Siyaset:
Başbakan Erdoğan Samsun Mitingi Konuşması Tam Metni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da büyük bir kalabalığa hitap ediyor. Başbakan Erdoğan'ın bu mitingleri ülkeyi karıştırmak isteyenleri fena halde tepe taklak etmiş durumda. Devam eden mitingler korkularını katlıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Milli İrade mitingleri çerçevesinde Samsun'da konuştu.

Erdoğan (Karadeniz yağmacılara söyleyeceğini söyledi. Vandallara diyeceğini söyledi. Karadeniz türküsü ne diyor. Karardı karadeniz doldu da taşamıyor. Karadeniz haftalardır doldu doldu ama taşmadı. Karadeniz doldu ama taşkınlık yapmadı. Karadeniz siyasette söyleyeceğini sandıktasöyledi. İnşallah yine sandıkta söyleyecek. Biz Samsun'dan haykıracak söyleyeceğimizi tüm Türkiye'ye dünyaya samsundan duyuracağız.

Karadeniz insanı vandallara gereken cevabı verdi. Doldu ama taşkınlık yapmadı. Kılıçdaroğlu gibi olaylara Karadeniz'in tulumuna gayda diyerek cevap vermedi.

Bunlar İstanbul'daki coşkuyu görünce oyunları bozuldu.

İşte şimdi Samsun ben buradayım diyor. Samsun bu oyunu bozuyor ve bu tuzağı alt üst ediyor. Ben Ankara mitinginde bir şeyler söyledim. Biz itidalle bekleriz. Ellerimizi açıp dua ederiz. Onlar milyonlarca tweet atsınlar bizim bir tek besmelemiz oyunu bozar. Onlar yakıp yaksınlar bizim bir tek La Havle'miz hesaplarını alt üst eder.

İşte bu milletin sabrı her şeye galip geldi.

Bazı sözde sanatçılar, bazı parlemento neler dediler. Ağaç dediler ama yakılan polis araçlarından, sivil araçlarından, esnafın dükkanlarının yağmalanmasından bahsetmediler. Kalkıyorlar utanmadan konuşuyorlar. Derdi ağaç olanlar ağaçları yıkarlar mıydı? Siz bunu kime karşı yapıyorsunuz? Tayyip Erdoğan hükümeti 2 milyar ağaç dikti.

Utanmadan televizyona çıkıp bize çevrecilik dersi veriyorlar. Bu CHP zihniyeti kördür kirlidir. Susuzluktur hava kirliliğidir. Bu CHP zihniyeti fakirlkiktir.

Onların iktidarı oldukları dönemde bu ülkede yağ, benzin kuyrukları vardı. Genç evlatlarımız bunları bilmezler. Onlar AK Parti dönemindeki tokluğu gördüler.

Samimi gençlere sordum bizden ne istiyorsunuz? Cevap veremediler. Hatta bir tanesi ben sizin zamanınızda başörtüsüne kavuştum.

Bu ülkede özgürlük mücadelesi AK Parti döneminde olmuştur. Özgürlük mücadelesinde bu halk yüzde 58'le galip çıktık.

Millet olarak bir şey daha yapacağız. Kardeşlerim elinde taş ve molotof olan teröristi masum olarak gösterdiler. Benim Samsunlu bacılarım bunlar Zahide Nine'ni haykırışını göstermediler.

Polisin sabrını söylemediler. Bu olaylar en başından itibaren devamlı yalan haberler yaptılar. Hakaret ettiler. Hukuku çğnediler.

Şimdi Taksim meydanına biknili çılgınlar çıkardılar. Bu toplum bu mu ya. Bu toplumun değerleriyle oynamak için bunu yapıyorlar.

Düşenebiliyor musunuz? Zahide Nine'ye geç şu kalabalığın arkasına sana parasını versinler dedi. O ne dedi "Ben bu devletin emekli memuruyum." Ben zanettim ki Zahide Nine onlara " Benim sadakalarım yeter" diyecek.

Bu Nene Hatun ruhudur. Bu anaların elleri, ayakları öpülür. Bu duruşta birlik var.

CHP'li çıkmış bir terbiyesiz ben müftünün karısıyım diyor. Aman bu oyunlara dikkat edin. CHP'li başkanın eşi çıkıyor. Sünni - Alevi tahriği yapan CHP milletvekillerini de gördük.

Polise küfür eden CHP milletvekili de gördük. Bu olaylardan sonra kim kazandı*

Türkiye'nin rakipleri kazandı. Faiz lobisi kazandı.

Kimler kaybetti?

Türkiye ekonomisi kaybetti. Şimdi Brezilya'da da aynı oyunu yapıyorlar. Türkiye'de başaramadıklarını Brezilya'da yapmak istiyorlar. Tuzak aynı, maksat aynı.

Türkiye'de gösteri yapan gençlere sesleniyorum. Yaptığınız eylem demokrasi düşmanlarına kazandırdı. Burdakiler sokaklara dökülüp bize zam yaptınız diyemediler.

Bize az maaş veriyorsunuz diyemediler. İlk başta Gezi Parkı'ndan başka söyeleycekleri başka bir şey yoktu.

Şimdi özgürlük diyorlar. Türkiye'de şimdiye kadar olmayan özgürlük var. Kimin neyine karışıyorlar? 

Bu ülkede kimin ne giyeceğine karışıyorlarsa o da başörtülü kızlarımıza olmuştur. Hala bu olaylarda bile başörtülü kızlarımızı taciz ediyorlar. Bu ülkede başörtülü başı açık omuz omuza mücadele ediyorlar.

Burada millet var. Farkına varamadığınız oyunda hepiniz bir nefer gibi kullanıldınız. Dikkat edin Mustafa Kemal'in askerleri diye yola çıktılar? Faiz lobisinin askerleri oldular. Mustafa Kemal faiz lobisinin mi adamıydı?

AKM'de terör örgütünün paçavraları var, bize hakaret edenlerin pankarları var. 3 gün yurt dşındaydım. Dedim ki 24 saatte bunu indireceksiniz. Buna ne dediler Şafak operasyonu.

Taksim anıtına bakıyorsunuz? Terör örgütünün elebaşlarının fotoğrafları var. Yanında Mustafa Kemal'in posteri ve Türk bayrağı8 var. Neredeydiniz ey ulusalcılar.

Polisimiz ne yapacaktı? Yanlışları olmuştur. Zaten bakanlığımız bu işin üsütnde. Polsimizi bu kadar kötü nasıl gösteririsiniz?

Başına bir şey geldiğinde ilk gideceğiniz yer polistir. Şimdi ekranlarda CHP polisimize saldırıyorlar.

Demokrasi diye yola çıktılar. Seçilmiş hükümete en ağır hakaretleri ettiler. Özgürlük diye yola çıktılar. Başörtülü kızları taciz ettiler.

CHP'nin genel müdürü çıkıp bizi Merkel'e şikayet ettiler. Türkiye aleyhine nerede bir tezgah varsa CHP'nin genel müdürü ordadır.

Reyhanlı'da 53 vatandaşımız hayatını kaybetti. CHP'nin genel müdürnün sesi çıktı mı? Yok

Bir gezi parkı olayı çıktı hepsi konuşmaya başladı. Reyhanlı'daki olay bambaşkaydı. Reyhanlı'daki teröristler CHP'yi Suriye'de ağırlayanladır.

Bunların hesabı teker teker sorulacak. Bu olayları başlatanlara, kışkırtanlara benim milletim sandıkta verecek.

Kimin ne yaptığı belegeleriyle elimizde. Hepsini hukuka teslim edeceğiz. Bunlar bizi yıkamaz. Tahrip edilenleri daha iyi yapacağız.

Önümüzdeki 10 yıl inşallah gelirimizi 3 kat daha arttıracağız.

Kardeşlerim biz göreve geldiğimizde MHP'dan ANAP'tan görevi devraldığımızda 23 milyar dolar borç vardı. Biz ne yaptık borcu kapattık.

Merkez bankasında kasasında ne vardı? 27 milyar dolar. Şimdi nereye çıktı? 135 milyar dolara çıktı. Nasıl çıkarsın dediler az biraz düşürdüler. Yine çıkar inşallah.

Yıllık kapasitesi 100 milyon yolcu olan havaalanı yapıyoruz. 3. köprüyü yapıyoruz. 2.5 milyar dolara.

Japonlarla 22 milyar dolarlık nükleer anlaşması yaptık. Çıldırıyorlar. 10 yıl önce bunu konuşabilir miydik?

Şu Samsun'umuza bakın. Stadyumdan kapalı spor salonuna kadar bir çok tesis yapıldı yapılıyor.

Yani Samsun gibi bir vilayetimize PTT gibi bir lig yakışmıyor. Hemen süper lige çıksın.

Önümüzdeki 10 yılda sadece IMF'ye değil tüm dünayaya borç veren bir ülke haline geleceğiz.

Allah'ın izniyle kırılan kalpleri de düzelteceğiz. Bu süreçte Türkiye ekonomisi gücünü test etti. Bu süreçte en önemlisi de kardeşliğimiz önemli bir testten geçti.

Bu çok önemli. Bu iktidarı yemeye Allah'ın izniyle kimsenin gücü yetemeyecek.

Bundan sonra çok çalışacağız. Sandıkları patlatmaya var mısınız? Şimdi her zamankinden daha güçlüyüz. şimdi öz daha güçlü. Kabuk daha güçlü.

Durmayacağız, duraklamayacağız. Şimdi duran adam icad etmişler. Biz durmayacağız. Durmakl yok yola devam.

Önce Reyhanlı ardından bu olaylardan sonra çözüm sürecini balatalamak istediler.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kılıçdaroğlu: “Yalana tanıklık etmeyeceğim”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı...

Haberi Oku