Siyaset:
Arınç'tan Gökçek'e sert sözler: 8 Haziran'da konuşacağım

Toplantı sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirileriyle Türkiye gündemini değiştiren Başbakan yardımcısı Bülent Arınç açıklama yaptı.

Arınç kendisini istifaya davet eden Anklara Büyükşehir Belediye Başkanı MelihGökçek'e çok ağır sözlerle cevap verdi.

İSTİFA ÇAĞRILARINA CEVAP

Gökçek benimle ilgili bazı tweetler atmış, Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Bana arkadaşlarımız Gökçek kim siz kimsiniz muhattap almaya gerek yok dedi. Allah kısmet ederse bu görevde olmayacağım sadece emekli maaşıyla geçinen biri olarak Ankara'nın sokaklarında gezeceğim. Beni istifaya çağırmak kimsenin haddi değil. Benim Gökçek'e değil ama eşine büyük bir saygım var. Gökçek'le ilgili konuları 8 Haziran'dan sonra  konuşmak  isterim.  Koltuk  sevdasında değilim, AK Parti'yi yıpratacak bir şey içinde olmam. Gökçek benim istifamı isteyecek kadar haysiyetli bir adam değildir. 

Benim hakkımda kimlerin konuşacağını çok iyi biliyoruz. Bunların çetelesi elimizde. İsterseniz bunları size 8 Haziran'da açmanız için bugün verebilirim. Gökçek Bakın sayın demiyorum. O bir yerlere yaranmak ve oğlunun milletvekilliğini garantiye almak istiyor.

Herkes benim cemeate karşı görüşümü bilir ama 17 ve 25 Aralaık davalarından sonra ben hükümetin yanında oldum.

Gökçek Belediye başkanlığı döneminde oy istersen bu yapının kucağına oturmuştur. Onlara yurt yerleri vermiştir. 30 Mart'a kadar bu paralel yapıyla ilgili ağzından bir kötü söz çıkmamıştır. Verdiği yerleri iptal etmek için mahkemelerde koşmaktadır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Erdoğan o ülkeler için kurban bağışı yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'na 8 hisse kurban bağışında bulundu.

Haberi Oku