Siyaset:
(CANLI YAYIN) Başbakan Erdoğan Canlı izle. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle 07.03.2014 miting programı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Eskişehir'de seçmenine sesleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir mitingi canlı izle. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Spothaber.com farkıyla Ak Parti Eskişehir mitingini canlı olarak internetten izleyebilirsiniz.

Yerel seçimlere sayılı günler kala Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahaya indi. Yerel seçim startını Sivas'ta veren Başbakan Erdoğan bugün Eskişehir'de de onbinlere seslenecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün öğleden sonra Eskişehir'de mitinginde halka ve Ak Parti'ye gönül verenlere seslenecek. AK Parti Eskişehir Mitingi İzle, Ak Parti Eskişehir Canlı İzle, AKP Eskişehir Mitingi Canlı İzle,AK Parti,Başbakan,Recep Tayyip Erdoğan...

 

Yerel seçimlere sayılı günler kala Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahaya indi. Yerel seçim startını Sivas'ta veren Başbakan Erdoğan bugün Muğla'da de onbinlere seslenecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün öğleden sonra Muğla'da mitinginde halka ve Ak Parti'ye gönül verenlere seslenecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Balıkesir mitinginde halka seslendi. Başbakan Recep tayyip Erdoğan Balıkesir'deki mitingten Fethullah Gülen'e çocuk göndermesi yaptı. Erdoğan Gülen için "Tabi senin çocuğun yok, anlamazsın bunları" dedi.


Başbakan Erdoğan, Balıkesir'deki konuşmasında "30 Mart'ta Türkiye içindeki hainlere ders vereceksiniz, yurt dışındaki gözü dönmüş düşmanları sizler sandıkta püskürteceksiniz" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

Vatandaşların "Dik dur eğilme bu millet seninle" tezahüratlarına Erdoğan, "Dik duruyoruz, sizlerle beraber bu yolda kararlılıkla yürüyoruz. İnşallah 30 Mart, yeni bir milat olacak Balıkesir'de ve Türkiye'de" karşılığını verdi.

Mehmet Akif Ersoy'un Balıkesir için yazdığı şiirden "Hani gök kubbenin altında görülmüş mü eşin? Dağların bağ, hele vadilerin altın deresi! Ey benim her taşı bir ma'bed-i iman yurdum, seni er-geç bana mutlak verecek ma'budum!" bölümünü okuyan Erdoğan, "Balıkesir çok farklı, bugün tarih yazıyor. Balıkesir bugün maşallah kabına sığmıyor. Balıkesir buradan Kuvayı Milliye Meydanı'ndan tüm Türkiye'ye bir kez daha istiklalini, hürriyetini, kahramanlığını, birliğini, kardeşliğini haykırıyor" diye konuştu.

Erdoğan, "Bizlere sahip çıktığınız için, Türkiye yolculuğunda bizlere yol arkadaşlığı yaptığınız için Rabbim hepinizden razı olsun, Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin" dedi.

Yerel seçimlerin Türkiye için, millet için, Balıkesir için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "30 Mart Gazze için, Filistin için, Mısır için, Suriye için, dünyanın tüm mazlum halkları için inşallah dünyaya verilmiş gür bir mesaj olsun. Kuvayı Milliye'nin ateşini yakan Balıkesir inşallah, 30 Mart'ta yeniden İstiklal Mücadelesinin zaferini dünyaya duyuracak. Balıkesirli Seyit Onbaşı'nın torunları inşallah buradan bir kez daha dünyaya kahramanlığı haykıracak" ifadelerini kullandı.

Hainlere ders

Erdoğan, "30 Mart'ta sadece Balıkesir'de bir büyükşehir belediye başkanlığı seçimi veya ilçelerde belediye başkanlıkları seçimi yapmayacağız. Meclis üyelerini muhtarları seçmeyeceğiz. 30 Mart'ta Türkiye içindeki hainlere, Türkiye dışındaki gözü dönmüş düşmanlara sandıkta çok güçlü bir ders vereceksiniz. Türkiye'nin hedeflerine, kazanımlarına, istikrarla büyüyen ekonomisine saldıranları sizler sandıkta püskürteceksiniz" diye konuştu.

Vatandaşlara, "Ülkene, sandığa, demokrasiye, milli iradeye, istiklaline sahip çıkıyor musun? Kuvayı Milliye ateşini bir kez daha yakıyor musun? Yeniden İstiklal Mücadelesine hazır mısın? 30 Mart'ta Türkiye'nin partisine, AK Parti'ye mührü basıyor musun Balıkesir?" diye soran Erdoğan, kalabalıktan gelen "evet" yanıtı üzerine "Elhamdülillah bu iş bitmiştir" dedi.

30 gün kaldı

Seçimlere 30 gün kaldığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Durmak yok. Kapı kapı dolaşacağız. Bildiklerimizi bilmeyenlere anlatacağız. Duyduklarımızı duymalanlara anlatacağız. Bu arada birileri kapınızı çalabilir. Anlıyorsunuz değil mi? Bunların adı ablaymış, nasıl ablaysa? Gelip size şunu diyebilirler, 'AK Parti'nin dışında kime oy verirseniz verin ama AK Parti'ye vermeyin.' Onlara şunu söyleyin, 'Kusura bakmayın, biz bu ülkede eğitimde yapılan reformları gördük. Biz bu ülkede sağlıkta yapılan reformları gördük. Biz bu ülkede ulaşımda yapılan reformlar gördük. Biz bu ülkede tarımda yapılan reformları gördük. Biz bu ülkede barajları gördük. Biz bu ülkede adalette, emniyette atılan adımları gördük.

Biz bu ülkede sadece Balıkesir'e yapılan 10 katrilyon liralık yatırımları gördük. Sizde hiç arlanma yok mu' Onlara bunu söyleyin. 'Sizde hiç arlanma yok mu? Eğer siz siyaset yapmak istiyorsanız partinizi kurun da öyle karşımıza gelin'. Onlara bunu söyleyin. Onlara şunu söyleyin, 'Bu ülkede biz başımız örtülü diye okula gidemiyorduk. Bu ülkede başı açık, başı örtülü bizi birbirimize düşürmek istediler ama şimdi biz başörtülü olarak okullarımıza gidebiliyoruz, üniversitelerimize gidebiliyoruz, devlet dairelerinde çalışabiliyoruz. Siz ne istiyorsunuz? Sizin hocanız 28 Şubat'ta başörtüsü için 'füruattandır' dedi. Kusura bakmayın. Biz o hocalardan kurtulduğumuz için şu anda memnunuz' deyin. 'Çünkü biz ya olduğumuz gibi görüneceğiz ya göründüğümüz gibi olacağız' bunu söyleyin."

Esma gibi...

Başbakan Erdoğan, inançlarında iki yüzlülüğün olmadığını belirterek, ''Biz omurgalıyız, biz menfaat şebekelerine pirim vermedik, vermeyeceğiz, müfterilere pirim vermedik, vermeyeceğiz. Bu yolda emin adımlarla yürüyeceğiz'' diye konuştu.

Kendilerinde Türkiye, millet, bayrak ve vatan sevdası olduğunu vurgulayan Erdoğan, ''Bizim bir tek devlet sevdamız var. Bununla bu yolda yürüyeceğiz. Bugüne kadar böyle geldik'' dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Hamdolsun birçok şey aşıldı ama sayenizde. Sabrettiniz, bütün zulümlere sabrettiniz. Sabreden zafere ulaşırmış ve zafer geldi. Siz Esmalar gibi bu yolda yürüdünüz. İnşallah Esma'nın şahsı manevisinde, o 17-18 yaşındaki yavrumuzun o şehadetindeki o dik duruş neyse, inşallah 30 Mart'ta sandıklardan işte siz de öyle çıkacaksınız. Hiç endişeniz olmasın. Bu yolda biz öyle yürüdük, öyle yürüyeceğiz. Kendisi şehadete yürüdü, babası cezaevine yürüdü. Nerede, zalimlerin o tavırları karşısında.

Zalimlerin ebedi kalacağı yer yaşasın cehennem. O dur. Bunu böyle biliriz. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Çıkacak aheste aheste. Hiç merak etmeyin, Türkiye güçlenecek, Türkiye büyüyecek, inşallah mazlumların ahı da bunları boğacak.''

Bunlar belediyeciliği bilmez


Balıkesir'de bu sene bir şeyler olduğunu ifade eden Erdoğan, Balıkesir'in futbolda şampiyonluğa gittiğini, fakat belediyecilikte küme düştüğünü söyledi. Erdoğan, ''Öyle mi? Öyle. Balıkesir Spor iyi gidiyor. Takip ediyorum'' dedi.

Çıkardıkları Büyükşehir Belediyeler Yasası'nı anımsatan Erdoğan, CHP ve MHP'nin bu yasaya karşı çıktığını belirtti. CHP'nin bu yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürdüğünü ifade eden Erdoğan, ''Şimdi bunlar, hangi yüzle şu büyükşehir belediye seçimlerinde Balıkesir'e gelecekler de ne anlatacaklar, ne diyecekler? Bunlar belediyeciliği bilmez, belediyecilik bizim işimiz, bizim. Bu kardeşiniz nereden geliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığından geliyor. Ben kimden aldım belediye başkanlığını? CHP'den aldım'' diye konuştu.

O dönemde İstanbul'un susuz olduğunu, İstanbul'da hava kirliliği, çöp dağları olduğunu belirten Erdoğan, ''Ey medya siz de bunları iyi hatırlayın. 94'ün İstanbul'unu iyi hatırlayın ve nasıl bir İstanbul'du ama o İstanbul'u nereye getirdik. Çöp dağlarını temizledik, susuzluğu giderdik, hala sıkıntı yok elhamdülillah, gayet iyi gidiyor. Dağları deldik, dağları. 180 kilometre Istranca dağlarından İstanbul'a su getirdik. Niye? Biz Ferhat'ız. Ferhat, Şirin'e aşık. İşte Şirin, biz de Ferhat. Aşk ateşi yandı mı, dağları deldirir, dağları'' diye konuştu.

Bu derttir bizi yollarda böyle deli divane yapan

Başbakan Erdoğan, ''Bu ülkede Cumhuriyet tarihine bakın, kaç tane tünel yapıldı, bir de bize bakın, şu 10 senede ulaştırmada dağları nasıl deldik, neler yaptık. Şuanda bu süreç aynen devam ediyor. Niye? Bizim sevdamız var. Bizim bu millete sevdamız var. Biz bu milletin dertlisiyiz, dertlisi. Bu derttir bizi yollarda böyle deli divane yapan. Onun için de biz bunu başaracağız ve başarıyoruz'' dedi.

Kendisinden önce İstanbul'da CHP belediyesinin olduğunu anımsatan Erdoğan, ''Ama yolsuzluklar belediyesiydi. İSKİ'nin başındaki zat yolsuzluktan içeri atıldı. Şimdi çıkmış bugün CHP'nin genel müdürü hala yolsuzluk falan diye konuşuyor. Sen git aynaya bak, aynaya, aynaya bak. Sizin geçmişiniz çok kirli, çok. Biraz sonra burada bir belge açıklayacağım size. Belgeyi gördüğünüz zaman inanın dudaklarınız uçuklar. Bunlar böyle müfteridir. Bunların geçmişi hep böyle karanlıktır.'' diye konuştu.

İstanbul'u döneminde 2.5 milyar dolar borçla devraldığını belirten Erdoğan, hem yatırımlar yaptığını hem de 1 milyar 200 milyon dolar borçla kendisinden sonraki arkadaşına devrettiğini söyledi.

Kuvayi Milliye şehri burası

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:


''İşte şimdi Balıkesir bizimle daha farklı gülecek. Ayvalık'ta su yok, hadi buyurun, niye çözemiyorsunuz su sorununu? Bakın Balıkesir merkezde, merkez belediyesi bizdeyken ne yapıldıysa o zaman yapıldı. Ama bizden sonra gelen MHP'li hiçbir şey yapamadı. Niye? Belediyecilik bunların işi değil. İki gülücükle belediyecilik olmaz. Yatırım ister, yatırım. Alt yapı da, üst yapı da yatırım ister. Şu anda Balıkesir merkez, bizim Toplu Konut İdaresi'nin konutlarıyla gülüyor. Yollar keza öyle. Şimdi size neler anlatacağım, neler. 10 katrilyonu aşkın yatırım yaptık biz Balıkesir'e. Ne demek bu? Her yıla 1 katrilyon. Bunları biz bu Balıkesir'e yaptık. Balıkesir'in tarihinde böyle bir yatırım anlayışı yok. Niye? Kuvayi Milliye şehri burası.''

Bugün, yakın tarihteki bir karanlık günün, bir meşum tarihin yıl dönümünün yaşandığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bundan 17 yıl önce, 28 Şubat'ta seçilmiş bir hükümete post-modern darbe girişiminde bulundular. Sizlerin seçtiği, sizlerin yetki verdiğiniz, sizin vazife yüklediğiniz bir hükümeti türlü komplolarla, baskılarla, tehditlerle görevden uzaklaştırdılar. Bununla kalmadılar, memur kardeşime ağır zulümler ettiler, üniversitedeki başörtülü kızlarımıza ağır işkenceler yaptılar, imam hatiplerin orta kısımlarını kapattılar, meslek liselerini kapattılar ve meslek liselerindeki çocuklarımızın da önünü kestiler, inançlarımıza, değerlerimize her türlü kutsalımıza dil uzattılar, el uzattılar. Hatta bir tanesi çıktı, 'bin yıl sürecek' diyordu, 10 yıl bile sürmedi.''


Tarihten bir yaprak


Tarihten bir vesika göstereceğini belirten Erdoğan, "Dün de Burdur ve Uşak'ta bir başkasını gösterdim. Fakat çok enteresan, medya bunu iyi takip etsin. Dün gösterdiklerimin bir kısım medya yayınlamadı. Yayınlasanız da yayınlamazsanız da tarih o medyayı affetmeyecek" ifadesini kullandı.

3 Temmuz 1960 tarihli bir gazetenin haberini gösteren Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"İsmini vermiyorum bu da benim bu noktadaki hassasiyetimdir. İsteseydim bu gazetenin adını da verebilirdim ama vermeyeceğim. Onu zaten yazılı medya araştırır, bulur. 27 Mayıs'ta darbe yapmışlar. Merhum Menderes'i hapse atmışlar. Onunla ilgili haberler yapıyorlar. Bakın ne diyor, çok enteresan. 'Menderes'in kasası, yolsuzluk evrakı ve vesikalarla dolu' diyor. Aynen bugünkü gibi. Haberin içinde merhum Başbakanla ilgili son derece alçakça, son derece edepsizce, hayasızca iftiralar var. Darbe yapmışlar yetmemiş, merhum Menderes ve arkadaşlarını hapse atmışlar yetmemiş. İşte bu haberlerle, Menderes'in itibarını sıfırlamak istiyorlar. Sonuç, Menderes bizim için bu milletin gönlünde. Menderes, bu milletin gönlünde silinmez yer edinmiş bir demokrasi kahramanı. Dikkat edin. Aynı gazete bugün de aynı manşetleri atıyor. O gün, Menderes'e yapılanların aynısını, bugün de AK Parti hükümetine yapmak istiyorlar. O gün, nasıl iftiralar attılarsa bugün de aynılarını atıyorlar. O gün, nasıl çirkin, kirli tuzaklar kurdularsa, bugün de tıpa tıp aynısını yapıyorlar."

CHP Genel Başkanı'nın bir süredir grup toplantılarında kendine göre ses kayıtları yayınladığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Çok aleni bir şekilde anayasa suçu işliyor. Yasaları ayaklar altına alıyor. Aynı zamanda çirkinleştikçe, çirkinleşiyor" dedi.

"CHP'nin başına bir kasetle genel başkan oldu" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Bu zat, bu adam SSK'ya genel müdürdü biliyorsunuz değil mi? Bunun genel müdürlüğünü burada 40-50 yaş jenerasyonu bilir. Hastanelerde kuyruklarda mıydık? Şafak vakti gider, kuyruğa girer, numara alır, ondan sonra da saatimiz gelince güya tedavi olurduk" ifadesini kullandı.


Bizim Kanunimiz at sırtında ömrünü geçirmiş bir Kanuni'dir


Hastaların ilaçlarını hastane eczanesinden almak zorunda olduklarını ve ilaçların çoğunu da bulamadığını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi istediğin hastaneye gidebiliyor musun? İstediğin eczaneden ilaçlarını alabiliyor musun? Çünkü bu iktidar AK Parti iktidarı. Yeni hastanelerimizi yapıyoruz. Bugün Tıp Fakültesi Hastanesinin açılışını yapacağız. Onu da biz yaptık. Üniversitemiz şu anda Tıp Fakültesi ve hastanesine kavuşuyor. Daha da güçlendiriyoruz. Dedim ya biz dertliyiz. Kanuni ne diyor? Ama bu hani dizilerde izlediğiniz Kanuni değil ha. Bizim Kanunimiz öyle kadınların kucaklarında dolaşan bir Kanuni değildir. Bizim Kanunimiz, at sırtında ömrünü geçirmiş bir Kanuni'dir. Onu bile lekelemeye çalıştılar. Ne diyor; 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.' Yani koskaca bir Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye halkının bir sağlıklı nefesine feda edebilecek bir anlayışta. Biz böyleyiz, böyle yetiştik. Onun için şu anda da bu yola böyle devam edeceğiz ve vatandaşımızın sağlığı her şeyin üzerinde."

Eskiden bir röntgen için aylarca beklendiğine dikkati çeken Başbakan Erdoğan, "Kaç ay bekliyorduk? 5 ay, 6 ay, 7ay böyle. MR, tomografi, ultrasonografi böyle şeyler var mıydı? Yok. Ama şimdi anında, MR'lar, tomografiler, ultrasonografi anında... " diye konuştu.

Şimdi yeni bir adım atacaklarını ve Balıkesir'in dev bir şehir hastanesine sahip olacağını bildiren Erdoğan, hastane temelinin büyük ihtimalle önümüzdeki ay atılacağını söyledi. Erdoğan, hastanenin açılışını da 2016 sonuna yapmayı planladıklarını söyledi.

İsmini vermeyecektim, ağzımdan kaçtı kusura bakmayın

12 Mayıs 2011'de Balıkesir'e geldiğini hatırlatan Erdoğan, "CHP Genel Başkanının YGS ile ilgili iddialarına buradan cevap verdim" dedi.

CHP Genel Başkanı'nın ortaya attığı iddialarla sınava girecek, 1 milyon 700 bin gencin zihnini bulandırdığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Çok ağır iftiralarda bulundu. Çok çirkin yalanlar söyledi. Sonra ne oldu biliyor musunuz? ÖSYM Başkanımız, CHP Genel Başkanı'nın bu yalanlarına iftiralarına dava açtı. Dava sonuçlandı. CHP Genel Başkanı, 4 bin lira tazminata mahkum edildi. Bundan ben de çok tazminat kazandım ha, Kılıçdaroğlu'ndan. İsmini vermeyecektim, ağzımdan kaçtı kusura bakmayın. Çok kazandım, açıklayacağım onları. Ondan sonra da Kızılay'a mı olur, bir vakfa mı olur bunları hibe edeceğiz. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımıza da bu tür iftiraları attı. Bazı kağıt parçalarını ellerine tutuşturmuşlar.

Onlarla geldi, rezil oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımıza ödediği tazminatlar bayağı yer tuttu. Kayseri'deki vatandaşlarımız, bayağı sucuğa doydu. Şimdi de eline bazı ses kayıtlarını almış, montajlarını tutuşturmuşlar eline, bununla sahaya iteklemişler. Sonuç aynı. Yine rezil oldu. Ama bunda utanma, arlanma yok. Kızaracak bir yüz yok. Bu CHP, 27 Mayıs'ı hazırladı. 27 Mayıs'a çanak tuttu. Merhum Menderes'in asılmasına göz yumdu. Bu CHP, 12 Eylül'e giden zemini hazırladı. 28 Şubat'ı var gücüyle destekledi. İşte şimdi de tarihi rolünü oynuyor. "

"Muhtar olamaz" diyorlardı

Başbakan Erdoğan, konuşmasında, "Şahsım için 'muhtar bile olamaz' diyorlardı. Şu anda sizin hizmetkarınız, sizin başbakanınız olarak buradayım" dedi.

"Başörtülü okumaz, okuyamaz diyorlardı. 'İmam hatipli, meslek liseli, üniversiteye giremez, hakim, savcı, kaymakam, vali, doktor, avukat, mühendis olamaz' diyorlardı. 'Yoksulun çocuğu yoksul kalsın, yoksulların çocukları okuyamasın' diyorlardı. 'Sen başörtülüsün, senden olsa olsa ancak kapıcı olur' diyorlardı. 'Hizmetkar olur' diyorlardı. Ne oldu? Şimdi avukat da oldu, mühendis de oldu, mimar da oldu. Aklınıza ne gelirse. Her meslekte aldı başına gidiyor" diyen Erdoğan, "Niye bu zulüm? Yazık değil mi bu milletin evlatlarına? Ne oldu? Benim başörtülü kızım da başı açık kızım da el ele, omuz omuza artık bu sınıflarda beraber okuyorlar. Bu ayrılık niye?" şeklinde konuştu.

Erdoğan, kendilerini ayırmaya yöneldiklerini, gayretler gösterildiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Şu anda Pensilvanya'da kendi ülkesine, kendi milletine tuzaklar kuran zat da o günlerde yine ülkesini sırtından hançerliyordu. Ne diyordu biliyor musunuz? Bugün hatta çok satan bir gazetede o günün kendi gazetelerinin manşetleri var. Ne diyordu biliyor musunuz? 'Beceremediniz, artık bırakın' diyordu. Başörtüsüne saldırılar olduğu günlerde az önce ifade ettiğim gibi furuattandır diyordu. Yani 'takmayabilirsiniz' diyordu. Sen ne karışıyorsun? İnancından dolayı benim kızım takıyorsa başörtüsünü sen ne karışıyorsun? Çünkü onda evlat yok. Öyle bir derdi de yok. Ama bizim derdimiz var. Bizim yavrularımızın hiçbirisi baskı altında bunu yapmadı. Annesinde gördü, ablasında gördü bu şekilde yaptı. Okudu, öğrendi bu şekilde yaptı."

Bu millet ihaneti unutmaz


Erdoğan, eğitim öğretimin, anne karnında başladığını, ailede devam ettiğini ve okulda geliştiğini vurguladı.

En önemli eğitimin anne karnında gerçekleştiğine işaret eden Erdoğan, "İlk eğitim öğretim orada. Kimse bir çocuğa emme eğitimi verir mi? O orada aldığı eğitim işte. Hemen orada devam eder. Bu kutsal süreç böyle devam eder. 28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyordu bunlar, bu paralel yapı. Bugün de darbecilere telekulak desteği veriyor. 28 Şubat'ta CHP ile beşli çeteyle bu malum medyayla ortak hareket ediyordu. Bugün ananas, rafineri, tespih üzerinden yine aynı sermaye, medya ile iş tutuyorlar. Bu millet ihaneti unutmaz, bu millet sırtına saplanan hançeri unutmaz, bu millet bunların hesabını sorar" diye konuştu.


Çetelerle, mafyayla ve cuntayla mücadele ettik


AK Parti'nin bunlara hesap sorduğunu ve sormaya da devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, bu bin yıl sürecek zulüm projelerinin tamamını vatandaşlarla birlikte ortadan kaldırdıklarını anlattı.

Erdoğan, ülkeye, millete, yoksula, inançlı kesime yapılan ağır saldırıları tek tek ortadan kaldırdıklarını dile getirerek, demokrasinin üzerindeki tehditleri, milli iradenin önündeki engelleri, milli irade üzerindeki vesayetleri ortadan kaldırdıklarını, çetelerle, mafyayla ve cuntayla mücadele ettiklerini söyledi.

Başörtüsü takıldı mı Türksat 4'e


Türkiye'nin istikbalini karartan unsurları tek tek ortadan kaldırdıklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Üniversitelerde başörtüsü yasağını ortadan kaldırdık. 4 artı 4 artı 4 sistemini getirdik. İmamhatiplerine, meslek liselerine yapılan zulmü ortadan kaldırdık. Şimdi artık katsayı diye birşey kaldı mı? Bu adalettir işte. Herkes şimdi eşit şartlarda üniversite imtihanlarına giriyor. Öyle mi? İstediği üniversiteye girme şansı var mı? Bir normalleşme sürecine girdik mi? Mesela bu? Neydi bu zulüm. Dursunbeyli Sarı Hoca tren vagonlarında gizli gizli Kuran öğretiyordu biliyor musunuz? İşte şu anda biz okullarda serbest olarak, seçmeli olarak Kuran-ı Kerim dersini koyduk mu? Peygamberimizin hayatını koyduk mu? Din kültürü ve ahlak dersi var mı? Ne oldu? Türkiye bölündü mü?

Geçenlerde biliyorsunuz biz uzaya uydu gönderdik. Türksat-4. Ne oldu? Başörtüsü takıldı mı Türksat-4'e. Takılmamış ve gitti. Siz kalktınız böyle bir Türksat-4A'yı yaptınız da buna engel mi oldu başörtüsü? Neydi bu, bu zulüm neydi? Neyi yaptınız da engel oldu? Helikopter yaptınız da mı engel oldu, uçak yaptınız da mı engel oldu. Biz bu toplumun yüzde 52'sini oluşturan hanım kardeşlerimizin, başı örtülü başı açık hepsinin bilgiyle, hikmetle donanmasını istiyoruz. Bizim derdimiz budur."

3,5 senede bırakıp kaçtılar


Toplumda okuma yazma oranını artırdıklarını belirten Erdoğan, okul öncesi eğitim öğretimde çok önemli aşamalar kaydettiklerini bildirdi.

Erdoğan, cumhuriyet tarihinde yapılan okulların yarıdan fazlasını 10 yılda yaptıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Çok entresandır. Bunlar ilimden fenden şundan bundan falan bahsediyor bu CHP'si MHP'si. MHP'yi konuşmama gerek yok. Zaten iktidara geldiler, muktedir olamadılar. Merhum Ecevit ile birlikte 3,5 sene kalabildiler. 5 yıl orada kalması gerekiyordu, 3,5 senede bırakıp kaçtılar. Niye bırakıp kaçtın? Hadi 5 sene devam ettirseydin. Neden? Mesele öyle kolay iş değil. Niye? Bunlar aciz. Bunların yapabileceği iş değil bu. İşte aynı şekilde bakıyorsun CHP'nin başındaki Genel Müdür bir kaset genel müdürüdür. Yani kendisinden önceki genel başkanına bu parelel yapı bir kaset ile şantajını yaptı. Yapmış ya da yapmamış onu bilemem. Anayasa ile ilgili Meclis'te görüşmeler yapıyorduk, arkadaşlar bana bu olayı söylediler. Ulaştırma bakanıma talimat verdim, yarım saatte müdahale ederek o görüntüleri sosyal medyadan ben kaldırttım. Ama şu anda bakıyosun halef salef olduğun zat, o bile diyor ki kimse bu açıklasın diyor. Bunu bana sorma, git paralel yapının başına sor. Onlar bunu sana yaptılar. Hala onlara güven duyuyorsun. Eğer bu iş bizler tarafından yapılmış olsaydı niye kaldıracağız, yarım saat varsın devam etsin..."

Millet onları öfkeyle anıyor


Toplumumuzda bu tür ahlak dışı, edepsizce bir uygulamaya tahammüllerinin olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Şu anda paralel yapı bunları yapıyor ve CHP bundan geçinmeye çalışıyor. MHP bundan geçinmeye çalışıyor. BDP bundan geçinmeye çalışıyor. Tek parti döneminde zulmedenler işte geçip gittiler. Millet onları nefretle anıyor. 27 Mayıs'ı yapanlar işte göçüp gittiler. Millet onları öfkeyle anıyor. 12 Eylül'ü yapanlar milletin gönlünde mahkum oldular. 28 Şubat'ı yapanlar, 28 Şubat'ta sessiz kalanlar, destek verenler, zaten 3 Kasım'da milletten cevapları aldılar, 3 Kasım 2002.." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitinglerine ara vermeden devam ediyor.Elazığ ve Malatya'da muhteşem bir kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan bugün ise Eskişehir'de halka hitap edecek.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir mitingi spot haber farkıyla yayınlanacak.Ak Partinin bütün mitinglerini spot haberden takip edebileceksiniz.Ak Parti mitingini canlı hd kesintisiz izle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitinglerine ara vermeden devam ediyor.Elazığ ve Malatya'da muhteşem bir kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan bugün ise Eskişehir'de halka hitap edecek.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir mitingi spot haber farkıyla yayınlanacak.Ak Partinin bütün mitinglerini spot haberden takip edebileceksiniz.Ak Parti mitingini canlı hd kesintisiz izle,Başbakan Erdoğan her gittiği şehirde büyük ilgi ile karşılanıyor ve miting alanları adeta hınca hınç doluyor.Başbakan Erdoğan'ın miting yayınları spot haberden yayınlanacak... Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Malatya Mitingi / 6 Mart

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin mitinginde halka seslenecek. Bugün Kırıkkale ve Adıyaman'da miting düzenleyecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingini canlı . 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Niğde ve Osmaniye'de miting yaptıktan sonra 4 Mart Salı günü Kırıkkale'de miting yapacak. Gittiği her ilde muhteşem bir kalabalık ve sevgi gösterisiyle karşılaşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Eskişehir mitingini canlı olarak internetten izlemek için spothaber.com'dan ayrılmayın. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

30 Mart seçimleri yaklaşırken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin dört bir yanında miting yapıyor. Ak Parti mitingleri her ilde coşkuyla yapılıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Kırıkkale'de miting yapıyor. Spothaber.com farkıyla Ak Parti mitingini canlı izleyebilirsiniz. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da son sürat devam ediyor.

Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Kırıkkale'de halka hitap edecek. Başbakan Kırıkkale miting konuşması izle, AKP Kırıkkale mitingi Erdoğan neler söyleyecek?Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu haftada da devam ediyor. Sivas"tan mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Kırıkkale ve Adıyaman'da halka hitap edecek.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir, AK Parti İl Genel ve Belediye Meclis üyelerinin tanıtıldığı toplantıda Başbakan Erdoğan"ın 4 mart tarihinde partisinin düzenlediği Kırıkkale mitinginde halka sesleneceğini söyledi.
 
Öğretmenevi"nde düzenlenen tanıtım toplantısına İl Başkanı Mehmet Demir, Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Babayiğit, Kadın Kolları Başkanı Hülya Tülay İğde, il genel meclis üye adayları ve belediye meclis üyesi adayları katıldı. İl Başkanı Demir, seçim koordinasyon merkezinin programları çerçevesinde bir araya geldiklerini belirtti.BAk Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...


 
4 Mart Salı günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın saat 16.00"da Kırıkkale"ye geleceğini belirten Demir, “Bizler Başbakanımızla büyük bir buluşma mitingi yapacağız. AK Parti Belediye Başkan adayımız seçim çalışmalarını aksatmadan yürütüyor. Bizler de teşkilat olarak bu çalışmaları destekliyoruz. Mitingimiz ile ilgili 15 bin Türk Bayrağı, 15 bin AK Parti Bayrağı, 5 bin tane yağmurluk ve alanı süsleyecek malzememizi temin ettik” dedi.Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...
 
Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı ise; “Bizler hizmete talibiz. Bizlerin nefsi ile bir işi olmaz. En iyi hizmeti nasıl yapabiliriz diye gece gündüz çalışırız. Makam, mevki ve koltuklar gelip geçicidir. AK Parti"nin de AK Parti olmasının en büyük sebebi budur. Tüm Türkiye"de olduğu gibi Kırıkkale"de de en iyi hizmeti yapabilmek için hepimiz gecemizi gündüzümüze katacağız. Bu seçimden sonra o emanet bize verilirse elimizden gelen bütün gayreti yapacağız” şeklinde konuştu.Yapılan konuşmaların ardından il genel ve belediye meclis üyesi adayları kendilerini tanıttılar.

Başbakan Erdoğan bugün Cumhuriyet Meydanı"nda Kırıkkalelilere hitap edecek. Geniş güvenlik önlemlerinin alınacağı Kırıkkale"de bazı güzergahlar da trafiğe kapanacak.Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 16.00"da Kırıkkale"ye gelecek. Cumhuriyet Meydanı"nda düzenlenecek mitingde tüm adaylar tanıtılacak. Erdoğan"ın gündemdeki konular hakkında açıklama yapması beklenirken, Cumhuriyet Meydanı ve meydana çıkan tüm yollarda geniş güvenlik önlemleri alınacak. Başbakan Erdoğan"ın miting haricinden başka bir programa katılmayacağı ve mitingin ardından Kırıkkale"den ayrılacağı öğrenildi.


 
Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar Başbakan"ın Kırıkkale mitingi için gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı. Onar, trafiğe ve parka yasak olan güzergahlar konusunda vatandaşları uyardı. Onar, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan"ın 04 Mart 2014 Salı günü İlimiz Cumhuriyet Meydanında yapacakları açık hava toplantısı nedeni ile şehrimizin; Cumhuriyet Meydanı ve meydana açılan Fevzi Çakmak Caddesi, Sevgi Yolu, Hürriyet Caddesinin Altunbilekler AVM. ile Ofis Kavşağı arası, Zafer Caddesi Kurukahveciler Kavşağı arası park ve araçla seyir yasağı, Ayrıca Bedaş Kavşağı, Millet Bulvarı, Eski Rektörlük Kavşağı arasında park yasağı uygulanacağından, Vatandaşlarımızın park yasağı ve trafiğe kapatılan yollar konusunda, trafikte mağdur olmamaları için belirtilen güvenlik tedbirleri doğrultusunda önlemlerini almaları gerekmektedirAk Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...


ERDOĞAN"IN GİDEMEYECEĞİ 7 İL


Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş"ın yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan 51 ile gidecek.

Başbakan Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu"da sadece Ardahan, Kars, Iğdır, Muş, Şırnak, Hakkari ve Tunceli"ye gidemeyecek. Başbakan"ın zaman darlığından gidemediği illere ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ile Bakanlar gidecek..Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

AK PARTİ OSMANİYE MİTİNGİNDE NELER OLDU?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunları MHP'nin Genel Başkanının memleketinde konuşmak bana ağır geliyor ama hakkı da söylemem lazım. Bu memlekete, bu millete bir şeyler verseydi, öper başıma koyardım, o zaman bizzat ben alkışlardım. Ama yok, eseri yok, eseri. Sadece hakaret etsin" dedi.

Erdoğan, partisince Devlet Bahçeli Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Hindistan'da ve dünyanın değişik yerlerinde 21 Türk şehitliğini tespit ettiklerini, hepsini yeniden ele aldıklarını, bakımlarını yaptıklarını ve onları tüm millete yeniden kazandırdıklarını söyledi.

Osmaniye'nin MHP'nin esersizlik siyasetine gereken cevabı vereceğine inandığını dile getiren Erdoğan, "Osmaniye inanıyorum ki 30 Mart'ta eser siyasetine, AK Parti'ye mührü vuracaktır. Sadece Osmaniye merkez değil tüm ilçeleriyle beldeleriyle vuracaktır, ben buna inanıyorum" diye konuştu. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Başbakan Erdoğan, "Ulaştırma ve haberleşmede 186 trilyon harcama yaptık. Eğitimde 274 trilyon harcama yaptık. Orman ve su işlerinde 218 trilyon harcama yaptık. Aile ve sosyal politikalarda 357 trilyon harcama yaptık. Toplu konutta 197 trilyon harcama yaptık. Sağlıkta 112 trilyon harcama yaptık. Enerjide 185 trilyon harcama yaptık" ifadesini kullandı. Başbakan Kırıkkale mitingi canlı izle. Ak Parti Kırıkkale mitingi canlı izle spothaber.com farkıyla

Osmaniye'nin demiryollarını, rayını, makasını, traversini, malzemelerini Türkiye'de üreterek adeta sıfırdan yapmışcasına kendilerinin yenilediğini anlatan Erdoğan, sadece yolları yenilemekle kalmadıklarını, hat üzerindeki her biri mimari şaheser olan gar ve istasyonları aslına uygun restore ettiklerini bildirdi. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Şimdi Konya, Karaman, Ulukışla, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa hızlı tren hattını inşa etmek için kolları sıvadıklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"2023'e kadar bu takvim içerisinde Karaman'dan başladık, bu tarafa doğru geliyor. Allah'ın izniyle kısa vadede güney hızlı tren hattını tamamlayıp, Osmaniye'yi yüksek hızlı tren ağına dahil ediyoruz. Osmaniye'nin doğuya giden demiryolu tabii 100 yıl öncenin şartlarında yapıldığı için trenler Nurdağı'nda rampadan çıkamıyordu. Fefzipaşa- Nurdağı arasındaki zaman kaybını, enerji kaybını, iş gücü kaybını, yük kaybını önlemek için Bahçe-Nurdağı varyantını yapıyoruz. İçinde 10 kilometre uzunluğunda, tek parça tünel var. Dağları deldik, dağları. İnanın biz gelene kadar Türkiye'de tünel sayısı, parmak sayılarını geçmezdi ama şimdi 100'e yakın tünel var. Biz Ferhat olduk, Ferhat. Siz de Şirin. Ferhat Şirin'e aşık oldu dağları deldi, biz de milletimize aşık olduk, dağlarımızı deliyoruz. Kah otomobiller geçiyor kah trenler geçiyor kah o tünellerden sular akıyor."  Başbakan Kırıkkale mitingi canlı izle. Ak Parti Kırıkkale mitingi canlı izle spothaber.com farkıyla

-Bunları Marmaray çıldırtıyor"-

"Bunları ne çıldırtıyor biliyor musunuz? Marmaray çıldırtıyor, Marmaray. 'Boğaz'ın 62 metre derinliğinden bu AK Parti bu Marmaray'ı nasıl yaptı?' Buna çıldırıyorlar" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları belirtti:

"İki gün sis oldu İstanbul'da, iki gün sis oldu, bu siste çok manidardır, bu Marmaray'dan günde 300 bin kişi geçti, 300 bin. Şimdi biliyorsunuz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz. CHP bundan da rahatsız. Denizden köprüye gidiyorlar, yol olmadığı için şimdi ona bir şey yapamıyorlar. 250 metrelik kuleler yükseldi. 4 gidiş, 4 geliş, ortasından da ne gidiyor biliyor musunuz? Tren gidiyor. Bizim ecdadımız Fatih gemileri karadan yürüttü, biz de şimdi denizin altından yürütüyoruz. Bu ve onun biraz daha güneyinden iki katlı bir tüp geçit daha var, oradan da otomobiller geçecek, 2015'te de onu açacağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de 2015'te açacağız." Başbakan Kırıkkale mitingi canlı izle. Ak Parti Kırıkkale mitingi canlı izle spothaber.com farkıyla

Türkiye'nin güçlendiğini ifade eden Erdoğan, "Üçüncü havalimanını yaptık, çıldırdılar. Kaça mal oluyor biliyor musunuz? 46 milyar dolar. Cebimizden bir kuruş çıkmıyor. Yüklenici firmalar, 20 yıl çalıştıracaklar, 20 yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti devletine teslim edecekler. Bizim yaptıklarımıza bunların hayali bile ulaşamaz. İnşallah temelini önümüzdeki ay veya mayıs, atacağız" diye konuştu. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Bunların çok önemli, hayati projeler olduğuna işaret eden Erdoğan, yılda 100 milyon asgari yolcunun bu havalimanına gelip gideceğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan, "Osmaniye demiryolu için şu ana kadar 60 trilyon sarf ettik. 2 katrilyon liralık yatırım da devam ediyor. Korkut Ata Üniversitesini kurduk, 5 fakülte, 6 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul ve 2 enstitü kazandırdık. Biz yaptık biz. Unutmayın eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Osmaniye Korkutata Üniversitesine yaklaşık 90 trilyon lira yatırım için kaynak aktardık" bilgisini verdi. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

-"Başı açık, başı örtülü, ne oldu, ülke bölündü mü"- 

Seçimlere 26 gün kaldığını dile getiren Erdoğan, "Gençler çok çalışacağız. İmam hatipler, meslek okulları, inşallah önümüzde daha güzel günler var. Artık meslek liselerinden mezun olanların önünde katsayı var mı? Kalktı. İstediğiniz yere girme şansınız var mı? Devlette başörtülü olarak çalışma imkanınız var mı? Başı açık, başı örtülü, ne oldu, ülke bölündü mü? Kardeş kardeşe çalışıyorlar mı? Kardeş kardeşe okuyorlar mı? Neydi bu ayrılık, yazık değil mi? Neler çektirdiler? Normalleşen Türkiye bu işte. Bu, eski Türkiye değil, bu yeni Türkiye, yeni Türkiye. Adımlarımızı da bu şekilde atacağız" değerlendirmesinde bulundu. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Eğitim öğretimde eksiklerin olduğunu bildiğini ifade eden Erdoğan, bunları süratle telafi etmek için de bütün güçleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Fatih Projesi'ne değinen Erdoğan, "Fatih Projesi ile sınıflarınıza etkileşimli tahtalar monte edilmeye başlandı mı? Tablet bilgisayarlar dağıtılıyor mu? Şimdi önümüzde 675 bin tablet bilgisayar daha geliyor ve ardından 10 milyon tablet bilgisayarın ihalesine çıkacağız. Bir an önce inşallah bu eksikleri gideceğiz" diye konuştu. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

-"Kimi nereden getiriyorsun"-

Sağlıkta yeni hastaneler inşa ettiklerini, mevcut hastaneleri güçlendirdiklerini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Koğuş sisteminden oda sistemine geçtik. Şimdi de Osmaniye'ye 200 yataklı bir hastane yapıyoruz. Bunun proje bedeli 86 trilyon. Bir an önce inşallah tamamlayacağız, hizmetinize sunacağız. Yatağa bağımlı hastalarımızın evlerine doktor gönderiyoruz. Bu genel müdür vardı ya, CHP'nin genel müdürü. SSK'nın genel müdürü olduğu zaman bu millet hastane kapılarında ne çile çekti, hastanelerin eczanesinden ilacı alamıyorduk ilacı. Şimdi istediğin hastaneye gidiyor musun? İstediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Bunlar hangi yüzle hala dolaşıyorlar ortalıkta. CHP'nin genel müdürü de öyle MHP'nin Genel Başkanı da öyle. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Tabii bunları MHP'nin Genel Başkanının memleketinde konuşmak bana ağır geliyor ama hakkı da söylemem lazım. Bu memlekete, bu millete bir şeyler verseydi, öper başıma koyardım, o zaman bizzat ben alkışlardım. Ama yok, eseri yok eseri. Sadece hakaret etsin. Hele hele geçenlerde bir yerde konuşmuş, beni kulağımdan tutup çekip getirecekmiş. Bu bir genel başkana yakışır mı? Kimi nereden getiriyorsun? Neymiş? Ben hiç yere inmiyormuşum, uçakla dünyanın değişik yerlerine gidip geliyormuşum. Sen uçma özürlüysen bana ne. 3,5 yıl başbakan yardımcılığı yaptı, adamlarına ve kendisine sordurun, kaç ülkeyi ziyaret ettin diye. Bir büyük devletin başında olanlar uluslararası eğer kabiliyete, uluslararası vizyona sahip değilse ondan bir şey olmaz. Biz uluslararası bir vizyon sahibi yaptık ülkemizi. Artık gündemi belirlenen Türkiye yok, gündem belirleyen Türkiye var. Biz buyuz." Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Osmaniye'de 2 bin 52 toplu konut inşa ettiklerini bildiren Erdoğan, "Kadirli Adalet Sarayı'nı tamamladık. Yeni konutlarımız olacak hiç endişe etmeyin. Yeni belediyemiz de inşallah Mehmet kardeşimle beraber. Burada kentsel dönüşüm, değişim projelerine damgamızı vuracağız. Çeşitli adımlar atacağız ve çok daha güzel bir Osmaniye'yi sizlerle beraber inşa edeceğiz" dedi.Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Başbakan Erdoğan, rehavete kapılmayacaklarını, çok çalışacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"Çünkü, 30 Mart'ın bendeki anlamı şu: Mısır'da şehit olan Esma kızımınızın ruhunu şad edelim. Çünkü o ebedi aleme giderken, babası da zindana gitti ve burada gençler, Said-i Nursi'nin şu ifadesini unutmayın: 'Zalimler için yaşasın cehennem.' İşte, zulüm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Çıkacak. Onun için biz mazlumların, mağdurların sesiyiz. Kimsesizlerin kimsesiyiz. Sessiz yığınların sesiyiz. Böyle çıktık yola, böyle devam edeceğiz. Benim için Mehmet kardeşimle beraber merkez yönetim, yerel yönetim el ele, inşallah Osmaniye'yi çok daha farklı yere taşıyacağız. 'Büyük medeniyet yolunda insan' diyoruz, 'demokrasi' diyoruz. 'Şehir' diyoruz." Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Mitinge, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Osmaniye ve çevre illerin AK Parti milletvekilleri, AK Parti Osmaniye Belediyesi başkan adayı Mehmet Gürbüz katıldı.

 

AK PARTİ ADIYAMAN MİTİNGİNDE NELER OLDU?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Cebrail parti kursa desteklemem' diyen zat, şu anda CHP'yi destekliyor, CHP'ye istikamet çiziyor, CHP'yi güya onlar kukla gibi idare ediyor. CHP'nin olmadığı yerde de MHP'yi destekliyor. Al birini vur ötekine" dedi.

Erdoğan, AK Parti'nin Adıyaman şehir merkezinde düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, buradaki konuşmasında, Adıyaman'ın tüm ilçelerini tek tek sayarak, bu ilçelerde yaşayan tüm vatandaşlara selamlarını iletti.

"İsmi yaman, gönlü yaman Adıyaman, seni gönülden selamlıyorum ey Adıyaman" diyen Erdoğan, Adıyaman'daki kalabalığın muhteşem olduğunu ve bugün Adıyaman'ın tarihi günlerinden birini yaşadığını söyledi.

Erdoğan, "Uy aman aman aman burası Adıyaman. Alem düşman kesilir size sevdiğim zaman" dizelerini okuyarak, "Varsın kesilsin, varsın çekemeyenler olsun, varsın kıskananlar olsun. Fitne için, nifak için gece gündüz çalışanlar olsun. Sizin şu coşkunuz, şu muhabbetiniz, aşkınız, sevdanız varya bize işte bu yeter, bize Allah yeter, bize millet yeter, bize işte bu Adıyaman yeter. Rabbim uhuvvetimizi, dayanışmamızı, yol arkadaşlığımızı muhafaza etsin inşallah" diye konuştu.

Adıyaman'a gelip de Adıyaman'daki mübarek zatları, kutup yıldızlarını yadetmemenin mümkün olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Hz. Ebu Zerr el Gifari, Hz. Sureka, Hz. Mahmud El Ensari, Hz. Ebu Sadık, Mahmut Gazi Hazretleri, Abdurrahman Erzincani, Adıyamanlı büyük zat Muhammed Raşit Erol, elbette Adıyaman'da makamı olan Hz. Safvan bin Muattal. Allah'ın selamı rahmeti bereketi üzerlerine olsun Allah onlardan razı olsun diyorum" ifadelerini kullandı. 

Adıyaman'da makamı bulunan Sahabe Hz. Safvan Muattal'ı özellikle hatırlamak istediğini ifade eden Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hazreti Peygamber'in hayatı da onun ashabının hayatı da bizim için ibretlerle dolu. Peygamber Efendimiz bir seferden dönerken Hz. Aişe validemize iftira atıldı. Hazreti Peygamber ile Hazreti Ebubekir Sıddık arasına nifak sokmaya çalışıyorlardı, Medine'deki Müslümanları birbirine düşürmeye çalışıyorlardı, iffetli insan Hazreti Aişe validemize leke sürmeye çalışıyorlardı. İşte Adıyaman'da yatan sahabe Safvan Muattal'ı da bu iftira ile karalamak istediler ama Rabbim bu nifakı, bu tuzağı darmadağın etti ve Nur Suresi hasıl oldu. Bütün Müslümanlara şunu emretti; 'O yalan haberi getirenler içinizden bir topluluktur. Siz onu sizin için şer zannetmeyin, tam tersine o sizin için hayırdır.' İftira atan, iftirasının cezasını çeker hiç endişe etmeyin. Namuslu insanlara leke bulaştırmaya çalışan o lekeyi eline yüzüne bulaştırır. Temiz insanlara, temiz kadınlara, temiz erkeklere iffetsizlik hakareti yapan dünyada da ahirette de lanetlenir. Biz, şer zannederiz, ama onda hayır vardır. Hak şerleri hayreyler / Zannetme ki gayreyler / Arif anı seyreyler / Mevla görelim neyler / Neylerse güzel eyler."

-"Pensilvanya'da bir zat, Türkiye'ye fitne sokmaya başladı"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, AK Parti'ye, kendilerine iftira atanların iftiralarının altında kaldıklarını, çamur atanların o çamurun içinde boğulduklarını, yalan söyleyenlerin, buna sessiz kalanların, tepkisiz kalanların şu anda mahçup olduklarını belirtti.

"Pensilvanya'da bir zat var, biliyorsunuz değil mi? Bize iftira atmaya, beddua etmeye, Türkiye'ye fitne sokmaya başladı" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"3 ayda maskesi düştü, foyası meydana çıktı, Rabbim eline ayağına dolaştırdı, işte böyle mahçup oldu. Savaş Ay ile bir röportaj yapmış, o röportajında ne diyor, televizyonlarda dinlediniz değil mi? Ben oraya gönül veren sevgili kardeşlerime söylüyorum; hala uyanmayacak mısınız, hala başınızı iki elinizin arasına alıp 'Ya Rab bu ne gafletmiş, ben ne yaptım' demeyecek misiniz? Ne diyor? 'Cebrail parti kursa kusura bakmasın ben onu desteklemeyeceğim' diyor. 'Cebrail parti kursa desteklemem' diyen zat, şu anda CHP'yi destekliyor, CHP'ye istikamet çiziyor, CHP'yi güya onlar kukla gibi idare ediyor. CHP'nin olmadığı yerde de MHP'yi destekliyor. Al birini vur ötekine, farkı var mı? Adıyaman'da köylere gidiyorlarmış abiler, ablalar. Size geldiler mi, kapılarınızı çaldılar mı? Onlara siz zaten gereğini söylemişsiniz. Onlara şunu da söyleyin; 'Adıyaman Havalimanı'ndan Adıyaman merkeze hangi yüzle geliyorsun. Benim kızım başörtülü olarak üniversiteye alınmadığı zaman sizin hocanız 'başörtüsü furuattır, başörtülerinizi kaldırın, atın' diyen adam değil mi? Şimdi bu AK Parti iktidarı, kızlarımızın başlarının örtülmesinin önünü açtı. Başörtülü olarak üniversiteye girmelerinin önünü açtı, artık devlet dairelerine başörtülü olarak kızlarımız girebiliyor, başörtülü, başı açık el ele kolkola bu ülkede yaşayabiliyor, bundan mı rahatsız oldunuz.'

Onlara şunu söyleyin; 'Eğer gücünüz varsa gidin partinizi kurun, bizim karşımıza öyle gelin ve Pensilvanya'daki zatı da davet edin, o da gelsin partinizin başına geçsin, beraberce Türkiye'de boyunuzun ölçüsünü alın. Sizin başınızdaki zatın vatanı burası değil mi, Türkiye değil mi, Amerika mı? Niye oradan Türkiye'yi karıştırıyor, eğer dürüstse, doğruysa bu vatanı karıştırmasın gelsin buraya, vatanına gelsin. Niye gelemiyor? Yoksa onunla ilgili de yasaklar mı var, kumpaslar mı var? Niçin gelemiyor' diye bir sorun. İşte 30 Mart bu oyunu bozmanın tarihidir. Onun için ne kaldı? Şurada 26 gün, 26 gün gece - gündüz demeden çalışmaya var mıyız? Unutmayın bu tarih sıradan bir tarih değil, bu tarih aynı zamanda Kahire'de Esma kızımızın ruhunun da şad edildiği bir tarih olacak, unutmayın çünkü o da bu ülkenin aynen yaşananların özlemi içerisindeydi Kahire'de, Mısır'da onlar da bu özlemi çekiyorlardı ama nasip olmadı ve o şehit edildiği gün babası zindana gitti ama o ne dedi, aynen Said Nursi gibi 'zalimler için yaşasın cehennem' dedi. Adıyaman'da aynı şeyi ben de söylüyorum, 'zalimler için yaşasın cehennem."

Başbakan Erdoğan, zulüm ile abad olunamayacağını, mazlumun ahının aheste aheste çıkacağını ifade ederek, "Bunların kardeşliği kaset kardeşliği, bu Pensilvanya'daki iftira ve fitne şebekesi önce CHP'yi dizayn etti, sonra MHP'yi, üç kafadar bir araya geldi" diye konuştu.

Bitlis'te CHP, MHP, BBP, DSP ve Demokrat Parti'nin AK Parti'ye karşı birleştiğini anımsatan Erdoğan, "Hepsinin toplamı yüzde 7. Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Onun için diyorum ki 'Adıyaman sandıkları patlatacak, AK Parti ile gümbür gümbür yeni bir döneme başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Adıyaman ile iftihar ettiğini, gurur duyduğunu, Adıyamanlıların AK Parti'yi hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirten Erdoğan, "Bunların sandıktan umutları yok, milletten teveccüh göremeyeceklerini çok iyi biliyorlar. Onun için iftirayla, nifakla, kasetle, montajla, çamur siyasetiyle işi idare etmeye çalıyorlar" dedi. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

-Mitingden notlar

Başbakan Erdoğan, yoğun sağanak nedeniyle konuşmasını erken bitirirken, yağmura ragmen mitinge katılan ve alanı terk etmeyen vatandaşlara teşekkür etti.

Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ve beraberindeki bakanlarla birlikte vatandaşlara karanfil dağıttı. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Miting alanındaki bir binaya asılan üzerinde İsmet İnönü’nün fotoğraflarının yer aldığı "Aradık, sorduk diktatörü bulduk. Diktatör, Hitler'e özendi Dersim'de onbinleri katletti. Atatürk'ü paradan sildi, kendi resmini paraya bastı" yazılı pankart ile "Asıl mesele nedir? Mesele ne Menderes, ne Özal, ne Erbakan ne de Erdoğan meselesidir. Mesele şudur; Türkiye'yi kimin yöneteceği" pankartı dikkati çekti.

Mitinge Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Adıyaman ve çevre illerin milletvekilleri katıldı. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Malatya mitinge davet edildi!

AK Parti Malatya İl Başkanı avukat Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Mart Perşembe günü Malatya’da düzenleyeceği mitinge tüm Malatyalıları davet etti.

Parti binasında basına açıklamalarda bulunan AK Parti Malatya İl Başkanı avukat Tüfenkci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Mart Perşembe günü saat 16.00’da Yeni Belediye yanındaki miting alanında Malatyalılara sesleneceğini kaydetti.

BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da düzenlenen her mitingde Malatyalıların desteğinden razı olduğunu aktaran Tüfenkci, “Ezilenlerin hür sesi olmak, sessiz Dünyanın gür sesi olmak, kararlı duruşlu durmak, anaların duasını alıp zalimlerin rüyasında olmak, mazlumlarla beraber olmak her babayiğidin harcı değildir. Türkiye ve Malatya sevdalısı Başbakanımız Erdoğan, birtakım gruplar, sermaye ve karanlık güçlere karşı 'Yeter söz de karar da milletindir' dedi, dik durmaya devam etti. Erdoğan Malatya’da yeni belediye binasının yanındaki miting alanında Malatyalı hemşerilerimizle buluşacak. Başbakanımız gerek seçim dolayısıyla katıldığı mitinglerde gerekse çeşitli vesilelerle gittiği her ilde büyük bir coşkuyla karşılanıyor. Başbakanımızın bugüne kadar Malatya’da katıldığı tüm mitinglerde hep Malatyalı hemşerilerimizden memnun olarak ayrılmıştır. Özellikle 17 Aralık operasyonuyla gerek AK Parti’ye gerek onun üzerinden Türkiye’deki kirli oyun, sağduyulu halkımız tarafından anlaşılmış ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a daha fazla destek olmuştur. Başbakanımızın 6 Mart’ta Malatya’da katılacağı mitingde de Malatyalı hemşerilerimizin bu sağduyuyu bu desteği fazlasıyla göstereceğine inanıyorum. Malatyalılar olarak, o coşkuyu o morali başbakanımıza vermek istiyoruz. Sahnelenen bu oyuna Malatya’dan da ‘dur’ demek istiyoruz. Sivas’ta başlayan seçim mitinglerimizin tamamı büyük coşku ve katılımlarla devam ediyor. İnşallah 6 Mart’ta da Malatya bu coşkuyu yansıtacak. Bütün Malatyalı hemşerilerimizi ‘yeter, söz milletindir, karar milletindir’ demek için iradelerine sahip çıkma adına mitingimize davet ediyoruz” dedi. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

İHTİYAÇLAR BAŞBAKANA İLETİLECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da katılacağı miting programını özetleyen Tüfenkci, “Başbakanımız 6 Mart’taki Elazığ mitinginden sonra aynı gün helikopterle Malatya İnönü Stadyumu’na inip şehir içinden geçerek Malatya Valiliğini ziyaret edecek. Ziyaret sonrasında Malatya Belediyesi yanında bulunan miting alanına geçerek Malatyalılarla buluşacak. Başbakanımız mitingden sonra kısa bir istirahat edecek, kendisini Malatya Erhaç Havalimanından yolcu edeceğiz. Başbakanımıza bu sürede başta Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarımızın hazırladığı ve Malatya’nın ihtiyaçlarını içeren bir rapor sunacağız” diye konuştu. Ak Parti Eskişehir mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan canlı izle. Ak Parti miting programı spothaber.com farkıyla...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kılıçdaroğlu: “Yalana tanıklık etmeyeceğim”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı...

Haberi Oku