır takip ettiğini kaydeden Işılak, "Biz, O'nu Türkiye'nin lideri olarak kabul ettik. Yaptığı çalışmaları, bu millete vermiş olduğu hizmetleri hep takdir ettik. Bunu tescilleyelim dedik, ölümsüzleştirelim istedik. Yani O'nun yaptıklarını, O'na olan teveccühü, sevgiyi ancak bir müzik eseriyle ölümsüzleştirmek mümkündü" dedi.

"5-6 FARKLI VERSİYONU VAR"

Bir kişi hakkında ne kadar demeç verilirse verilsin bir zaman sonra bu sözlerin unutulduğunu, ancak ne kadar dinlenilirse dinlenilsin bir müzik eserinden bıkılmayacağını, müziğin böylesine sihirli bir gücü olduğunu vurgulayan Işılak, halk ozanı olarak duygularını edebi bir lisanla anlatmak istediğini aktardı.

"Şarkının sözlerini sadece 1,5 saatte yazdım ve yazdığım gibi orijinaliyle kaldı" diyen Işılak, daha sonra ekibin ve çevresindekilerin parçayı dinlediğini ve herkesin çok beğendiğini, şarkıyla ilgili 5-6 farklı versiyon hazırladıklarını anlattı.

ERDOĞAN ENDİŞE ETMİŞ

Başbakan Erdoğan'ın daha önce sadece şarkının demo halini dinlediğini bildiren Işılak, şöyle devam etti: "Başbakan çok mütevazı bir insan. Demo halini dinlediğinde 'Ya acaba fazla benli olur mu?' diye endişe etmiş. Bu endişesini duyunca ben Başbakan'ı bir kez daha sevdim, takdir ettim. Ayrıca da duygulandım. Çünkü her ne kadar birileri diktatör olarak ifade etse de, tek adam yönetimi olarak bir şekilde karalama kampanyaları gerçekleştirmiş olsa da biz Başbakan'ın ruh dünyasını 20 yıldan beri biliyoruz. Bu karalama kampanyalarına da Türk halkı itibar etmiyor. Başbakan'ın bu sözüne karşılık Erol (Olçak) Bey, 'Bu, sizi sevenlerin eseri' diyor. Biz, halkın duygusunu derledik, toparladık, 4 kıtada ifade etmeye çalıştık."


AK PARTİ'DEN PARA ALDI MI?

Uğur Işılak, bazı kesimler tarafından sosyal medyada kendisinin farklı alanlardan "Parçayı kaça yaptın?" veya "Bu parça milliyetçilerin şarkısıdır" şeklinde eleştirilmesinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: "Samimiyet satın alınmaz. Bu iş satılmış olsaydı eseri şu anda milyonlar dinlemiş olmazdı, millet eseri bu kadar sahiplenmezdi. Stüdyo ücretlerimi de kendi cebimden karşılamak suretiyle yaptım bu eseri. Onun için karşı tarafta sürekli hakaret eden, 'kaça sattın, pazarladın?' diyen adamlar sürekli kendilerini pazarladıkları için zihnini, fikrini pazarladığı veya fikrin pazarlanacak bir şey olduğunu düşündüğü için karşısındakini böyle görüyor. Kusura bakmasınlar, biz bir şey pazarlamadık. Dombra, Nogay Türklerinin ortaya çıkardığı bir Asya ezgisidir. Asya ezgisi hiçbir milliyetçinin tekelinde değildir. Asya ezgisini tutar bir Amerikalı da bir Afrikalı da okur. Dombra'yı göklere çıkartıp Anadolu türküsünü alçakta görenlerden de milliyetçi olmaz. Biz Dombra'yı en az Anadolu türküleri seviyesinde, Anadolu türkülerini de en az bir Dombra seviyesinde değerlendiririz. Çünkü biz samimi bir milli duyguya sahibiz. Çakma bir milliyetçi değiliz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kılıçdaroğlu: “Yalana tanıklık etmeyeceğim”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı...

Haberi Oku