Siyaset:
Anadolulu Yayıncılar Selahattin Demirtaş'ı Kınadı

Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dün Paris'te gerçekleşen mitingde, ulusal medyanın hükümetin tekelinde olduğunu bildiklerini ve buna Anadolu medyasının da eklendiğini ifade ederek şaşırtıcı bir açıklamada bulunmuştu.
Bu açıklamaların ardından, Anadolu Yayıncılar Birliği Başkanı Sinan Burhan, Selahattin Demirtaş’a hem yayın teklifinde bulundu hem de Anadolu medyasına çirkin bir iftira atıldığını ifade etti.


Anadolu Yayıncılar Derneği’nin bu zaman kadar, doğrunun yanında olduğunu belirten Başkan Sinan Burhan, ‘‘Dün Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Paris’te Ulusal medya ve Anadolu medyası hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında biz Anadolu medyasını hiçbir gerekli sebep olmadan gereksiz yere eleştirdi. Bizler Anadolu Yayıncılar Birliği olarak 1 haftadır yaptığımız yayınlarla Güneydoğu’da ve Doğu Anadolu’da halkın nabzını tutmaya çalışıyoruz.  Bu programlardan dolayı kendisi bizim Ak Parti’nin güdümünde olduğumuzu söylüyor. Ben şunu açıkça belirtmeliyim ki biz hiçbir siyasi partinin güdümünde değiliz. Bizler Anadolu Yayıncılar Birliği olarak bize gelen yayın teklifleri ile Anadolu’nun sesi olmaya çalışıyoruz. Ben Demirtaş’ın bu açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendiriyor ve bize karşı çirkin bir iftira atıldığını belirtmek istiyorum. Bu ekranlar kendilerine açıktır. Bizler özgürlük ve tarafsızlığa büyük önem veriyoruz. Buyursun kendisi de gelsin. O nedenle ön yargılı ve talihsiz beyanları kınıyorum.’’ dedi.


Diğer yandan Selahattin’in Demirtaş’ın Paris’te yaptığı açıklamalara bir kınamada da Kon Tv Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay’dan geldi.
Nurettin Bay yaptığı açıklamada, Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın her yere müdahale ettiği gibi Anadolu medyasına da müdahale ettiğini ve Selahattin Demirtaş’ın, ilkeli ve tarafsız yayıncılık yapan Anadolu medyasına söyleyecek hiçbir sözünün olmadığını belirtti. Nurettin  Bay "Demirtaş’ın açıklamalarını kınıyorum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku